To nejlepší z Tarragony + VALENCIE + KLÁŠTERY CISTERCIÁCKÉ CESTY (letecky z Prah

Je nám líto, ale prodej zájezdu již skončil
Ubytování: hotel *** Doprava: letecky Strava: snídaně

Alternativní zájezdy

Nevyhovují vám alternativní zájezdy, vybírejte z celé nabídky...


Popis zájezdu

To nejlepší z Tarragony + VALENCIE + KLÁŠTERY CISTERCIÁCKÉ CESTY (letecky z Prah

Nejlepší paella, lahodné víno, středověká sídla, rozkvetlé parky… Poznáte římské skvosty slunné Tarragony. Vyrazíte po cisterciácké cestě za klášterními poklady. Ochutnáte čerstvé dary moře i ovoce z místních tržnic. Užijete si pláže pobřeží Pomerančového květu. Zhlédnete moderní „Město umění a věd“ ve Valencii a památky UNESCO. Dopřejte si koktejl historie a chutí – prožijte Španělsko!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Podmínky pro přepravu zavazadel: Zavazadlo v ceně zájezdu: kabinové zavazadlo o rozměrech 55 x 40 x 20 cm a max. hmotnosti 8 kg (toto zavazadlo patří na palubu letadla, rozměry jsou včetně držadla, postranní kapsy a koleček)

Zavazadlo za příplatek 2 800 CZK: odbavované zavazadlo o hmotnosti do 20 kg a rozměrech 158 cm, tj. součtu jeho délky, šířky a hloubky (toto zavazadlo bude odbaveno do podpalubí)


Podmínky vždy platí pro jednoho cestujícího, pokud není uvedeno jinak.

Hmotnosti zavazadel nelze sčítat.

Každý pasažér musí mít své vlastní zavazadlo dle uvedených podmínek. Zavazadlo k odbavení (pokud není v ceně) lze objednat nejpozději 30 dní před termínem zájezdu.

Cestovní pojištění: Kooperativa A (50 Kč / den / osoba)
Kooperativa B Evropa (100 Kč / den / osoba)
Slavia A - Travel Standart 2.0 + STORNO (50 Kč / den / osoba)
Slavia B - Travel Plus 2.0 + STORNO (76 Kč / den / osoba)
Slavia C - Travel Exclusive 2.0 + STORNO (96 Kč / den / osoba)
Srovnání pojištění

Stravování: snídaně

poblíž hotelu je možnost individuálního stravování v místních restauracích

Ubytování: hotel ***

3x ubytování v Tarragoně v 3* hotelu
3x ubytování ve Valencii v 3* hotelu

Program zájezdu

1. den: Po příletu do Barcelony se přesuneme do Tarragony na hotel a následně se ubytujeme. Po příletu, ubytování a krátkém odpočinku se dle časových možností vydáme na společnou procházku Tarragonou , krásným městem s římskou historií.
2. den: Čeká nás slunná Tarragona. Projdeme se přístavem, nasajeme přímořskou atmosféru, prohlédneme si římské památky a neopomeneme ochutnávat mořské speciality v rybářské čtvrti. Prohlédneme si Tarragonu, přístav a centrum stejnojmenné provincie. V období Římské říše byla Tarragona největším a nejkulturnějším městem na Iberském poloostrově, byla obehnána hradbami o délce 3,5 kilometru. Na římské památky včetně amfiteátru,  jehož letní scéna dodnes hostí divadelní představení, či  Circ Romá ,   z něhož je krásný výhled na moře a starou Tarragonu s katedrálou, narazíme během společné procházky městem.  Na konci promenády La Rambla si z vyhlídky Balcó de Mediterrani , na útesu vysokém 23 metrů opatřeném kovaným železným zábradlím z autorské dílny Joana Miguela Guinta, užijeme výhled na městskou pláž a pobřeží. Místní kuchyni bohatou nejen na dary moře určitě ochutnáme v rybářské čtvrti El Serrallo . Největší oblibě se ale tak jako tak těší různé pokrmy z úhoře, žabích stehýnek, vepřových nožiček či paella .  Večerní atmosféru si užijeme při procházce přístavem, s nezbytnou zastávkou v některém z tapas barů.
3. den: Vydáme se po stopách cisterciácké cesty a nahlédneme do zákulisí jedinečných klášterů. Historickou výpravu si zpříjemníme zastávkou ve vinařství a ochutnávkou vína. Po snídani vyrazíme na celodenní výlet po tzv. cisterciácké cestě , která spojuje tři opatství. Navštívíme  klášter Santa Maria de Santes Creus s královskou hrobkou  připomínající téměř pevnost. Jeho zdi jsou až tři metry silné a je důkazem nebývalé moci církve v dobách středověku. Zamíříme také o 30 kilometrů dále ke klášteru Santa Maria de Poblet zapsaném na seznamu UNESCO . Klášter je na úpatí pobletského lesa a hor Prades. Je to největší ze tří klášterů na trase a byl to také panteon koruny Aragona. Během dne se zastavíme i v jednom z místních vinařství a ochutnáme zdejší vyhlášené víno. V podvečer návrat do hotelu v Tarragoně.
4. den: Dnešek věnujeme pokladům templářů a odpočinku. Navštívíme hrad Castell de Miravet a odpoledne strávíme v malebném městečku Peñíscola na pobřeží Pomerančového květu.  Snídaní ukončíme náš pobyt v Tarragoně a vydáme se podél pobřeží do Valencie. Cestou se zastavíme na hradě Castell de Miravet , odkud jsou krásné vyhlídky na řeku Ebro a do dalekého okolí. Odpoledne se zastavíme v historickém městečku Peñíscola  na strmém ostrohu nad mořem. V úzkých uličkách mezi bílými domky a mohutnými středověkými hradbami se ocitneme jako v romantickém filmu a vychutnáme si bezezbytku tu pravou atmosféru Středozemního moře. Zájemci se budou moci  vykoupat v moři .   Večer příjezd do Valencie na hotel.
5. den: Dnes budeme objevovat skryté perly Valencie. Projdeme se krásným historickým centrem a těšit se můžete i na gurmánské zážitky, třeba na tržnici Mercado Central nebo v některém z místních podniků. Přestože centrum Valencie není rozsáhlé, město je učebnicí architektonických slohů a najdeme zde množství zajímavých budov. Srdcem města je samozřejmě katedrála , která skrývá opravdový poklad – svatý grál . Nesmíme také opomenout návštěvu Mercado Central , tržnice s největší nabídkou čerstvých potravin v Evropě, která vám připraví nezapomenutelný gastronomický zážitek. V těsné blízkosti tržnice se nachází zajímavá budova  Burzy hedvábí zapsaná na seznamu památek UNESCO . Po seznámení s městem budete mít možnost prozkoumat krásná zákoutí Valencie samostatně. Rozhodně stojí za to ochutnat například zdejší paellu s vínem .
6. den: Předposlední den zavítáme do „Města umění a věd“, moderní části Valencie s řadou atrakcí. Odpoledne bude patřit návštěvě muzeí nebo poslednímu odpočinku na pláži. Řeka Turia umožnila v minulosti rozvoj zemědělství v celé oblasti a díky důmyslnému arabskému systému zavlažování je okolí Valencie jediným místem ve Španělsku, kde se pěstuje rýže . Kvůli hrozícím záplavám však bylo koryto řeky přesunuto mimo město a na jeho místě vznikly parky a futuristické „Město vědy a umění“ s budovami muzeí inspirovanými přírodou, např. kostrou velryby nebo tvarem leknínu . Dále se zde nachází například Opera, 3D kino Hemisferic, Muzeum věd a Oceanografic , rozsáhlý komplex akvárií a delfinária. Nedaleko sídlí také muzeum Las Fallas zachycující atmosféru největší španělské fiesty plné ohňostrojů.  Odpoledne bude čas pro vaše zájmy. Kromě muzeí v moderní části města lze navštívit například botanickou zahradu, Galerii krásných umění s díly Velasquéze, El Greca či Goyi a milovníci fotbalu jistě uvítají příležitost podívat se na stadion Mestalla , sídlo proslaveného klubu Valencia CF.  Lákavou nabídkou může být i relax na pláži a poslední možnost nasávat středomořskou atmosféru.
7. den: V závislosti na letovém řádu bude po snídani možnost případných nákupů či krátké procházky městem. Poté bude následovat přesun místní veřejnou dopravou na valencinjské letiště a odlet zpět do Prahy.