Španělsko - Andalusie, Památky Unesco

Je nám líto, ale prodej zájezdu již skončil
Ubytování: různé Doprava: letecky Strava: polopenze

Alternativní zájezdy

Nevyhovují vám alternativní zájezdy, vybírejte z celé nabídky...


Popis zájezdu

Španělsko - Andalusie, Památky Unesco

Při poznávacím zájezdu do Andalusie s námi objevte perly maurské architektury, kterými jsou Sevilla, Cordóba, Granada a komplex maurských paláců Alhambra, Gibraltar, turistika v přírodním parku El Torcal a Sierra de Grazalema, Ronda, kolébka corridy, tapas a rytmy flamenca, to je poznávací zájezd do Andalusie. Využijte i pobyt u moře v Torremolinos s lehkou turistikou a bohatými výlety. Na jaře zažijeme svátek patií v Córdobě a na podzim pouť San Miguel v Torremolinos.

Antequera – El Torcal - Sevilla - Jerez de la Frontera - El Puerto de Santa Maria - Cádiz - Gibraltar - Ronda - Garganta del Chorro - Dolmen de Menga - Montilla - Córdoba - Granada - Las Alpujarras - Loja - Frigiliana - Nerja – Málaga

Doprava: letecky

Nástupní místa: 04.05. – 12.05. odjezd L1 28.09. – 06.10. odjezd L1

letecky Praha - Malága – Praha, po destinaci se budeme pohybovat autobusem a místní dopravou. Na Gibraltarskou skálu je možné využít fakultativně mikrobusy či taxi.

Ubytování: různé

hotel

UBYTOVÁNÍ
7x ubytování v hotelu (2x vnitrozemí, 1x u Sevilly, 4x Torremolinos) - 2lůžk. pokoje s příslušenstvím

STRAVOVÁNÍ
7x snídaně, 6x večeře (bez nápojů). Ostatní strava je řešena z vlastních zdrojů a prostředků.

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do Málagy, transfer do hotelu.
2. den: Výlet do pohoří Torcal. ANTEQUERA s maurskou pevností, turistika v přírodním parku El Torcal (UNESCO) - vápencové skály, ráj botaniků a fotografů, na jaře pozorování plameňáků .
3. den: Přes NP Fuente de Piedra do SEVILLY (UNESCO), katedrála, věž La Giralda, Alcázar, rezidence emírů, zahrady Reales Alcázares, radnice a paláce zdobené azulejos, židovská čtvrť, zahrady Maria Luisa.
4. den: Cesta podél NP Doňana. JEREZ DE LA FRONTERA , jezdecká španělská škola a víno sherry, přístav EL PUERTO DE SANTA MARIA . CÁDIZ , katedrála a zahrady, Atlantik a bílé pobřeží Costa de la Luz, variant. dle počasí návštěva GIBRALTARU , britské kolonie s pevností, Gibraltarská skála, fakult. terénními vozy na vrchol. Ubytování v Torremolinos.
5. den: Cesta pohořím Sierra de Ronda do městečka RONDA , kolébka corridy a město Hemingwaye, kaňon Tajo, býčí aréna a muzeum corridy, ochutnávka vín nebo turistika v kaňonu řeky, bílé vesničky, nahlédneme do propasti Garganta del Chorro, (turistika v okolí 4 km), nebo koupání na Costa del Sol . Návrat a večer možnost zhlédnutí vystoupení flamenca (30 € s nápojem).
6. den: Fakult. maurská cesta na sever Andalusie, navštívíme DOLMEN DE MENGA (UNESCO), zastávka v oblasti vína a keramiky azulejos MONTILLA , možnost nákupu specialit a vína CÓRDOBA (UNESCO), židovská čtvrť, Mezquita, na jaře "Slavnost pátií" s krásně vyzdobenými květinovými nádvoříčky, rozsáhlé zahrady, Alcázar s pevností katolických králů, arabský trh, variantně pohoda u moře i bazénu v TORREMOLINOS nebo individuálně vlakem do BENALMADENY (hrad, akvárium) nebo vlakem do MÁLAGY nebo lanovkou do hor Mijas s turistickými trasami. V podzimním termínu by se měla v TORREMOLINOS konat velká slavnost místního světce, svátky Feria de San Miguel.
7. den: Celodenní výlet. GRANADA , město pod vrcholky Sierra Nevada, prohlídka paláců, pevností a zahrad maurských vládců - Alhambra a zahrady Generalife (UNESCO), Lví dvůr, královský palác, uličky Albaicínu. Cesta krajem bílých horských vesniček Las Alpujarras, LOJA a vyhlídky na pohoří Sierra Nevada.
8. den: Po pobřeží Costa del Sol na "Balkón Evropy". FRIGILIANA (keramika s arabskými ornamenty) a turistika v kaňonu s levadou nebo maurská zřícenina. NERJA na útesu nad mořem, pravěká jeskyně Cueva de Nerja, možnost ochutnání vyhlášených pochoutek tapas, slavnost San Isidoro . MÁLAGA , přístav od dob Féničanů, Jednoruká katedrála, sbírky Nadace Picassa, maurský hrad Alcazaba, archeolog. muzeum, ruina hradu Castillo de Gibralfaro, večerní atmosféra, transfer na letiště, odlet pozdě v noci.
9. den: Přílet do Prahy k ránu.