To nejlepší z Barcelony + TARRAGONA + MOŘE (letecky z Ostravy – Katovic, Krakova

cestovani
Je nám líto, ale prodej zájezdu již skončil
Ubytování: hotel Doprava: letecky Strava: snídaně

Alternativní zájezdy

Nevyhovují vám alternativní zájezdy, vybírejte z celé nabídky...


Popis zájezdu

To nejlepší z Barcelony + TARRAGONA + MOŘE (letecky z Ostravy – Katovic, Krakova

Toulky úzkými uličkami Gotické čtvrti, Gaudího díla, pozůstatky římské slávy, pohoda na písečných plážích… Projdete se po Las Ramblas i k přístavu Port Vell v Barceloně. Prozkoumáte Parc Güell, úchvatnou Sagradu Familia i amfiteátr v Tarragoně. Ochutnáte sangrii i skvělé tapas. A odpočinete si na pobřeží Costa Dorada. Dopřejte si krátkou dovolenou a poznávejte Katalánsko!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Podmínky pro přepravu zavazadel: Zavazadlo v ceně zájezdu:  kabinové zavazadlo o rozměrech 40 x 20 x 25 cm (toto zavazadlo patří na palubu letadla, rozměry jsou včetně držadla, postranní kapsy a koleček)

Zavazadlo v ceně zájezdu:  odbavované zavazadlo o rozměrech 55 x 40 x 20 cm a max. hmotnosti 10 kg (toto zavazadlo bude odbaveno do podpalubí)

Zavazadlo za příplatek 2 600 Kč:  odbavované zavazadlo o hmotnosti do 20 kg (toto zavazadlo bude odbaveno do podpalubí)


Podmínky vždy platí pro jednoho cestujícího, pokud není uvedeno jinak.

Hmotnosti zavazadel nelze sčítat.

Každý pasažér musí mít své vlastní zavazadlo dle uvedených podmínek. Zavazadlo k odbavení (pokud není v ceně) lze objednat nejpozději 30 dní před termínem zájezdu.

Cestovní pojištění: Slavia A + STORNO (50 Kč / den / osoba)
Slavia B + STORNO (63 Kč / den / osoba)
Slavia C + STORNO (80 Kč / den / osoba)
Kooperativa A (50 Kč / den / osoba)
Kooperativa B Evropa (100 Kč / den / osoba)
Srovnání pojištění

Stravování: snídaně

snídaně podávané formou bufetu, přes den možnost návštěvy množství restaurací a barů, případně fast food občerstvení a supermarketů

Program zájezdu

1. den: Cesta na letiště, let do Barcelony, dle letového řádu přílet a přesun na hotel a následné ubytování. V odpoledních hodinách odjezd z Ostravy na letiště do Katovic či Krakova – odvoz je v ceně zájezdu : u vybraných termínů navíc  VIP vyzvednutí u domu . Přílet do Barcelony ve večerních hodinách, transfer na hotel, ubytování.
2. den: Čeká nás prohlídka nejkrásnějších koutů Barcelony. Mimo jiné se projdeme po rušné Las Ramblas i k přístavu Port Vell. Budeme obdivovat Gotickou čtvrť i odpočívat v parku Ciutadella. Naši prohlídku Barcelony začneme na známé  Plaça de Catalunya . Nachází se zde obchodní centrum „El Corte Inglés“ s věhlasnými značkami jako např. Zara či Bershka. Prohlédneme si fontánu Canaletas, která vypráví legendu o tom, kdo se z ní jednou napije, už navždy bude Barcelonu milovat. Kamkoli jde, vždycky se vrátí. Pokračovat budeme na nejznámější a nejrušnější ulici v Barceloně Las Ramblas se spoustou drobných obchůdků, živých soch a turistů z celého světa. Zastavíme se také na největším městském trhu La Boquería, který je známý nejen svým velkým množstvím nabízených potravinářských produktů, ale také vysokou kvalitou svého zboží. Dále navštívíme  historickou Gotickou čtvrť Barcelony s její katedrálou a královským náměstím (Plaça Reial). Náměstí  Sant Jaume bylo v minulosti římským centrem, nyní funguje jako administrativní centrum města. Navštívíme také katedrálu sv. Eulálie, se kterou se pojí zajímavé legendy. Nedaleko čtvrti se nachází Picassovo muzeum s kompletní sbírkou obrazů z rané doby umělcovy. Las Ramblas je ukončena sochou Kolumba. Následovat bude procházka k přístavu Port Vell, který je dnes velkým jachtařským a zábavným centrem, či  k plážím Barceloneta  a parku Ciutadella. Obdivovat budeme také známý Vítězný oblouk , který byl postaven jako hlavní brána pro vstup na Světovou výstavu roku 1888. Parc de la Ciutadella je jedním z hlavních parků města, je to příjemné místo pro odpočinek a poblíž se nachází i malá zoologická zahrada. Ve večerních hodinách možnost návštěvy mořského akvária v přístavu. 
3. den: Dnes se vydáme po stopách Antoni Gaudího, světoznámého barcelonského architekta a umělce, a navštívíme jeho největší díla. Uvidíme dvě Gaudího neuvěřitelné stavby Casa Batlló a Casa Milà.  Navštívíme světoznámou katedrálu Sagrada Familia obrovských rozměrů, která je známá také tím, že je nedostavěná se stále probíhajícími úpravami. Jedná se o turisty hojně navštěvovanou památku, jež je velmi bohatá na křesťanské symboly a významná je nekonvenčním architektovým zobrazením svaté rodiny. Zde strávíme dostatek času, abyste si ji mohli užít a prohlédnout. Ke katedrále patří také menší park, kde je možnost odpočinku pro ty, kteří nebudou mít zájem o prohlídku interiéru katedrály. V odpoledních hodinách navštívíme Gaudího Parc Güell. Jedná se o rozlehlý park s mnoha architektovými uměleckými díly, ze kterých dýchá velká autorova kreativita a představivost. Snoubí se zde příroda s uměním. Večer – individuální program, doporučujeme navštívit některé z místních barů a restaurací s tapas a sangrií a zažít tak rušný noční život Katalánců.
4. den: Za římskými památkami, zlatavými plážemi, mořem… Vyrazíme do Tarragony, jejíž historická část je zapsána na seznamu UNESCO. Vychutnáme si i krásné pláže pobřeží Costa Dorada. Po snídani se vlakem přemístíme do Tarragony, města, které uchovává stopy Římanů.  V historické části města naleznete  Circ Romá , kde se pořádaly gladiátorské zápasy, nebo  amfiteátr na pobřeží Costa Dorada ,   odkud jsou krásné výhledy na moře. Nacházejí se zde také zbytky římské zdi či trosky římské závodní dráhy. Tarragona je nejen malebným starověkým městem, ale nabízí také spoustu aktuálních lákadel, jakými jsou vyhlášené pravidelné městské trhy, kde lze nakoupit jak potraviny, oblečení, tak starožitnosti. Navíc v období od května do června zde probíhá svátek vína či stavění lidských hradů Castells. Tarragona je také přístavním městem, které omývá Středozemní moře, a můžete si tak vychutnat  pláže Costy Dorady s jemným zlatavým pískem . Večer návrat zpět do Barcelony a poté možnost zhlédnutí Magické fontány, „La Font M à gica de Montjuïc en Barcelona“ . Jedná se o jedinečnou světelnou a vodní show za doprovodu hudby. Fontána byla postavena při příležitosti světové výstavy EXPO v roce 1929 pod Montjuïcem.
5. den: V závislosti na letovém řádu po snídani individuální volno k návštěvě muzeí nebo k nákupům, poté přesun na letiště. Odlet zpět do Katovic či Krakova. Tento poslední den můžete věnovat návštěvě muzeí či jiných atraktivit města dle libosti. Doporučujeme navštívit muzeum pod širým nebem Poble Espanyol. Dále je možnost prohlídky Casa Batlló od Antoni Gaudího, který se inspiroval zejména v přírodě, a říká se, že zde nenajdete žádnou stěnu úplně rovnou. Zájemci také mohou navštívit Fundació de Joan Miró – muzeum malíře, sochaře, rytce a keramika Joana Miró, které nabízí rozsáhlou sbírku jeho díla v jedinečném místě s velkými terasami a vnitřními nádvořími, či jedinečné Picassovo muzeum. Pro fanoušky fotbalu bude jistě lákavou možností návštěva fotbalového stadionu Camp Nou. V ceně vstupenky je prohlídka stadionu FC Barcelona a muzea s historií klubu. Projdete se tunelem fotbalistů, šatnami, kabinami komentátorů a stanete na samotném fotbalovém trávníku u střídacích lavic.