To nejlepší z Barcelony + KOUPÁNÍ U POBŘEŽÍ COSTA DORADA (letecky z Vídně)

Je nám líto, ale prodej zájezdu již skončil
Ubytování: hotel Doprava: letecky Strava: snídaně

Alternativní zájezdy

Nevyhovují vám alternativní zájezdy, vybírejte z celé nabídky...


Popis zájezdu

To nejlepší z Barcelony + KOUPÁNÍ U POBŘEŽÍ COSTA DORADA (letecky z Vídně)

Připravte se na katalánskou metropoli, kde to opravdu žije… Projdete se po Las Ramblas i přístavem Port Vell. Vyzkoušíte dobroty prvotřídní kvality z největší městské tržnice. Užijete si večerní atmosféru barů s tapas a sangrií. Vychutnáte si výhledy z kopce Montjuïc. Poznáte Gaudího díla a odpočinete si na plážích Costa Dorady. Vymaňte se z rutiny a dopřejte si zážitky v Barceloně!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Podmínky pro přepravu zavazadel: Zavazadlo v ceně zájezdu: kabinové zavazadlo o rozměrech 40 x 20 x 25 cm (toto zavazadlo patří na palubu letadla, rozměry jsou včetně držadla, postranní kapsy a koleček)

Zavazadlo v ceně zájezdu: odbavované zavazadlo o rozměrech 55 x 40 x 20 cm a max. hmotnosti 10 kg (toto zavazadlo bude odbaveno do podpalubí)

Zavazadlo za příplatek 3 200 Kč: odbavované zavazadlo o hmotnosti do 20 kg (toto zavazadlo bude odbaveno do podpalubí)


Podmínky vždy platí pro jednoho cestujícího, pokud není uvedeno jinak.

Hmotnosti zavazadel nelze sčítat.

Každý pasažér musí mít své vlastní zavazadlo dle uvedených podmínek. Zavazadlo k odbavení (pokud není v ceně) lze objednat nejpozději 30 dní před termínem zájezdu.

Vstupné: Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem:

Parc Güell

Dospělý 330.00 Kč
Dítě 240.00 Kč
Senior 240.00 Kč

Sagrada Familia (bazilika)

Dospělý 850.00 Kč
Student 800.00 Kč
Senior 700.00 Kč
Jiný 800.00 Kč

Cestovní pojištění: Kooperativa A (50 Kč / den / osoba)
Kooperativa B Evropa (100 Kč / den / osoba)
Slavia A - Travel Standart 2.0 + STORNO (50 Kč / den / osoba)
Slavia B - Travel Plus 2.0 + STORNO (76 Kč / den / osoba)
Slavia C - Travel Exclusive 2.0 + STORNO (96 Kč / den / osoba)
Srovnání pojištění

Stravování: snídaně

snídaně podávané formou bufetu, přes den možnost návštěvy množství restaurací a barů, případně fast food občerstvení a supermarketů

Program zájezdu

1. den: Po příletu do Barcelony se dopravíme na hotel, kde se ubytujeme. Pokud bude letový řád příznivý, vydáme se na první procházku městem, do přístavu Port Vell a k plážím. Po příletu do Barcelony se přesuneme do hotelu a ubytujeme se. V případě příznivého letového řádu nás čeká seznamovací procházka  přístavem Port Vell, který je dnes vyhledávaným zábavným místem. V přístavu pod Kolumbovým památníkem se pohupují čluny a jachty a celý tak působí klidným místem, které byste v Barceloně těžko hledali. Kolem barcelonského aquaria dojdete  k plážím  Barcelonety a parku Ciutadella, který je jedním z hlavních parků města. Místní zde rádi společně tráví volné chvíle.
2. den: Dnešek věnujeme historickému centru města. Projdeme se Gotickou čtvrtí i po rušné Las Ramblas. Vychutnáme si atmosféru tržnice La Boquería i výhled na Barcelonu z Montjuïcu. Naši prohlídku města začneme v historickém centru s úzkými vysokými uličkami, kde nám bude příjemně i v horkých letních dnech. Nedaleko náměstí Plaça de Catalunya  si prohlédneme fontánu Canaletas, která vypráví legendu o tom, kdo se z ní jednou napije, už navždy bude Barcelonu milovat a jistojistě se zde vrátí.  Vlnky na dlažebních kostkách nejznámější a nejrušnější ulice  Las Ramblas nás povedou pod mohutnými korunami platanů dále k moři.  Zastavíme se také na největším městském trhu  La Boquería, který je známý nejen svým velkým množstvím nabízených potravinářských produktů, ale také vysokou kvalitou svého zboží. V historické Gotické čtvrti Barcelony si prohlédneme hlavní katedrálu, v jejíž křížové chodbě pod palmami byste potkali pobíhající bílé husy. Na náměstí Plaza del Rey se ocitnete na místě, kde byl přijat Kryštof Kolumbus po své první veleúspěšné zaoceánské plavbě španělskými králi. A nedaleko odtud se nachází náměstí  Sant Jaume , které bylo v minulosti římským centrem a nyní funguje jako administrativní centrum města, a Picassovo muzeum s kompletní sbírkou obrazů z rané doby umělcovy.  Odpoledne se vyvezeme na kopec Montjuïc, odkud je krásný výhled na město a přístav. Na kopci se nachází olympijský stadion, kde se konala Olympiáda v roce 1992. Na hradě Montjuïc byli v minulosti vězněni, mučeni a vyvražďováni politici a válečníci. Bývalo zde také vojenské muzeum. Hrad je veřejně přístupný. Montjuic nabízí k prohlídce také  nádherné parky a botanickou zahradu .
3. den: Vyrazíme po stopách Antoni Gaudího. Nevynecháme slavný dům La Pedrera a světoznámou katedrálu Sagrada Familia. Odpoledne nás čeká úžasný Park Güell. Při procházce po široké třídě Passeig de Grácia , která je výkladní skříní originálního modernismu, uvidíme dvě Gaudího neuvěřitelné stavby Casa Batlló a Casa Milà. Domy se nacházejí nedaleko sebe. Každý je originálem, přičemž marně byste hledali rovnou linii.  Nedaleko navštívíme unikátní katedrálu  Sagrada Familia bohatou na křesťanské symboly. Je významná nekonvenčním architektovým zobrazením svaté rodiny a jeho hluboké vnitřní víry. Stavba katedrály, jíž byl Gaudí posedlý, probíhá již téměř sto let a každý rok byste tak viděli chrám více dokončený. Ke katedrále patří také menší park, kde si můžete odpočinout.  V odpoledních hodinách navštívíme Gaudího Park Güell. Jedná se o rozlehlý park, který měl být movitým občanům jejich soběstačným městem. V parku budete obdivovat detaily, které by se daly pojmenovat uměleckými díly. Dýchá z nich velká autorova kreativita a představivost.  Po celodenní prohlídce bude jistě příjemné  svlažit unavené tělo ve Středozemním moři a užít si tak přijemné pláže pobřeží Costa Dorada .   Večer doporučujeme návštěvu místních barů a restaurací s tapas a sangrií, kde zažijete rušný noční život Katalánců.
4. den: V závislosti na letovém řádu bude možný volný čas využít k návštěvě muzeí nebo k nákupům. Poté bude následovat přesun na letiště a odlet zpět do Vídně. Pokud bude před odletem časový prostor, doporučujeme navštívit muzeum pod širým nebem Poble Espanyol, které představuje jednotlivé části Španělska s typickými domy, ulicemi, se spoustou obchůdků či restaurací. Zde pochopíte, jak je Španělsko rozličné.  Zájemci také mohou navštívit  Fundació de Joan Miró –  muzeum malíře, sochaře, rytce a keramika Joana Miró, které nabízí rozsáhlou sbírku jeho díla v jedinečném místě s velkými terasami a vnitřními nádvořími. Samotný prostor muzea je zážitkem.  Pro fanoušky fotbalu bude jistě zážitkem návštěva známého fotbalového stadionu Camp NOU, který aktuálně prochází rekonstrukcí. Ve zdejším muzeu spatříte výstavu představující architektonický projekt s modely a audiovizuálními díly , které ukazují a vysvětlují všechny detaily toho, co bude novým domovem pro všechny fanoušky FC Barcelona . Na vzrušující proměnu stadionu FC Barcelona budete navíc shlížet z bodu Construction Viewpoint.