Portugalská svatojakubská cesta + SANTIAGO DE COMPOSTELA + PORTO (letecky z Vídn

Ubytování: hotel *** Doprava: letecky Strava: snídaně
1 termín od 23. září 2023

Cena zájezdu

od 35 990 Kč


Dřímá ve vás cestovatel s poutní duší? Začněte balit… Objevíte utajená místa Portugalské svatojakubské cesty. Projdete se středověkými uličkami v Tui. Žasnete nad katedrálou v Santiagu de Compostela, barokními skvosty v Portu i terasovitou krajinou připomínající Tibet. Koštnete vyhlášená vína Albariño a Vinho Verde. Odhalte, co skrývají svatojakubská zastavení v Portugalsku! Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla. V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak. Cestovní pojištění: Slavia A + STORNO (50 Kč / den / osoba) Slavia B + STORNO (63 Kč / den / osoba) Slavia C + STORNO (80... Celý popis

Portugalská svatojakubská cesta + SANTIAGO DE COMPOSTELA + PORTO (letecky z Vídn

Termíny a ceny

23.09. - 28.09.2023 sobota - čtvrtek
snídaně letecky (Vídeň)
35 990 Kč
cena za 6 dní

Informace o cenách

Cena zahrnuje

 • letenka Vídeň – Porto – Vídeň včetně letištních tax (lety s jedním přestupem)
 • kabinové a odbavované zavazadlo (viz podmínky pro přepravu zavazadel)
 • doprava autobusem z letiště do hotelu a zpět
 • doprava během zájezdu dle programu
 • 5x ubytování ve 3* hotelu
 • 5x snídaně
 • průvodce po celý zájezd (mimo volný program)

Cena nezahrnuje

 • cestovní pojištění
 • vstupy a MHD na místě
 • doporučené kapesné: 300 EUR

  • Pobytové zájezdy

Popis zájezdu

Portugalská svatojakubská cesta + SANTIAGO DE COMPOSTELA + PORTO (letecky z Vídn

Dřímá ve vás cestovatel s poutní duší? Začněte balit… Objevíte utajená místa Portugalské svatojakubské cesty. Projdete se středověkými uličkami v Tui. Žasnete nad katedrálou v Santiagu de Compostela, barokními skvosty v Portu i terasovitou krajinou připomínající Tibet. Koštnete vyhlášená vína Albariño a Vinho Verde. Odhalte, co skrývají svatojakubská zastavení v Portugalsku!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Cestovní pojištění: Slavia A + STORNO (50 Kč / den / osoba)
Slavia B + STORNO (63 Kč / den / osoba)
Slavia C + STORNO (80 Kč / den / osoba)
Kooperativa A (50 Kč / den / osoba)
Kooperativa B Evropa (100 Kč / den / osoba)
Srovnání pojištění

Program zájezdu

1. den: Odlet z Vídně do Porta. Po příletu do Porta odjezd objednaným transferem na hotel a ubytování. V závislosti na čase příletu bude případně možná procházka městem.  
2. den: Dnes je naším cílem město Santiago de Compostela v Galicii. Cestou nás čeká několik zastavení na slavné Portugalské cestě a přejezd po unikátním mostě přes řeku Minho spojující obě země. Po snídani se vydáme do farnosti S. Pedro de Rates , kde navštívíme klášter z 9. století, který sloužil jako první útočiště pro poutníky. Odtud se vydáme do města Barcelos , místa, jež slouží jako pozadí legendy o slavném kohoutovi, který je portugalským národním symbolem . Kolem oběda se přesuneme do Valençy , historického opevněného města na vrcholu hory u samotných hranic se Španělskem.  Obě země odděluje řeka Minho , kterou přejedeme po železném mostě inspirovaném tvorbou světoznámého francouzského konstruktéra Eiffela z 19. století. Na španělské straně prozkoumáme středověké uličky Tui , dramaticky posazené na protějším kopci s výhledem na portugalskou Valençu.  Odpoledne se vydáme do Santiaga de Compostela po galicijské části Camino. Cestou se zastavíme v pobřežním městě Cambados , kde ochutnáme vyhlášené bílé víno Albariño. Navečer dorazíme do města Santiago de Compostela , kde se ubytujeme a odpočineme si po celém dni.
3. den: Prozkoumáme jedno z nejznámějších poutních míst… V Santiagu de Compostela uvidíme zdejší katedrálu či klášter františkánů. Projdeme se parkem Alameda a užijeme si krásné výhledy na město. Hlavní město Galicie působí nenápadně, ale nejen poutníkům nabízí mnoho krásných zastávek. Krásná monumentální  katedrála svatého Jakuba  je symbolem města i cílem všech poutníků. Pochází z konce 11. století a pyšní se dvěma věžemi vysokými více než 70 metrů, a především obrovskou kadidelnicí. Katedrála stojí na hlavním náměstí historického centra Praza do Obradoiro , na kterém potkáme odpočívající poutníky ze všech krajů světa. Na náměstí nemineme ani budovu bývalého královského hospice  Hospital de los Reyes Católicos  z počátku   16. století. Někdejší poutnická ubytovna dnes funguje jako luxusní hotel. Stejný účel dnes splňuje i nedaleký bývalý  klášter františkánů . Nedaleko od centra leží krásný a rozsáhlý park Alameda ,   který v prostředí krásných bujných stromů a historických soch nabízí několik odpočinkových míst. V parku si dopřejeme nejen odpočinek, ale z jeho okrajových vyvýšených částí se budeme moci kochat krásnými výhledy na město. Večer se ubytujeme na hotelu ve městě Santiago de Compostela. 
4. den: Milovníci vína si přijdou dnes na své… Ochutnáme unikátní mladé Vinho Verde vyráběné jen v Portugalsku. Mimo jiné pak navštívíme vesničku Sistelo nebo nejstarší městečko Ponte de Lima. Po snídani odjedeme ze Santiaga de Compostela směrem na Pontevedru , nejmenší krajské město v Galicii, kde strávíme dopoledne prohlídkou staré části tohoto města. Kolem oběda se zastavíme na portugalské straně hranice ve vinařské oblasti  Monção e Melgaço , kde jsou jedny z nejlepších Vinho Verde , unikátní typ mladého vína vyráběného pouze v Portugalsku. Ochutnáme jej spolu s některými místními specialitami.  Odpoledne navštívíme úžasnou terasovitou krajinu v okolí vesničky Sistelo  následovanou kouzelnou přírodou národního parku Geres. Cestou do Porta se ještě zastavíme v Ponte de Lima , nejstarším městečku v Portugalsku, pojmenovaném podle středověkého mostu přes řeku Limu. Navečer přijedeme do Porta, kde se ubytujeme.
5. den: Dnešek věnujeme městu Porto. Kromě největších zajímavostí si také prohlédneme nádraží vyzdobené kachličkami azulejos, zažijeme atmosféru tržnice Bolhão i čtvrti Ribeira u řeky Douro. Prohlídku nádherného města Porto začneme u jedné z dominant města – věže Torre dos Clérigos nabízející krásný výhled na celé okolí. Podíváme se na náměstí  Praça de Lisboa , kterému dominuje rektorát zdejší univerzity a kostel Igreja do Carmo , ukázka tradiční portugalské barokní architektury. Budeme pokračovat na hlavní třídu Avenida dos Aliados , která vede až k moderní radnici.  Poté se vydáme do čtvrti Baixa plné tradičních obchůdků. Nahlédneme na tržnici Bolhão , kde je k dostání téměř cokoliv a která reflektuje každodenní život v Portu. Nemineme ani jednu z největších nákupních ulic Rua da Santa Catarina, kde také najdeme místní nejznámější kavárnu Majestic ve stylu art nouveau, založenou již v roce 1921. Po obědě se vydáme ke katedrále Sé. Po cestě se zastavíme na nádraží São Bento  – dokončeno bylo v roce 1916 a chlubí se krásnou výzdobou typickými kachličkami azulejos . Po prohlídce katedrály budeme sestupovat uličkami do další části města směrem k řece Douro. Nakonec dorazíme do části Ribeira u řeky Douro zapsané na seznam světového dědictví UNESCO. Právě zde zažijeme jednu z nezapomenutelných atmosfér tohoto města tvořenou barevnými domečky, kavárničkami a restauracemi, živou hudbou a výhledem na symbol města – most Ponte de dom Luís I .
6. den: Odlet z Porta do Vídně. S ohledem na letový řád se přesuneme na letiště a odletíme zpět do Vídně .