To nejlepší z Barcelony + MONTSERRAT (letecky z Vídně)

Ubytování: hotel **** Doprava: letecky Strava: snídaně
2 termíny od 25. dubna 2024

Cena zájezdu

od 21 990 Kč


Barcelona… Gaudí, největší tržnice Evropy, rušný noční život. Připraveni? Objevíte, co skrývají uličky gotické čtvrti. Projedete se po promenádě u přístavu Port Vell i po živé Las Ramblas. Prozkoumáte tržnici La Boqueria a v barech ochutnáte tapas. Poznáte díla Gaudího, slavný Parc Güell i tajemný Montserrat. Vymaňte se z rutiny a dobijte novou energii v Katalánsku! Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla. V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak. Podmínky pro přepravu zavazadel: Zavazadlo v ceně zájezdu: kabinové zavazadlo o rozměrech 40 x 20 x 25 cm (toto zavazadlo patří na... Celý popis

To nejlepší z Barcelony + MONTSERRAT (letecky z Vídně)

Termíny a ceny

září 2023

28.09. - 01.10.2023 čtvrtek - neděle
snídaně letecky (Vídeň)
26 990 Kč
cena za 4 dny

duben 2024

25.04. - 28.04.2024 čtvrtek - neděle
snídaně letecky (Vídeň)
21 990 Kč
cena za 4 dny

září 2024

05.09. - 08.09.2024 čtvrtek - neděle
snídaně letecky (Vídeň)
21 990 Kč
cena za 4 dny

Informace o cenách

Cena zahrnuje

 • letenka Vídeň – Barcelona – Vídeň se všemi poplatky
 • kabinové a odbavované zavazadlo dle podmínek pro přepravu zavazadel
 • transfer letiště–hotel–letiště
 • 3x ubytování ve 4* hotelu
 • 3x snídaně
 • služby průvodce (mimo individuální volno)
 • tištěný průvodce městem zdarma

Cena nezahrnuje

 • cestovní pojištění (není-li sjednáno)
 • vstupné na místě
 • doporučené kapesné cca 150 € (včetně vstupného a dopravy na místě)
 • fakultativní výlet na Montserrat
 • svoz Brno - letiště Vídeň - Brno při min. počtu 6 osob cena 2 500 Kč/ osoba
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 4 500 Kč

  • Pobytové zájezdy

Popis zájezdu

To nejlepší z Barcelony + MONTSERRAT (letecky z Vídně)

Barcelona… Gaudí, největší tržnice Evropy, rušný noční život. Připraveni? Objevíte, co skrývají uličky gotické čtvrti. Projedete se po promenádě u přístavu Port Vell i po živé Las Ramblas. Prozkoumáte tržnici La Boqueria a v barech ochutnáte tapas. Poznáte díla Gaudího, slavný Parc Güell i tajemný Montserrat. Vymaňte se z rutiny a dobijte novou energii v Katalánsku!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Podmínky pro přepravu zavazadel: Zavazadlo v ceně zájezdu: kabinové zavazadlo o rozměrech 40 x 20 x 25 cm (toto zavazadlo patří na palubu letadla, rozměry jsou včetně držadla, postranní kapsy a koleček)

Zavazadlo v ceně zájezdu: odbavované zavazadlo o rozměrech 55 x 40 x 20 cm a max. hmotnosti 10 kg (toto zavazadlo bude odbaveno do podpalubí)

Zavazadlo za příplatek 3 200 Kč: odbavované zavazadlo o hmotnosti do 20 kg (toto zavazadlo bude odbaveno do podpalubí)


Podmínky vždy platí pro jednoho cestujícího, pokud není uvedeno jinak.

Hmotnosti zavazadel nelze sčítat.

Každý pasažér musí mít své vlastní zavazadlo dle uvedených podmínek. Zavazadlo k odbavení (pokud není v ceně) lze objednat nejpozději 30 dní před termínem zájezdu.

Vstupné: Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem:

Fakultativní výlet na Montserrat

Dospělý 1640.00 Kč
Dítě 1610.00 Kč

Parc Güell

Dospělý 330.00 Kč
Dítě 240.00 Kč
Senior 240.00 Kč

Sagrada Familia (bazilika)

Dospělý 850.00 Kč
Student 800.00 Kč
Senior 700.00 Kč
Jiný 800.00 Kč

Cestovní pojištění: Slavia A + STORNO (50 Kč / den / osoba)
Slavia B + STORNO (63 Kč / den / osoba)
Slavia C + STORNO (80 Kč / den / osoba)
Kooperativa A (50 Kč / den / osoba)
Kooperativa B Evropa (100 Kč / den / osoba)
Srovnání pojištění

Stravování: snídaně

snídaně podávané formou bufetu, přes den možnost návštěvy množství restaurací a barů, případně fast food občerstvení a supermarketů

Program zájezdu

1. den: Po příletu do Barcelony se dopravíme na hotel, kde se ubytujeme. Pokud nám to letový řád umožní, vydáme se na prohlídku nejstarší části města a den zakončíme procházkou u přístavu Port Vell. V případě příznivého letového řádu naši prohlídku města začneme v nejstarší části Barcelony v gotické čtvrti Barri Götic. Budeme procházet neuspořádanými historickými uličkami, zastavíme se u nejdůležitějších kostelů a katedrál, projdeme královským náměstím (Plaça del Rei) či náměstím   Sant Jaume , které   bylo v minulosti římským centrem. Nedaleko čtvrti se také nachází Picassovo muzeum s kompletní sbírkou obrazů z rané doby umělcovy.  První den ukončíme u sochy Kryštofa Kolumba, kde začíná promenáda kolem přístavu Port Vell a pokračuje až k plážím Barcelonety.
2. den: Dnešek věnujeme hlavním lákadlům Barcelony. Vychutnáme si atmosféru největšího trhu, Gaudího katedrálu Sagrada Familia i rušný noční život katalánské metropole.  Po snídani se vrátíme opět do centra města na nejznámější a nejrušnější ulici Las Ramblas, kde to vždycky žije. Ulice je lemována spoustou zajímavých historických budov včetně největšího evropského trhu La Boqueria, kde nakoupíte vždy nejčerstvější potraviny. Dojdeme až k  Plaça de Catalunya , největšímu barcelonskému náměstí, které je místem setkávání stejně jako náš „Václavák“.  Po obědě navštívíme nejvýznamnější Gaudího chrám Sagrada Familia, který zatím čeká na své dokončení, ale o to více je oblíbený a velmi hojně navštěvovaný. Zde strávíme dostatek času, abyste si jej mohli dostatečně užít a prohlédnout. Gaudí zanechal v Barceloně další výraznou stopu, a to v podobě dvou dalších neuvěřitelných staveb –  Casa Milà , známá především jako La Pedrera, či Casa Batlló .  Večer je možné strávit podle vašich zájmů. Doporučujeme návštěvu místních barů či restaurací s tapas a sangrií, kde zažijete skutečný rušný noční život Katalánců.
3. den: Se zájemci vyrazíme na Montserrat, kde nás čeká mimo jiné jeden utajený „skvost“ zdejšího kláštera. Po návratu navštívíme pahorek Montjuïc. Po snídani nás čeká fakultativní výlet na Montserrat  s benediktýnským klášterem , který se nachází asi 30 kilometrů od Barcelony a je zasazen do skalního masivu Národního parku Muntanya de Montserrat. Byla zde nalezena Černá Madona  a Montserrat se stal vyhledávaným poutním místem. Místo láká ale také spoustu turistů a horolezců nejen díky úžasným výhledům z výšky přes 1 200 metrů , ale třeba také vínem, které je produktem benediktýnských mnichů, kteří zde stále pobývají. Odpoledne se vrátíme zpět do Barcelony a vyvezeme se na jeden ze dvou pahorků, na kopec Montjuïc. Nachází se zde olympijský stadion, kde se konala Olympiáda v roce 1992. K návštěvě se nabízí také Poble Espanyol, které představuje typický venkov Španělska se spoustou obchůdků, dílen, barů a restaurací, nebo Fundació Joan Miró , architektonicky zajímavá výstavní budova .  Večer sejdeme k Národnímu muzeu umění,   kde se nachází jedna z největších světových sbírek románského umění, a uvidíme odtud až na náměstí Plaça d'Espanya .
4. den: Než se s Barcelonou rozloučíme, nevynecháme úchvatný Gaudího Parc Güell. Bude také možnost individuální návštěvy například stadionu Camp NOU a následně odlet zpět do Vídně. Poslední den navštívíme skvost mezi parky, jehož architektem opět není nikdo jiný než Antoni Gaudí . Parc Güell, který je pojmenován po architektově mecenáši, měl být původně soběstačné městečko s rodinnými rezidencemi, vlastním tržištěm a systémem kanalizací. Z vinoucí se, barvami hrající lavičky se naskýtá krásný výhled na město a moře. Jistojistě neodejdete bez fotky s Gaudího nejznámějším symbolem – salamandrem , nazývaným také Barcelonská ještěrka.    Pro fanoušky fotbalu doporučujeme navštívit známý fotbalový stadion Camp NOU, který aktuálně prochází rekonstrukcí. Při návštěvě jeho muzea spatříte výstavu představující architektonický projekt s modely a audiovizuálními díly, které představují a vysvětlují všechny detaily toho, co bude novým domovem pro všechny fanoušky FC Barcelona. Na vzrušující proměnu stadionu FC Barcelona budete navíc shlížet z bodu Construction Viewpoint.  Poté bude následovat přesun na letiště a odlet zpět do Vídně .