Relax na plážích Mallorky + POBŘEŽNÍ PLAVBA LODÍ + JARDINES DE ALFABIA (letecky

Ubytování: hotel **** Doprava: letecky Strava: polopenze
1 termín od 29. června 2024

Cena zájezdu

od 50 990 Kč


Slunné pláže zálivu Alcúdia, mořské vlny a vychlazená sangria – španělská mañana je tady! Dopřejete si skvělý odpočinek a jako správný cestovatel poznáte i nová místa. Můžete obdivovat divokou krásu poloostrova Formentor, vyrazit po ďábelské silnici do Sa Calobra nebo objevit, co skrývá Valldemossa či Palma de Mallorca. Nalaďte se na pohodu a zažijte pravý relax na Mallorce! Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla. V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak. Podmínky pro přepravu zavazadel: Zavazadlo v ceně zájezdu:  kabinové zavazadlo o rozměrech 40 x 20 x 25 cm (toto zavazadlo... Celý popis

Relax na plážích Mallorky + POBŘEŽNÍ PLAVBA LODÍ + JARDINES DE ALFABIA (letecky

Termíny a ceny

29.06. - 06.07.2024 sobota - sobota
polopenze letecky
50 990 Kč
cena za 8 dní

Informace o cenách

Cena zahrnuje

 • letenka Praha – Palma de Mallorca a zpět včetně letištních tax
 • kabinové a odbavované zavazadlo dle pravidel pro přepravu zavazadel
 • doprava z letiště na ubytování a zpět
 • 7x ubytování
 • 7x polopenze
 • průvodce po celou dobu

Cena nezahrnuje

 • vstupné na místě
 • cestovní pojištění
 • jízda do Sa Calobra, plavba lodí a výlet do města Sóller, výlet do Palma de Mallorca
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 7 600 Kč

  • Pobytové zájezdy

Popis zájezdu

Relax na plážích Mallorky + POBŘEŽNÍ PLAVBA LODÍ + JARDINES DE ALFABIA (letecky

Slunné pláže zálivu Alcúdia, mořské vlny a vychlazená sangria – španělská mañana je tady! Dopřejete si skvělý odpočinek a jako správný cestovatel poznáte i nová místa. Můžete obdivovat divokou krásu poloostrova Formentor, vyrazit po ďábelské silnici do Sa Calobra nebo objevit, co skrývá Valldemossa či Palma de Mallorca. Nalaďte se na pohodu a zažijte pravý relax na Mallorce!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Podmínky pro přepravu zavazadel: Zavazadlo v ceně zájezdu:  kabinové zavazadlo o rozměrech 40 x 20 x 25 cm (toto zavazadlo patří na palubu letadla, rozměry jsou včetně držadla, postranní kapsy a koleček)

Zavazadlo v ceně zájezdu:  odbavované zavazadlo o rozměrech 55 x 40 x 20 cm a max. hmotnosti 10 kg (toto zavazadlo bude odbaveno do podpalubí)

Zavazadlo za příplatek 2 600 Kč:  odbavované zavazadlo o hmotnosti do 20 kg (toto zavazadlo bude odbaveno do podpalubí)


Podmínky vždy platí pro jednoho cestujícího, pokud není uvedeno jinak.

Hmotnosti zavazadel nelze sčítat.

Každý pasažér musí mít své vlastní zavazadlo dle uvedených podmínek. Zavazadlo k odbavení (pokud není v ceně) lze objednat nejpozději 30 dní před termínem zájezdu.

Vstupné: Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem:

Výlet do města Soller, plavba lodí

Dospělý 5500.00 Kč

Cestovní pojištění: Kooperativa A (50 Kč / den / osoba)
Kooperativa B Evropa (100 Kč / den / osoba)
Slavia A - Travel Standart 2.0 + STORNO (50 Kč / den / osoba)
Slavia B - Travel Plus 2.0 + STORNO (76 Kč / den / osoba)
Slavia C - Travel Exclusive 2.0 + STORNO (96 Kč / den / osoba)
Srovnání pojištění

Stravování: polopenze

polopenze

Ubytování: hotel ****

příjemný 4* hotel
ubytování v dvoulůžkových nebo trojlůžkových pokojích s vlastní koupelnou

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do Palma de Mallorca a přejezd do Alcúdie. Středomořská pohoda, odpočinek, koupání či procházka malebnými zákoutími zálivu Alcúdia. Po příletu do hlavního města Mallorky se přesuneme do oblíbeného  zálivu Alcúdia , kde najdete krásné pláže, bujnou zeleň, soukromí a svobodu. Po ubytování si začneme užívat relax a nasávat atmosféru pohodového života Španělů.  
2. den: Užívejte jako Španělé. Pláže zálivu Alcúdia opět čekají. Se zvídavějšími vyrazíme na jihozápad do kouzelné Valldemossy a navštívíme historické zahrady Jardines de Alfabia.  Sladký odpočinek a španělská mañana, nebo pestrý koktejl zážitků a poznávaní nových míst? Čemu dáte přednost dnes?  Se zájemci se vypravíme na zážitkový výlet po jihozápadním pobřeží ostrova. První zastávkou našeho dnešního putování bude Mirador de ses Anímes , vyhlídka, jež nabízí jeden z nejmajestátnějších rozhledů na divokém západním pobřeží ostrova. Vévodí jí Torre Verger, kamenná strážní věž zřízená v roce 1579, do které můžeme vstoupit a vystoupat až do jejího nejvyššího podlaží. Dále budeme pokračovat do malebného městečka Valldemossa , které se proslavilo zejména zimním pobytem hudebního skladatele Fryderyka Chopina a jeho milenky, spisovatelky George Sandové. Dominantou města je kartuziánský klášter Sa Cartuja , ve kterém si zájemci budou moci mimo jiné prohlédnout „cely“, jež si Chopin se Sandovou v zimě roku 1838 pronajali. V městečku bude dostatek prostoru pro nákup typických mallorských suvenýrů a volný čas na oběd. Odpoledne se schováme před pálícím sluncem a navštívíme oázu zeleně a ráj pro milovníky botaniky v podobě nádherných historických zahrad Jardines de Alfabia , které byly vybudovány jako typické mallorské šlechtické sídlo s arabským nádechem a puncem originality. Projdeme si všechna zákoutí zahrady a čekají nás i překvapení třeba v podobě úžasného vodotrysku, monumentálního schodiště  nebo zajímavé arabské nádrže na vodu. Prohlédneme si také interiéry venkovského šlechtického sídla , abychom se podívali, jak si tu místní aristokracie krásně žila. A samozřejmě i zde si můžeme dát malé občerstvení v příjemné kavárně přímo uprostřed zahrad.
3. den: Siesta na mallorských plážích pokračuje… Pro aktivnější je připravena výprava na poloostrov Formentor. Zdejší divoká příroda vás uchvátí. Se zájemci se místním autobusem vydáme objevovat krásy nejsevernějšího výběžku Mallorky – mysu Formentor , který se vyznačuje tou nejdivočejší přírodou a návštěvníky vábí četnými vyhlídkami a strmými srázy.  My si nenecháme ujít zejména zastávku na slavné vyhlídce Mirador Es Colomer , odkud je nádherný výhled na moře a dramaticky rozeklané skály. Celá cesta bude jedna velká nekonečná vyhlídka. Dorazíme až na mys, kde si můžeme dát malé občerstvení, dozvíme se spoustu zajímavostí o místním majáku, ale hlavně se budeme kochat. Když budeme mít štěstí na počasí dobrou viditelností, můžeme odsud zahlédnout i sousední Menorku. Až se nabažíme dechberoucích výhledů, vydáme se autobusem zase zpátky k hotelu.
4. den: Den strávený koupáním, sluněním a lenošením. Pro ty, kteří stále touží po zážitcích, je připraven poslední výlet, tentokrát je to Palma de Mallorca. Uvidíme gotickou katedrálu La Seu, projdeme se po hlavním náměstí a prozkoumáme skrytá zákoutí. I dnes můžete vyrazit na své oblíbené místo na pláži, plně se oddávat odpočinku a vodním radovánkám. Komu poznávání nových míst nestačilo, tak máme připravený ještě poslední výlet do hlavního města Mallorky – Palma de Mallorca. Navštívíme společně pýchu města, kterou je katedrála La Seu , nádherně se tyčící na nábřeží nad bývalým přístavem. Jedná se o jednu z nejúchvatnějších gotických staveb ve Španělsku, na jejímž interiéru se později podílel i slavný architekt Antoni Gaudí . Při prohlídce města spatříme také bývalý královský palác – Palau de l'Almudaina – i baziliku sv. Františka. Navštívíme hlavní mallorské náměstí Plaça Mayor a nevynecháme ani náměstí Plaça Weyler, kde budeme obdivovat četné ukázky palmské secese. Odpoledne se vrátíme do ubytování a dopřejeme si zasloužený odpočinek.
5. den: Se zájemci dnes zažijeme jízdu po nejklikatější silnici ostrova do malebného Sa Calobra, kde si odpočineme na krásné pláži u hlubokého kaňonu. Pak nás čeká plavba lodí a jízda historickou tramvají do města Sóller. Po návratu se přidáme k těm, kteří upřednostnili pobyt na slunci. Dnešek bude zasvěcen poznávání západního pobřeží kouzelného ostrova Mallorca, k čemuž využijeme všechny možné dopravní prostředky . Nebo opět oddychu na pobřeží Středozemního moře. Jako první nás čeká cesta po nejklikatější silnici ostrova přezdívané „had“ , která nabízí úchvatné výhledy do okolí. Na 12 kilometrech překonává silnice výškový rozdíl 800 metrů a můžete se těšit i na proslulou zatáčku s úhlem 270 stupňů, která má příznačný název „kravatový uzel“.  Po této silnici sjedeme do malinkého letoviska Sa Calobra , které leží v nádherné zátoce. Zde budeme mít možnost občerstvení v jedné z několika místních restaurací. Společně pak projdeme několika tunely vyhloubanými ve skále a ocitneme se na krásné pláži u ústí hlubokého kaňonu Torrent de Pareis . Zájemci se mohou vypravit vyschlým řečištěm na krátkou procházku mezi vysokými útesy či se svlažit na místní pláži. Dále nás čeká plavba lodí podél dramatického západního pobřeží , během které se budeme kochat výhledy na osamělé skryté zátoky, do mnohých z nich je možné se dostat pouze po moři. Cílem plavby bude přístavní městečko Port de Sóller , ze kterého se vypravíme historickou pobřežní tramvají do nedalekého Sólleru , kde zamíříme na hlavní náměstí. Uvidíme neogotický kostel Sant Bartomeu, který projektoval jeden ze žáků Antoni Gaudího, a budeme mít prostor na to, dát si kávu, zmrzlinu či ochutnat místní čerstvou pomerančovou šťávu. Po návratu se můžeme přidat k těm, kteří upřednostnili pobyt na pláži, a dopřát si po výletě odpočinek na mallorském sluníčku.
6. den: Sluncem zalitá pláž, vychlazená sangria a tyrkysové moře. Relax, jak má být. I pro tento den máme připraveno menší poznávání, a to historické Alcúdie a místních vyhlášených trhů. Dáte přednost božskému nicnedělání, vodním aktivitám, či pěší procházce městem? Je to jen na Vás! Kromě odpočinku a pohody je na dnes připravena polodenní vycházka do centra nedalekého historického městečka Alcúdia . Po cestě si prohlédneme krásnou románskou kapličku svaté Anny a zastavíme se i u římských vykopávek v místě, kde za dob Římanů stávalo mocné město Polentia. Po příjezdu do Alcúdie si projdeme historické uličky města, nádherná zákoutí, romantická náměstíčka a další zajímavá místa. Do města vejdeme zachovalou  gotickou branou , z níž se dostaneme na zrekonstruovaný úsek hradeb, který si můžeme projít a pokochat se krásnými výhledy. Nevynecháme ani kostel patrona Španělska svatého Jakuba , který se tyčí jen pár kroků odsud. Zastavíme se u místní radnice, průvodkyně vám ukáže kavárnu v bývalém divadle, kde si v úchvatných kulisách můžete vychutnat svou kávu, místní oblíbenou čerstvě vymačkanou pomerančovou šťávu nebo jiný drink dle libosti. Každou neděli se v Alcúdii konají vyhlášené trhy . A my u toho nesmíme chybět! Necháme si čas i na prodírání se kolem stánků s nejrůznějším sortimentem, smlouvání s místními prodavači, nákup lokálních suvenýrů nebo nějakého zajímavého modelu.
7. den: Španělská mañana se chýlí ke konci. Plnými doušky si budeme užívat závěr fantastické dovolené na Mallorce. Nejlepší místa na pláži, utajená zákoutí zálivu nebo výlet katamaránem. Pojďme na to!  Čeká nás poslední den na nádherném Baleárském ostrově . Nemusíme dělat nic, jen se nechat unášet vlnami Středozemního moře, vystavit se slunečním paprskům a chytat bronz. Kdo se Mallorky ještě nenasytil, pro toho máme v plánu ještě jeden výlet k mysu Formentor , ale nebojte se, nebude to nuda, tentokrát si ho prohlédneme z úplně jiné perspektivy, tedy z paluby katamaránu . Opět nás budou čekat nádherné výhledy a panoramata a kromě toho se zastavíme i v zálivu Cala Pi de la Posada na pláži Playa de Formentor, která je považována za jednu z nejkrásnějších na celém ostrově. Můžete se tu vykoupat v křišťálově čisté vodě, lenošit na pláži s jemným pískem, dát si občerstvení v místní kavárně ve stínu pinií nebo se nechat zlákat na procházku po kouzelné pláži, u které se mimo jiné nachází nejluxusnější hotel ostrova , v němž se scházejí filmové hvězdy a bývají zde ubytováni diplomaté či hlavy států. Poté se lodí vrátíme zpět do přístavu v Alcúdii. Máme tip i pro ty, kteří nechtějí odpoledne věnovat lenošení na pláži, ale zároveň se nechtějí vzdát pohledů na moře a koupání v klidných vodách zálivu Bahía de Alcudia: lodí se necháme zavézt až na poslední zastávku v  Playa del Muro a odtamtud se vydáme po pláži pěšky zpět do Alcúdie. Bude to příjemná procházka s koupáním , kdy se nám zachce, s drinkem v plážovém stánku s občerstvením a s všudypřítomnými výhledy na azurovou zátoku, které se nikdy neomrzí.
8. den: Odlet z Mallorky a návrat zpět do ČR. S ohledem na letový řád se přesuneme objednaným transferem na letiště do hlavního města Palma de Mallorca. Po skvělé dovolené nás čeká odlet do Prahy a cesta domů.