Matterhorn, Pilatus, Ženevské jezero - Srdce Švýcarska a perla Alp Saas Fee

cestovani
Je nám líto, ale prodej zájezdu již skončil
Ubytování: hotel *** Doprava: autokarem Strava: vlastní

Alternativní zájezdy

Nevyhovují vám alternativní zájezdy, vybírejte z celé nabídky...


Popis zájezdu

Matterhorn, Pilatus, Ženevské jezero - Srdce Švýcarska a perla Alp Saas Fee

Poloha: Lucern – Vierwaldstättské jezero – Pilatus – Brünig Pass – Hasli – Grimsel Pass – Wallis – Goms – Fiesch – Zermatt – Matterhorn – Gornergrat – Aletschský ledovec – Gornergrattský ledovec – Monte Rosa – Dom – Täschhorn – Eggishorn – strž Lama Schlucht – závěsný most – hrad Chillon – Ženevské jezero – Montreux

Prodloužený víkend pod nejznámějšími švýcarskými velikány.

Fiescherhof:

Srdce Švýcarska a perla Alp Saas Fee:
Srdce Švýcarska a perla Alp Saas Fee

Lucern – Vierwaldstättské jezero – Pilatus – Brünig Pass – Hasli – Grimsel Pass – Wallis – Goms – Fiesch – strž Lama se závěsným mostem - Zermatt – Matterhorn – Gornergrat – Aletschský ledovec – Gornergratský ledovec – Monte Rosa – Dom – Täschhorn – Eggishorn – hrad Chillon – Ženevské jezero – Montreux – Saas Fee – Dom – Mittelallalin

Pod nejznámějšími švýcarskými velikány a ledovci.

Stravování: vlastní

2x snídaně (formou bufetu)


příplatek za 2 večeře, tříchodové servírované: 1 800 Kč;

Ubytování: hotel ***

2x ubytování ve 2lůžkovém pokoji s příslušenstvím a možností přistýlky v ***hotelu

Program zájezdu

1. den: Úterý: Odjezd v podvečerních hodinách (Česká Třebová okolo 17.00) směr Praha, Rozvadov, Mnichov.
2. den: Středa: Ráno přijedeme do Lucernu a projdeme se městem s nejstarším krytým dřevěným mostem na světě. Poté nás čeká projížďka lodí na Vierwaldstättském jezeře , které je známé jako „srdce Švýcarska", neboť právě tady vzniklo švýcarské spříseženstvo. Z Alpbachu vyjedeme nejstrmější ozubnicovou tratí na světě (až 48% stoupání) na legendární vrch Pilatus , z něhož za dobrého počasí můžeme vidět půl Švýcarska. Až si užijeme nádherné vyhlídky a prohlédneme Dračí jeskyni , sjedeme kabinovou lanovkou do Kriensu . (Cena okruhu loď-zubačka-lanovka: 90 CHF). Odpoledne přejedeme přes sedlo Brünig Pass do údolí Hasli a dále budeme pokračovat přes Grimsel Pass (2 164 m n. m.) na ubytování do kantonu Wallis do horského městečka v údolí Rhôny ( Fiesch) . Cestou zastavíme nad strží Lama Schucht , kterou vytvořila řeka Rhôna, přes kterou vede ve výšce 92 metrů 280 m dlouhý a 1,4 m široký závěsný most, který můžeme přejít. Příjezd do hotelu, pro zájemce večeře.
3. den: Čtvrtek: Po snídani nás čeká celodenní výlet do Mattertallu . Nejprve vyjedeme vlakem (19 CHF) z Täsche do elektrozóny vysokohorského Zermattu (nelze busem = elektrozóna). Zájemci mohou pokračovat nejvýše položenou evropskou lanovkou až na Klein Matterhorn (3 880 m n. m.), nebo se vydat zubačkou na nejvýše položené otevřené evropské nádraží Gornergratt (98 CHF). Milovníci turistiky vyrazí na legendární procházku k jezírkům, ve kterých se zrcadlí majestátní masivy hor. Cestou uvidíme horské velikány, rétorománské vesničky a jezírka a to vše (pokud počasí dovolí) s kulisou legendárního Matterhornu. Uvidíme i Monte Rosu , Dom , Täschhorn či Gornergratský ledovec .
4. den: Pátek: Po snídani celodenní výlet do “perly Alp” Saas Fee , do údolí, kde je nejvíce čtyřtisícových vrcholů a ledovců. Nejstarší kamenná a dřevěná walliská stavení, ohromující panorama třinácti čtyřtsícovek (např. Dom, Täschhorn, Alphügel) a rozsáhlé ledovce, to je Saas-Fee. Lanovkou a alpským metrem vyjedeme do výše 3 500 m na Mitelallalin, kde na nás čekají krásné vyhlídky či otáčivá restaurace. Vyrazit můžeme i na procházku pod vodopády, které padají do údolí z ledovců.
5. den: Sobota: Po snídani vyklidíme pokoje a lanovkou vyjedeme nad hotel na vrchol Eggishorn (45 CHF), odkud se nám naskytnou překrásné výhledy na nejdelší alpský ledovec Aletschgletscher a hvězdný trojlístek Jungfrau, Mönch a Eiger . Místo je dle nových výzkumů spojené s vysokým množstvím energie. Zájemci si projdou novou energetickou stezku vysoko nad údolími a ledovci. Při dobrém počasí uvidíme nádherné vrcholy od Monte Rosa přes Matterhorn až po Mont Blanc . Cestou zpět se v Kühbodenu projdeme na vyhlídku, z níž nás učaruje ještě jeden pohled na Matterhorn. Po poledni odjedeme údolím Goms kolem Sionu , hlavního města švýcarského kantonu Valais, k jednomu z nejkrásnějších a nejstarších švýcarských hradů Chillon , který se stal předlohou pro disneyovský zámek malé mořské víly a který navštívíme (15 CHF). Úchvatnou pobřežní promenádou Ženevského jezera , plnou květin, dojdeme do Montreux . V tomto luxusním letovisku nás čeká krátký rozchod a poté už jen odjezd do ČR.
6. den: Neděle: Návrat do ČR v ranních hodinách (Česká Třebová okolo 8.00), další dle trasy.