To nejlepší ze Stockholmu + UPPSALA (letecky z Prahy)

Ubytování: hotel **** Doprava: letecky Strava: snídaně
3 termíny od 12. září 2024

Cena zájezdu

od 23 590 Kč


Výjimečný eurovíkend s průvodcem, během kterého uvidíte to nejzajímavější ze Stockholmu a navíc univerzitní město Uppsala. Projdete se starým městem Gamla Stan, zhlédnete Královský palác. Vychutnáte si plavbu po jezeře Mälaren, jedinečná muzea na ostrově Djurgarden a stihnete i nejstarší skanzen světa. Zažijte s námi Švédsko a poznejte víc než jen Stockholm! Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla. V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak. Podmínky pro přepravu zavazadel: Zavazadlo v ceně zájezdu:  kabinové zavazadlo o rozměrech 40 x 30 x 20 cm (toto zavazadlo patří na palubu... Celý popis

To nejlepší ze Stockholmu + UPPSALA (letecky z Prahy)

Termíny a ceny

srpen 2024

22.08. - 26.08.2024 čtvrtek - pondělí
snídaně letecky
23 590 Kč
cena za 5 dní

září 2024

12.09. - 16.09.2024 čtvrtek - pondělí
snídaně letecky
23 590 Kč
cena za 5 dní

červen 2025

04.06. - 08.06.2025 středa - neděle
snídaně letecky
23 990 Kč
cena za 5 dní

červenec 2025

03.07. - 07.07.2025 čtvrtek - pondělí
snídaně letecky
23 990 Kč
cena za 5 dní

Informace o cenách

Cena zahrnuje

 • letenka Praha–Stockholm–Praha se všemi poplatky
 • kabinové zavazadlo dle podmínek pro přepravu zavazadel
 • 4x ubytování
 • 4x snídaně
 • transfer letiště-hotel-letiště
 • služby průvodce (mimo individuální volno)

Cena nezahrnuje

 • zavazadla za příplatek dle podmínek pro přepravu zavazadel
 • cestovní pojištění léčebných výloh (není-li sjednáno)
 • doporučené kapesné cca 2200 SEK (včetně vstupného a dopravy na místě)
 • vlakovou jízdenku do Uppsaly (250 SEK/zpáteční)
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 6 200 Kč

Popis zájezdu

To nejlepší ze Stockholmu + UPPSALA (letecky z Prahy)

Výjimečný eurovíkend s průvodcem, během kterého uvidíte to nejzajímavější ze Stockholmu a navíc univerzitní město Uppsala. Projdete se starým městem Gamla Stan, zhlédnete Královský palác. Vychutnáte si plavbu po jezeře Mälaren, jedinečná muzea na ostrově Djurgarden a stihnete i nejstarší skanzen světa. Zažijte s námi Švédsko a poznejte víc než jen Stockholm!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Podmínky pro přepravu zavazadel: Zavazadlo v ceně zájezdu:  kabinové zavazadlo o rozměrech 40 x 30 x 20 cm (toto zavazadlo patří na palubu letadla, rozměry jsou včetně držadla, postranní kapsy a koleček)

Zavazadlo v ceně zájezdu:  odbavované zavazadlo max. hmotnosti 12 kg (toto zavazadlo bude odbaveno do podpalubí)

Zavazadlo za příplatek 2 000 Kč:  odbavované zavazadlo o hmotnosti do 23 kg (toto zavazadlo bude odbaveno do podpalubí)


Podmínky vždy platí pro jednoho cestujícího, pokud není uvedeno jinak.

Hmotnosti zavazadel nelze sčítat.

Každý pasažér musí mít své vlastní zavazadlo dle uvedených podmínek. Zavazadlo k odbavení (pokud není v ceně) lze objednat nejpozději 30 dní před termínem zájezdu.

Vstupné: Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem:

Stockholmská radnice

Dospělý 410.00 Kč
Dítě 165.00 Kč
Student 330.00 Kč
Senior 330.00 Kč

Plavba lodí k Drottningholmskému paláci

Dospělý 920.00 Kč
Dítě 460.00 Kč

Cestovní pojištění: Kooperativa A (50 Kč / den / osoba)
Kooperativa B Evropa (100 Kč / den / osoba)
Slavia A - Travel Standart 2.0 + STORNO (50 Kč / den / osoba)
Slavia B - Travel Plus 2.0 + STORNO (76 Kč / den / osoba)
Slavia C - Travel Exclusive 2.0 + STORNO (96 Kč / den / osoba)
Srovnání pojištění

Stravování: snídaně

snídaně v hotelu jsou podávány formou bufetu
během dne bude možné zakoupit jídlo na místech s možností občerstvení
poblíž hotelu je možnost individuálního stravování v místních restauracích

Ubytování: hotel ****

ubytování v hotelích v jednolůžkových a dvoulůžkových a dle dostupnosti i třílůžkových pokojích
ubytování je v menších pokojích s vlastním soc. zařízením

Program zájezdu

1. den: Přílet do Stockholmu a ubytování, dle času příletu možná krátká procházka městem.  Odlet z Prahy, přílet do Stockholmu a přesun objednaným transferem na hotel. V případě příznivého letového řádu následuje program s průvodcem.
2. den: Společná procházka centrem města a odpolední plavba na ostrov Djurgarden. Dnes začneme prohlídkou  nejkrásnějších koutů  švédské metropole, která se rozkládá na několika ostrovech v zálivu Baltského moře a často jí bývá přezdíváno „Benátky severu“. Naše kroky povedou do oblasti  starého město (Gamla Stan) , kde se budeme procházet malebnými křivolakými uličkami a ze všech stran na nás bude dýchat duch středověku. Gamla Stan je také populárním místem pro nákup suvenýrů a uměleckých předmětů. Projdeme se kolem  nejstaršího švédského farního kostela  Storkyrkan, jenž je místem konání slavnostních královských obřadů. Největší atrakcí oblasti je však Královský palác, který je se svými 600 pokoji jedním z nejrozsáhlejších na světě. Navštívíme  nejstarší  náměstí Stortorget, na kterém sídlí Nobelovo muzeum a projdeme se jednou z prvních městských ulic. Staré město také ukrývá  nejužší uličku  Mårten Trotzigs Gränd, která je šiřoká pouhých 90 cm. Z Gamla Stanu se vydáme na ostrov Djurgarden, jehož hlavní atraktivitou jsou  místní jedinečná muzea . Zájemci mohou navštívit  unikátní  Vasa muzeum, jehož hlavním exponátem a středobodem celé prohlídky je loď Vasa, která se potopila hned při své první plavbě v roce 1628 ve Stockholmském zálivu, kde ležela celá staletí a pod nánosy písku byla prakticky zakonzervována, díky čemuž se zachovala v obdivuhodném stavu. Světlo světa spatřila opět až po 333 letech, kdy byla slavnostně vytažena a umístěna v muzeu, které je v současnosti  nejnavštěvovanějším ve Skandinávii . Po absolvování prohlídky tohoto jedinečného námořního artefaktu se ještě plni dojmů přesuneme ke stockholmskému skanzenu, který je fascinujícím muzeem pod širým nebem. Jedná se o  nejstarší skanzen na světě založený v roce 1891 , který je současně také  zoologickou zahradou  a nám se tedy naskytne možnost pozorovat typická skandinávská zvířata. V průběhu prohlídky se zde seznámíme s architekturou a způsoby života v celém Švédsku v různých historických dobách. Budeme mít také možnost občerstvit se v místních restauracích a ochutnat tradiční švédské pokrmy. V případě zájmu je možné navštívit také neméně známé  Nordiska Museet  (Muzem švédské kultury), zábavný park Grőna Lunds Tivoli či muzeum legendární švédské skupiny ABBA.  Následuje návrat na ubytování buď individuálně nebo s průvodcem. 
3. den: Návštěva stockholmské radnice a odpolední plavba po jezeře Mälaren na ostrov Lovön s návštěvou paláce Drottningholm. Dnešní program započneme u stockholmské radnice, jejíž věž z červených cihel představuje jeden z význačných stockholmských bodů viditelných z velké dálky. Zájemci budou mít možnost navštívit její  skvostné interiéry , které zahrnují také  jedinečný Zlatý sál . Radnice se každoročně 10. prosince stává  místem udělování Nobelových cen  a následného slavnostního banketu. Od nábřeží před radnicí se nám otevírá  nádherný panoramatický pohled na celé město . V blízkosti radnice se nalodíme na  výletní parník , který nás vezme na  kouzelnou  plavbu po jezeře Mälaren, které je třetím největším jezerem ve Švédsku. Během hodinové plavby budeme mít možnost kochat se nádhernou okolní přírodou s množstvím ostrůvků rozesetých po jezeře. Po připlutí nás čeká  prohlídka paláce Drottningholm  a  přilehlých zahrad . Drottningholmský palác je soukromým sídlem švédské královské rodiny a od roku 1991 je zapsán na seznamu Světového kulturního dědictví UNESCO. Jedná se o vskutku majestátný komplex, který je  znamenitou ukázkou švédské královské tradice . Mimo překrásné interiéry paláce, jež byly ovlivněny řadou uměleckých slohů, jsou skutečným lákadlem zahrady a park obklopující palác. V barokní části budeme obdivovat množství soch, jejichž autorem je umělec Adrian de Vries, v sekci anglické opustíme symetrii a budeme se procházet po cestičkách v krásné přírodě mezi rybníky. Po prohlídce opět nastoupíme na výletní loď a znovu budeme mít možnost vychutnat si  příjemnou plavbu  a při příjezdu do centra města se před námi budou otevírat  nezapomenutelná panoramata .
4. den: Volné dopoledne ve Stockholmu a výlet do univerzitního města Uppsaly. Dopoledne nás čeká individuální volno ve Stockholmu, které můžeme využít k návštěvě dalších krásných stockholmských muzeí, lenošení v parku, nákupu suvenýrů, nebo k procházkám v tomto jedinečném městě. Odpoledne se pak vypravíme vlakem do nedalekého středověkého univerzitního města Uppsaly . Toto čtvrté největší město Švédska se může pochlubit úžasnou historií a uvolněnou studentskou atmosférou. Projdeme se křivolakými uličkami starého města, zhlédneme katedrálu Domkyrka ze 13. století, kostel Nejsvětější Trojice, univerzitní museum Gustavianum a univerzitní areál, který patří k nejstarším ve Skandinávii , uppsalský hrad a botanickou zahradu. Na závěr bude čas na odpočinek v některém z mnoha nábřežních parků a kaváren. Poté odjezd vlakem zpět do Stockholmu (zpáteční vlaková jízdenka do 250 SEK).
5. den: Dle letového řádu program s průvodcem nebo transfer na letiště a odlet zpět do ČR.