To nejlepší z Barcelony + LA PEDRERA (letecky z Ostravy – Katovic, Krakova)

Je nám líto, ale prodej zájezdu již skončil
Ubytování: hotel Doprava: letecky Strava: snídaně

Alternativní zájezdy

Nevyhovují vám alternativní zájezdy, vybírejte z celé nabídky...


Popis zájezdu

To nejlepší z Barcelony + LA PEDRERA (letecky z Ostravy – Katovic, Krakova)

Jedinečný eurovíkend s průvodcem, během kterého uvidíte to nejzajímavější z Barcelony a vychutnáte si výhled z Gaudího domu La Pedrera. Zhlédnete chrám Sagrada Familia, Parc Güell i architektonicky vyšpikovanou La Pedreru. Projdete se po Las Ramblas a zavítáte na slavnou tržnici La Boquería. Vydejte se s námi po stopách Gaudího a zažijte přímořskou atmosféru Barcelony!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Podmínky pro přepravu zavazadel: Zavazadlo v ceně zájezdu:  kabinové zavazadlo o rozměrech 40 x 20 x 25 cm (toto zavazadlo patří na palubu letadla, rozměry jsou včetně držadla, postranní kapsy a koleček)

Zavazadlo v ceně zájezdu:  odbavované zavazadlo o rozměrech 55 x 40 x 20 cm a max. hmotnosti 10 kg (toto zavazadlo bude odbaveno do podpalubí)

Zavazadlo za příplatek 2 600 Kč:  odbavované zavazadlo o hmotnosti do 20 kg (toto zavazadlo bude odbaveno do podpalubí)


Podmínky vždy platí pro jednoho cestujícího, pokud není uvedeno jinak.

Hmotnosti zavazadel nelze sčítat.

Každý pasažér musí mít své vlastní zavazadlo dle uvedených podmínek. Zavazadlo k odbavení (pokud není v ceně) lze objednat nejpozději 30 dní před termínem zájezdu.

Vstupné: Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem:

Parc Güell

Dospělý 330.00 Kč
Dítě 240.00 Kč
Senior 240.00 Kč

La Pedrera

Dospělý 750.00 Kč
Dítě 400.00 Kč
Student 550.00 Kč
Senior 550.00 Kč

Sagrada Familia (bazilika)

Dospělý 850.00 Kč
Student 800.00 Kč
Senior 700.00 Kč
Jiný 800.00 Kč

Cestovní pojištění: Kooperativa A (50 Kč / den / osoba)
Kooperativa B Evropa (100 Kč / den / osoba)
Slavia A - Travel Standart 2.0 + STORNO (50 Kč / den / osoba)
Slavia B - Travel Plus 2.0 + STORNO (76 Kč / den / osoba)
Slavia C - Travel Exclusive 2.0 + STORNO (96 Kč / den / osoba)
Srovnání pojištění

Program zájezdu

1. den: Odjezd z Ostravy na letiště do Katovic či Krakova – odvoz je v ceně zájezdu: u vybraných termínů navíc VIP vyzvednutí u domu. Přílet do Barcelony a ubytování na hotelu. V případě příznivého letového řádu se vydáme na prohlídku již dnes. 
2. den: Dnešek věnujeme historickému centru města. Projdeme se Gotickou čtvrtí i po rušné Las Ramblas. Vychutnáme si atmosféru tržnice La Boquería i výhled na Barcelonu z Montjuïcu.  Naši prohlídku města začneme v historickém centru s úzkými vysokými uličkami, kde nám bude příjemně i v horkých letních dnech. Nedaleko náměstí  Plaça de Catalunya  si prohlédneme fontánu Canaletas, která vypráví legendu o tom, kdo se z ní jednou napije, už navždy bude Barcelonu milovat a jistojistě se zde vrátí.  Vlnky na dlažebních kostkách  nejznámější a nejrušnější ulice  Las Ramblas nás povedou pod mohutnými korunami platanů dále k moři.  Zastavíme se také na  největším městském trhu  La Boquería, který je známý nejen svým velkým množstvím nabízených potravinářských produktů, ale také vysokou kvalitou svého zboží. V historické Gotické čtvrti Barcelony si prohlédneme hlavní katedrálu, v jejíž křížové chodbě pod palmami byste potkali pobíhající bílé husy. Na náměstí  Plaza del Rey  se ocitnete na místě, kde byl přijat Kryštof Kolumbus po své první veleúspěšné zaoceánské plavbě španělskými králi. A nedaleko odtud se nachází náměstí  Sant Jaume , které bylo v minulosti římským centrem a nyní funguje jako administrativní centrum města, a Picassovo muzeum s kompletní sbírkou obrazů z rané doby umělcovy.  Odpoledne se vyvezeme na kopec Montjuïc, odkud je krásný výhled na město a přístav. Na kopci se nachází olympijský stadion, kde se konala Olympiáda v roce 1992. Na hradě Montjuïc byli v minulosti vězněni, mučeni a vyvražďováni politici a válečníci. Bývalo zde také vojenské muzeum. Hrad je veřejně přístupný. Montjuic nabízí k prohlídce také  nádherné parky a botanickou zahradu .  
3. den: Vyrazíme po stopách Antoni Gaudího. Nevynecháme slavný dům La Pedrera a světoznámou katedrálu Sagrada Familia. Odpoledne nás čeká úžasný Park Güell. Při procházce po široké třídě  Passeig de Grácia , která je výkladní skříní originálního modernismu, uvidíme dvě Gaudího neuvěřitelné stavby  Casa Batlló a  Casa Milà. Domy se nacházejí nedaleko sebe. Každý je originálem, přičemž marně byste hledali rovnou linii.  Nedaleko navštívíme  unikátní katedrálu  Sagrada Familia bohatou na křesťanské symboly. Je významná nekonvenčním architektovým zobrazením svaté rodiny a jeho hluboké vnitřní víry. Stavba katedrály, jíž byl Gaudí posedlý, probíhá již téměř sto let a každý rok byste tak viděli chrám více dokončený. Ke katedrále patří také menší park, kde si můžete odpočinout.  V odpoledních hodinách navštívíme Gaudího Park Güell. Jedná se o rozlehlý park, který měl být movitým občanům jejich soběstačným městem. V parku budete obdivovat detaily, které by se daly pojmenovat uměleckými díly. Dýchá z nich velká autorova kreativita a představivost.    Večer doporučujeme návštěvu místních barů a restaurací s tapas a sangrií, kde zažijete rušný noční život Katalánců.
4. den: V závislosti na letovém řádu bude poslední den věnován návštěvě jedinečného Gaudího domu La Pedrera, netradičních barcelonských muzeí či volnému programu ve městě. Dnes zájemci navštíví budovu Casa Milà, fotbalový stadion Camp NOU nebo mořské akvárium. Pak přijedeme na letiště, odkud odletíme do Prahy. Po snídani zájemci navštíví  Gaudího nejvýznamnější příspěvek k bytové architektuře Barcelony – slavný nájemní dům  Casa Milà, který bývá obvykle označován jako La Pedrera (Kamenolom). Nejkrásnější částí prohlídky je návštěva jeho originální střechy se spoustou unikátních komínů a průduchů a skvělým výhledem na město. Pro fanoušky fotbalu doporučujeme navštívit známý fotbalový stadion Camp NOU, který aktuálně prochází rekonstrukcí. Nejenže tento ohromující stadion hostil legendární fotbalové zápasy, ale nese v sobě také dědictví a vášeň celého klubu FC Barcelona. Tento fascinující svět fotbalové historie Vám ukáže Muzeum Camp NOU s 3D kinem. Navíc budete moct na vzrušující proměnu stadionu FC Barcelona shlížet z bodu Construction Viewpoint.