Relax na plážích Alicante + VÝLETNÍ PLAVBA NA OSTROV TABARCA (letecky z Pardubic

Ubytování: hotel **** Doprava: letecky Strava: polopenze
1 termín od 8. září 2024

Cena zájezdu

od 35 990 Kč


Letní pohoda, prosluněné pláže, španělská siesta… Dovolenková idylka začíná. Na snídani si dáte bocadillo, na oběd paellu a na večeři tapas. K tomu čerstvou ovocnou šťávu či lahodnou sangrii. Ochutnáte dobroty z tržnice Mercado Central, užijete si výhledy z hradu Santa Barbara i podmořský svět u ostrova Tabarca. Nechte starosti odplout a vsaďte na odpočinek v Alicante! Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla. V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak. Podmínky pro přepravu zavazadel: Zavazadlo v ceně zájezdu: dvě kabinová zavazadla  kabinové zavazadlo o rozměrech 55 x 40 x 20... Celý popis

Relax na plážích Alicante + VÝLETNÍ PLAVBA NA OSTROV TABARCA (letecky z Pardubic

Termíny a ceny

07.09. - 14.09.2024 sobota - sobota
polopenze letecky (Pardubice)
35 990 Kč
cena za 8 dní
08.09. - 15.09.2024 neděle - neděle
polopenze letecky (Pardubice)
35 990 Kč
cena za 8 dní

Informace o cenách

Cena zahrnuje

 • letenka Pardubice – Alicante a zpět včetně letištních tax
 • kabinové zavazadlo dle pravidel pro přepravu zavazadel
 • doprava z letiště na ubytování a zpět
 • 7x ubytování
 • 7x polopenze
 • delegát po celou dobu

Cena nezahrnuje

 • odbavované zavazadlo dle podmínek pro přepravu zavazadel
 • jízdné hromadnou dopravou a výlet lodí
 • vstupné na místě
 • cestovní pojištění
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 6 500 Kč

  • Pobytové zájezdy

Popis zájezdu

Relax na plážích Alicante + VÝLETNÍ PLAVBA NA OSTROV TABARCA (letecky z Pardubic

Letní pohoda, prosluněné pláže, španělská siesta… Dovolenková idylka začíná. Na snídani si dáte bocadillo, na oběd paellu a na večeři tapas. K tomu čerstvou ovocnou šťávu či lahodnou sangrii. Ochutnáte dobroty z tržnice Mercado Central, užijete si výhledy z hradu Santa Barbara i podmořský svět u ostrova Tabarca. Nechte starosti odplout a vsaďte na odpočinek v Alicante!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Podmínky pro přepravu zavazadel: Zavazadlo v ceně zájezdu: dvě kabinová zavazadla 


kabinové zavazadlo o rozměrech 55 x 40 x 20 cm a max. hmotnosti 10 kg

malé kabinové zavazadlo (kabelka, laptop) o rozměrech 40 x 20 x 25 cm

tato zavazadla patří na palubu letadla, rozměry jsou včetně držadla, postranní kapsy a koleček


Zavazadlo za příplatek 3 200 Kč:  odbavované zavazadlo o hmotnosti do 20 kg (toto zavazadlo bude odbaveno do podpalubí)


Podmínky vždy platí pro jednoho cestujícího, pokud není uvedeno jinak.

Hmotnosti zavazadel nelze sčítat.

Každý pasažér musí mít své vlastní zavazadlo dle uvedených podmínek. Zavazadlo k odbavení (pokud není v ceně) lze objednat nejpozději 30 dní před termínem zájezdu.

Cestovní pojištění: Kooperativa A (50 Kč / den / osoba)
Kooperativa B Evropa (100 Kč / den / osoba)
Slavia A - Travel Standart 2.0 + STORNO (50 Kč / den / osoba)
Slavia B - Travel Plus 2.0 + STORNO (76 Kč / den / osoba)
Slavia C - Travel Exclusive 2.0 + STORNO (96 Kč / den / osoba)
Srovnání pojištění

Stravování: polopenze

polopenze

Ubytování: hotel ****

luxusní 4* hotel
ubytování v dvoulůžkových nebo trojlůžkových pokojích s vlastní koupelnou

Program zájezdu

1. den: Startujeme naši cestu z Pardubic za zaslouženým odpočinkem. Připoutejte se, letíme směr Španělsko! I když je přílet plánován v podvečer, tak v Alicante to žije. Ani my nemusíme čekat a můžeme vyrazit za úžasnou atmosférou nočních uliček. V odpoledních hodinách odletíme z Pardubic . Po příletu v podvečerních hodinách se přesuneme na hotel v Alicante. Jelikož Španělé mají trošku posunutý denní rytmus, po ubytování a chutné večeři, bude ten pravý čas na seznámení se s pátečním večerním Alicante . Pokud po cestě upřednostníte odpočinek, zázemí příjemného hotelu vám ho poskytne. Jestli budete mít chuť a náladu, vydáme se společně do víru nočního života a probádáme večerní atmosféru křivolakých uliček malebného městečka Alicante .
2. den: Začínáme zlehka… První den našeho pobytu se seznámíme s městem. Prohlédneme si jeho historickou část a navštívíme tržnici Mercado Central proslulou čerstvými lokálními produkty. Zbytek dne si už jen budeme užívat na krásné pláži. Po snídani vyrazíme na krátkou procházku starým městem. Uvidíme barokní budovu radnice Ayuntamiento a také   kostel Concatedral San Nicolás de Bari .  Pak zamíříme na městskou tržnici Mercado Central . Zde se na první den plný odpočinku dokonale vyzbrojíme tím nejlepším občerstvením. V dvoupatrové tržnici si můžeme ulovit nejčerstvější lokální ovoce a zeleninu a právě upečené křupavé pečivo . Procházka tržnicí plnou pravých španělských chutí, vůní a barev  pro nás bude jako závan dobře začínajícího dne naší dovolené. Následně se projdeme palmami lemovanou promenádou Explanada de España a odtud nás naše kroky povedou přímo na pláž Playa del Postiguet , kde bude na programu už jen relax. Vlny Středozemního moře jsou tak ohromné, že učarují i neplavcům. Vyzkoušejte, jaké je to si hrát s vlnami ve výši jednoho a více metrů. Zaručeně budete z vody vycházet s prsty rozmočenými jako želva.
3. den: Dnešek zasvětíme pohodě na pláži San Juan. Jemný písek, osvěžující moře i plážové bary, zkrátka dokonalá idylka. Po odpolední siestě si vychutnáme procházku k hradu Santa Barbara s nádhernými výhledy na město a okolí. Po snídani se z hotelu přesuneme městskou dopravou na pět kilometrů vzdálenou pláž Le Playa de San Juan . Nádherná pláž s nejjemnějším pískem, která získala dokonce modrou vlajku od EU. Pláž je lemována množstvím plážových barů a restaurací, a tak nám po dobu našeho odpočinku nebude chybět absolutně nic. V odpoledních hodinách se vrátíme na hotel. Po čase siesty, kdy jsou místní kvůli nejintenzivnějšího sluníčku zvyklí odpočívat, se před soumrakem v čase příjemného ochlazování, vydáme se na hrad Castillo de Santa Barbara . Hrad, který stojí na hoře Benacantil ve výšce 166 metrů nad mořem, je nejnavštěvovanějším místem v Alicante. Nahoru se dostaneme buď výtahem od pláže Postiguet, nebo kdo bude mít zájem protáhnout tělo, může vyjít po schodech, které vedou přes hradby a park Ereta. Na vrcholu si užijeme krásné výhledy na město, okolí a moře .  Po návštěvě hradu si budete moci individuálně užít večerní město.
4. den: Necháme vše plynout a užijeme si pláže jako praví Španělé. Lenošení na lehátku s oblíbenou knihou, dovádění ve vlnách nebo adrenalin při vodních sportech? Jak je komu po chuti. Dopřejte si 100% relax… Volný oddechový den strávíme na jedné z městských pláží, které jsou kromě restauračních zařízení pokryté množstvím půjčoven pomůcek pro vodní sporty . Vyzkoušet můžeme třeba  parasailing  či  paddleboarding , pro klidnější povahy jsou k dispozici například šlapadla . Bude z čeho vybírat. Ti, kteří dávají přednost nerušenému odpočinku, si mohou vybrat ta nejlepší plážová místa, zabořit nohy do zlatého písku a s lahodným koktejlem či knihou v ruce nasávat středomořskou atmosféru.
5. den: Budeme pokračovat v bezbřehém odpočinku na pláži. Změníme ale místo činu! Plavky a ručník s sebou, výlet nás ovšem nezavane daleko. Zamíříme do poklidného městečka Villajoyosa, které je známé svými barevnými domečky na pobřeží. Dnes pokračujeme v odpočinku, ale abychom trošku změnili prostředí, společně vyrazíme na Playa del Torres v nedalekém městečku Villajoyosa . Z Alicante se tam přesuneme městskou dopravou za asi 30 minut. Cestou nás budou provázet výhledy na krásné Středomořské pobřeží. Villajoyosa je známá a oblíbená díky svým ikonickým barevným domečkům lemující pláže . Nečekejte však letovisko plné turistů, užijeme si pláž s obyvateli, kteří jsou tu doma! Den můžete také opět strávit přímo v Alicante, ať už procházkami městem, pobytem na místní pláži či kombinací obou možností.
6. den: Potřebujete změnu? Pro zájemce jsme dnes připravili lodní výlet na ostrov Tabarca. Nejmenší španělský obydlený ostrov se pyšní nádhernou přírodou, krásnými plážemi a skvělými podmínkami pro šnorchlování. Pro zájemce jsme připravili fakultativní výlet na ostrov Tabarca . Ostatní si mohou nadále užívat pohodu na městských plážích a nasávat energii i atmosféru Alicante. Po snídani se vydáme do přístavu, odkud se lodí dopravíme na 22 kilometrů vzdálený ostrov Tabarca. Tento nejmenší trvale obydlený ostrov Španělska je oblíbený díky mořské rezervaci Reserva marina de la Isla de Tabarca , unikátní architektuře a hlavně přírodním scenériím a krásným plážím s tyrkysovou vodou. Zdejší bohatý podmořský svět nabízí ideální podmínky k šnorchlování . V rybářské vesničce můžete ochutnat typický místní pokrm caldero nebo navštívit místní muzeum.
7. den: Závěrečný oddechový den je tady. Ponese se v duchu bezstarostného pobytu na pláži, příjemných procházek, dobrého jídla i nákupu suvenýrů. Milovníkům umění doporučujeme návštěvu městského muzea s díly Miróa či Dalího. Poslední den ve španělském letovisku věnujeme odpočinku na pláži, koupání nebo nákupu suvenýrů . Pokud máte tělo dokonale odpočaté, dopřejte si duševní relax díky návštěvě muzea Museo de Arte Contemporaneo . Budete zde mít možnost vidět díla umělců Joana Miró či Salvadora Dalí . Dovolenkové okamžiky můžete zakončit například sklenkou domácí sangrie a chutnou večeří .
8. den: Po obědě přesun na letiště a odlet do ČR. Podle možností s ohledem na letový řád si pochutnáme na našem posledním obědě v Alicante. Následně se přesuneme na letiště a odletíme zpět do Pardubic.