To nejlepší z Kodaně + ÖRESUNDSKÝ MOST + MALMÖ (letecky z Prahy)

Ubytování: hotel *** Doprava: letecky Strava: snídaně
5 termínů od 29. srpna 2024

Cena zájezdu

od 21 990 Kč


Malá mořská víla versus nejvyšší budova Skandinávie. Co takhle obojí? Ano! Během jediného zájezdu poznáte zajímavosti dánské krásky Kodaně a třetího největšího švédského města Malmö. Projdete se malebnou čtvrtí Nyhavn, užijete si vyhlídkovou plavbu i jedinečnou cestu přes Öresundský most do Švédska. Skandinávské zážitky živě – objevte fascinující severské metropole jako nikdy předtím! Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla. V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak. Podmínky pro přepravu zavazadel: Zavazadlo v ceně zájezdu:  kabinové zavazadlo o rozměrech 55 x 45 x 25 cm a max... Celý popis

To nejlepší z Kodaně + ÖRESUNDSKÝ MOST + MALMÖ (letecky z Prahy)

Termíny a ceny

srpen 2024

08.08. - 11.08.2024 čtvrtek - neděle
snídaně letecky
21 990 Kč
cena za 4 dny
29.08. - 01.09.2024 čtvrtek - neděle
snídaně letecky
21 990 Kč
cena za 4 dny

září 2024

12.09. - 15.09.2024 čtvrtek - neděle
snídaně letecky
21 490 Kč
cena za 4 dny

květen 2025

22.05. - 25.05.2025 čtvrtek - neděle
snídaně letecky
Sleva 6% 21 190 Kč 19 990 Kč
cena za 4 dny

červen 2025

12.06. - 15.06.2025 čtvrtek - neděle
snídaně letecky
Sleva 6% 21 190 Kč 19 990 Kč
cena za 4 dny

červenec 2025

10.07. - 13.07.2025 čtvrtek - neděle
snídaně letecky
Sleva 6% 21 190 Kč 19 990 Kč
cena za 4 dny

Informace o cenách

Cena zahrnuje

  • letenka Praha–Kodaň–Praha se všemi poplatky
  • kabinové zavazadlo dle podmínek pro přepravu zavazadel
  • 3x ubytování
  • 3x snídaně
  • služby průvodce (mimo individuální volno)

Cena nezahrnuje

  • zavazadla za příplatek dle podmínek pro přepravu zavazadel
  • cestovní pojištění léčebných výloh (není-li sjednáno)
  • doporučené kapesné cca 1500 DKK vč. vstupného a dopravy na místě (na platební kartě)
  • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 5 800 Kč

Popis zájezdu

To nejlepší z Kodaně + ÖRESUNDSKÝ MOST + MALMÖ (letecky z Prahy)

Malá mořská víla versus nejvyšší budova Skandinávie. Co takhle obojí? Ano! Během jediného zájezdu poznáte zajímavosti dánské krásky Kodaně a třetího největšího švédského města Malmö. Projdete se malebnou čtvrtí Nyhavn, užijete si vyhlídkovou plavbu i jedinečnou cestu přes Öresundský most do Švédska. Skandinávské zážitky živě – objevte fascinující severské metropole jako nikdy předtím!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Podmínky pro přepravu zavazadel: Zavazadlo v ceně zájezdu:  kabinové zavazadlo o rozměrech 55 x 45 x 25 cm a max. hmotnosti 8 kg (toto zavazadlo patří na palubu letadla, rozměry jsou včetně držadla, postranní kapsy a koleček)

Zavazadlo v ceně zájezdu:  odbavované zavazadlo o hmotnosti do 23 kg a max. rozměrěch v součtu 203cm (toto zavazadlo bude odbaveno do podpalubí)


Podmínky vždy platí pro jednoho cestujícího, pokud není uvedeno jinak.

Hmotnosti zavazadel nelze sčítat.

Každý pasažér musí mít své vlastní zavazadlo dle uvedených podmínek. Zavazadlo k odbavení (pokud není v ceně) lze objednat nejpozději 30 dní před termínem zájezdu.

Vstupné: Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem:

Fakultativní výlet do švédského Malmö

Dospělý 980.00 Kč
Dítě 660.00 Kč

Rosenborg Slot

Dospělý 520.00 Kč
Student 335.00 Kč

Cestovní pojištění: Kooperativa A (50 Kč / den / osoba)
Kooperativa B Evropa (100 Kč / den / osoba)
Slavia A - Travel Standart 2.0 + STORNO (50 Kč / den / osoba)
Slavia B - Travel Plus 2.0 + STORNO (76 Kč / den / osoba)
Slavia C - Travel Exclusive 2.0 + STORNO (96 Kč / den / osoba)
Srovnání pojištění

Stravování: snídaně

snídaně v hotelu jsou podávány formou bufetu
během dne bude možné zakoupit jídlo na místech s možností občerstvení
poblíž hotelu je možnost individuálního stravování v místních restauracích

Ubytování: hotel ***

ubytování v hotelích v jednolůžkových a dvoulůžkových a dle dostupnosti i třílůžkových pokojích
ubytování je v menších pokojích s vlastním soc. zařízením

Program zájezdu

1. den: Dle letového řádu přílet do Kodaně a přesun na ubytování.  Po příletu do Kodaně se společně přesuneme na hotel, kde se ubytujeme. V případě příznivého letového řádu nás čeká procházka městem. 
2. den: Prohlídka nejkrásnějších koutů města, vyhlídková plavba a unikátní Christiania. Po snídani se vydáme na prohlídku Kodaně a začneme u nejznámějšího symbolu města – sochy Malé mořské víly z pohádky Hanse Christiana Andersena, která melancholicky hledí na připlouvající lodě. Od ní se přesuneme kolem pevnosti Kastellet  ve tvaru pěticípé hvězdy  postavené v 17. století k okouzlující  fontáně Gefion , znázorňující mýtickou bohyni dánských dějin, která podle legendy své čtyři syny proměnila ve voly. Přilehlý  kostelík Sankt Albans Kirke  nás okouzlí svými krásnými vitrážemi. Dále budeme pokračovat k nádhernému  baroknímu  kostelu Marmorkirken a k  zámku  Amalienborg Slot, u kterého uvidíme královskou gardu v typických uniformách. Poté se přesuneme k  malebnému nábřeží Nyhavn , které lemují barevné domky a kotví tady staré dřevěné lodě. Zde bude prostor na odpočinek v některé z typických restaurací či barů. Čeká nás také úchvatný renesanční zámek Rosenborg Slot, obklopený kouzelnými zahradami, ve kterém jsou mimo jiné vystaveny dánské korunovační klenoty . Komu zámek nebude po chuti, může zavítat do nedaleké Národní galerie, případně do Botanické zahrady. Po prohlídce se přesuneme k tzv. Kruhové věži, odkud se nám naskytne fascinující výhled na město, při kterém za jasného počasí uvidíme i slavný Öresundský most spojující Kodaň se Švédskem. Budeme pokračovat kolem kodaňské katedrály až na hlavní nákupní třídu Stroget a k zábavnímu parku Tivoli. Odtud dojdeme na ostrov, na kterém se tyčí majestátní budovy zámku Christianborg Slot, burzy nebo Královské knihovny . V přístavišti pak nasedneme na loď a užijeme si panorama města zase z jiného pohledu během vyhlídkové plavby . Večer ještě zavítáme do „svobodného státu Christiania“, který kdysi založily květinové děti a kde dodnes vládne nevázaná atmosféra. Návrat na hotel ve večerních hodinách s průvodcem nebo individuálně.
3. den: Celodenní fakultativní výlet s přejezdem přes Öresundský most do švédského Malmö . Öresundský most spojující Dánsko a Švédsko byl slavnostně otevřen v roce 2000. Jde o jeden z nejdelších pevných mostů na světě, který je zavěšen na dvou pylonech. Celková délka přejezdu přes úžinu Öresund je 16 kilometrů a skládá se ze tří částí – podmořského tunelu, cesty přes uměle vytvořený ostrov a vlastního mostu. My tuto cestu absolvujeme společně vlakem a autobusem. Po příjezdu se vydáme na procházku po centru třetího největšího švédského města Malmö. Navštívíme jeho historické centrum s náměstím Stortorget , kde budeme moci obdivovat nádhernou renesanční radnici z roku 1546. Projdeme se kolem starých měšťanských domů z 16. století a zastavíme se na nejkrásnějším náměstí Lilla Torg s barevnými hrázděnými domy. Naše kroky povedou také k pevnosti Malmöhus , kterou obklopuje vodní příkop a zahrady, a nevynecháme ani zastávku u 190 metrů vysoké budovy Turning Torso –  nejvyšší budovy ve Skandinávii . Poblíž se budeme moci projít po pobřežní promenádě s fantastickými výhledy na Öresundský most a Kodaň v dáli. Návrat do Kodaně v pozdních odpoledních hodinách.
4. den: Dle letového řádu program v Kodani nebo odlet zpět do ČR. V případě příznivého letového řádu bude možné využít volný čas k nákupu suvenýrů, případně k další procházce městem. Vše záleží na domluvě s průvodcem na místě.  Poté nás čeká přesun na letiště a odlet do Prahy .