To nejlepší ze Stockholmu + VIKINGSKÁ BIRKA (letecky z Prahy)

Ubytování: hotel Doprava: letecky Strava: snídaně
1 termín od 17. července 2025

Cena zájezdu

od 23 990 Kč


Připraveni zažít švédskou metropoli? Pojdťe do toho. S fundovaným průvodcem objevíte nejzajímavější kouty Stockholmu. Projdete se starým městem Gamla Stan. Vychutnáte si plavbu po jezeře Mälaren, jedinečná muzea i nejstarší skanzen světa. A navíc vyrazíte do vikingské vesnice Birka. Poznejte Švédsko jako cestovatel – prožijte kouzlo Benátek severu a vydejte se po stopách Vikingů! Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla. V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak. Vstupné: Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat... Celý popis

To nejlepší ze Stockholmu + VIKINGSKÁ BIRKA (letecky z Prahy)

Termíny a ceny

17.07. - 21.07.2025 čtvrtek - pondělí
snídaně letecky
23 990 Kč
cena za 5 dní

Informace o cenách

Cena zahrnuje

  • letenka Praha–Stockholm–Praha se všemi poplatky
  • kabinové zavazadlo dle podmínek pro přepravu zavazadel
  • transfer letiště-hotel-letiště
  • 4x ubytování
  • 4x snídaně
  • služby průvodce (mimo individuální volno)

Cena nezahrnuje

  • zavazadla za příplatek dle podmínek pro přepravu zavazadel
  • cestovní pojištění léčebných výloh (není-li sjednáno)
  • doporučené kapesné cca 2200 SEK včetně vstupného a dopravy na místě (na platební kartě)
  • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 6 000 Kč

Popis zájezdu

To nejlepší ze Stockholmu + VIKINGSKÁ BIRKA (letecky z Prahy)

Připraveni zažít švédskou metropoli? Pojdťe do toho. S fundovaným průvodcem objevíte nejzajímavější kouty Stockholmu. Projdete se starým městem Gamla Stan. Vychutnáte si plavbu po jezeře Mälaren, jedinečná muzea i nejstarší skanzen světa. A navíc vyrazíte do vikingské vesnice Birka. Poznejte Švédsko jako cestovatel – prožijte kouzlo Benátek severu a vydejte se po stopách Vikingů!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Vstupné: Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem:

Fakultativní vyhlídková plavba na ostrov Björkö s návštěvou vikingského města Birka

Dospělý 1450.00 Kč
Dítě 725.00 Kč

Stockholmská radnice

Dospělý 410.00 Kč
Dítě 165.00 Kč
Student 330.00 Kč
Senior 330.00 Kč

Cestovní pojištění: Kooperativa A (50 Kč / den / osoba)
Kooperativa B Evropa (100 Kč / den / osoba)
Slavia A - Travel Standart 2.0 + STORNO (50 Kč / den / osoba)
Slavia B - Travel Plus 2.0 + STORNO (76 Kč / den / osoba)
Slavia C - Travel Exclusive 2.0 + STORNO (96 Kč / den / osoba)
Srovnání pojištění

Stravování: snídaně

snídaně v hotelu jsou podávány formou bufetu
během dne bude možné zakoupit jídlo na místech s možností občerstvení
poblíž hotelu je možnost individuálního stravování v místních restauracích

Ubytování: hotel

ubytování v hotelích v jednolůžkových a dvoulůžkových a dle dostupnosti i třílůžkových pokojích
ubytování je v menších pokojích s vlastním soc. zařízením

Program zájezdu

1. den: Přílet do Stockholmu, odjezd na hotel a ubytování. Po příletu do Stockholmu se objednaným transferem přesuneme na hotel, kde se ubytujeme. V případě příznivého letového řádu následuje první procházka městem.  
2. den: Nejkrásnější místa Stockholmu a volný čas k návštěvě pamětihodností v historickém centru. Dnešní den věnujeme prohlídce  nejkrásnějších koutů  švédské metropole, která se rozkládá na několika ostrovech v zálivu Baltského moře a často jí bývá přezdíváno „Benátky severu“. Naše kroky povedou do oblasti  starého město (Gamla Stan) , kde se budeme procházet malebnými křivolakými uličkami a ze všech stran na nás bude dýchat duch středověku. Gamla Stan je také populárním místem pro nákup suvenýrů a uměleckých předmětů. Projdeme se kolem  nejstaršího švédského farního kostela  Storkyrkan, jenž je místem konání slavnostních královských obřadů. Největší atrakcí oblasti je však Královský palác, který je se svými 600 pokoji jedním z nejrozsáhlejších na světě. Navštívíme také  nejstarší  náměstí Stortorget, na kterém sídlí Nobelovo muzeum a projdeme se jednou z prvních městských ulic. Staré město také ukrývá  nejužší uličku  Mårten Trotzigs Gränd, která je široká pouhých 90 centimetrů. Z Gamla Stanu přejdeme na  vedlejší  ostrov Riddarholmen, kde budeme obdivovat stejnojmenný kostel Riddarholmen , který je stockholmskou ikonou a současně místem posledního odpočinku švédských králů a královen. Cestou také zhlédneme rozsáhlou budovu parlamentu, která leží na malém ostrůvku obklopeném ze všech stran vodou. Pokračovat budeme po nábřeží ke královské opeře a  parku . Následovat bude  volné odpoledne , kdy budete mít možnost vrátit se do  kouzelného historického centra  a navštívit např. Královský palác, Nobelovo muzeum a další pamětihodnosti dle vaší libosti.
3. den: Fakultativní vyhlídková plavba po jezeře Mälaren na ostrov Björkö s návštěvou vikingského města Birka. V ranních hodinách se vydáme na příjemnou plavbu po jezeře Mälaren na 28 kilometrů vzdálený ostrov Björkö („ostrov bříz“), který proslavila zejména vikingská osada Birka , jež je zapsána na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Jedná se o nejstarší švédské město, které zde bylo založeno koncem 8. století. V minulosti bylo důležitým vikingským obchodním centrem a to zejména díky své strategické poloze u ústí jezera Mälaren. V rámci prohlídky navštívíme archeologickou oblast s původním velkým pohřebištěm , které je vůbec největším vikingským hřbitovem ve Skandinávii, dále rekonstruovanou vikingskou vesnici s přístavem či skvělou expozici historických artefaktů v místním muzeu . Na ostrově jsou také ideální podmínky pro procházky a najdete zde i několik pěkných pláží a míst vhodných ke koupání. Po pohodovém odpoledni stráveném na tomto historickém ostrově se opět nalodíme a poplujeme mezi četnými ostrůvky zpět do hlavního města. Při příjezdu do centra města se před námi budou otevírat nezapomenutelná panoramata .
4. den: Výlet na ostrov Djurgarden – oáza klidu a nádherná muzea. Po snídani se vydáme na   ostrov Djurgarden, jehož hlavní atraktivitou jsou  místní jedinečná muzea . Zájemci mohou navštívit  unikátní  Vasa muzeum, jehož hlavním exponátem a středobodem celé prohlídky je loď Vasa, která se potopila hned při své první plavbě v roce 1628 ve Stockholmském zálivu, kde ležela celá staletí a pod nánosy písku byla prakticky zakonzervována, díky čemuž se zachovala v obdivuhodném stavu. Světlo světa spatřila opět až po 333 letech, kdy byla slavnostně vytažena a umístěna v muzeu, které je v současnosti  nejnavštěvovanějším ve Skandinávii . Po absolvování prohlídky tohoto jedinečného námořního artefaktu se ještě plni dojmů přesuneme ke stockholmskému skanzenu, který je fascinujícím muzeem pod širým nebem. Jedná se o  nejstarší skanzen na světě založený v roce 1891 , který je současně také  zoologickou zahradou  a nám se tedy naskytne možnost pozorovat typická skandinávská zvířata. V průběhu prohlídky se zde seznámíme s architekturou a způsoby života v celém Švédsku v různých historických dobách. Budeme mít také možnost občerstvit se v místních restauracích a ochutnat tradiční švédské pokrmy. V případě zájmu je možné navštívit také neméně známé Nordiska Museet (Muzem švédské kultury), zábavný park Grőna Lunds Tivoli či muzeum legendární švédské skupiny ABBA.
5. den: Po snídani dle letového řádu následuje program s průvodcem a odlet zpět do ČR. V případě příznivého letového řádu bude tento den věnován programu s průvodcem nebo individuálnímu volnu, které můžeme využít k případnému nákupu suvenýrů. Podle letového řádu se pak společně přesuneme na letiště a odletíme zpět do Prahy.