Pohodový týden v Alpách - Švýcarský diamant St. Moritz s kartou

Toto vyhlášené zimní, ale v poslední době i letní středisko nabízí velké možnosti pro strávení pohodové dovolené s lehkou turistikou, kterou umožňuje karta na lanovky zdarma. Ta platí i na rhétskou dráhu a místní busy. I když St. Moritz není určitě nejhezčí město Švýcarska, vynahradí si to báječnými trasami nad tímto městem až ve výškách přes 3 000 m. Dokonalost sama je pak i perfektní sladění místních lanovek, busů a vlaků. Výhledy na pohoří Albuna a Bernina jsou z nejvyššího bodu zájezdu a to z Corvatsch jedinečným zážitkem. Ochutnáme i pravý švýcarský sýr na salaši, kde se přímo vyrábí a vlakem se dostaneme k úžasnému jezeru Lago Bianco. Budeme ubytování v těsné blízkosti světoznámého St. Moritz v útulném hotelu s bazénem a se vším komfortem (v termínu 4.8.-10.8.2024 ubytování bez bazénu). Bohatá snídaně a večeře menu o 3 chodech. Poznámka: Nástupní místa: Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady, Praha, Plzeň (svoz pořádáme od 4... Celý popis

Pohodový týden v Alpách - Švýcarský diamant St. Moritz s kartou

Termíny a ceny

červenec 2024

28.07. - 03.08.2024 neděle - sobota
polopenze autokarem
23 690 Kč
cena za 7 dní (6 nocí)

srpen 2024

04.08. - 10.08.2024 neděle - sobota
polopenze autokarem
23 690 Kč
cena za 7 dní (6 nocí)

Informace o cenách

Cena zahrnuje

  • 5x nocleh, 6x snídaně, 5x večeře, karta Oberengadin inclusive dle programu, doprava klimatizovaným autobusem, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

  • vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • 1lůžkový pokoj 6 000 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně pojištění na horskou turistiku a připojištění stornopoplatků 525 Kč

    • Pobytové zájezdy
    • Pobyty na horách

Popis zájezdu

Pohodový týden v Alpách - Švýcarský diamant St. Moritz s kartou

Toto vyhlášené zimní, ale v poslední době i letní středisko nabízí velké možnosti pro strávení pohodové dovolené s lehkou turistikou, kterou umožňuje karta na lanovky zdarma. Ta platí i na rhétskou dráhu a místní busy. I když St. Moritz není určitě nejhezčí město Švýcarska, vynahradí si to báječnými trasami nad tímto městem až ve výškách přes 3 000 m. Dokonalost sama je pak i perfektní sladění místních lanovek, busů a vlaků. Výhledy na pohoří Albuna a Bernina jsou z nejvyššího bodu zájezdu a to z Corvatsch jedinečným zážitkem. Ochutnáme i pravý švýcarský sýr na salaši, kde se přímo vyrábí a vlakem se dostaneme k úžasnému jezeru Lago Bianco. Budeme ubytování v těsné blízkosti světoznámého St. Moritz v útulném hotelu s bazénem a se vším komfortem (v termínu 4.8.-10.8.2024 ubytování bez bazénu). Bohatá snídaně a večeře menu o 3 chodech.

Poznámka: Nástupní místa: Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady, Praha, Plzeň (svoz pořádáme od 4 osob).

Poznámka II: Dětské ceny platí při ubytování se 2 dospělými.

Dětské slevy: 0 - 12 let: 2 000 Kč (děti ubytované se 2 dospělými).

Stravování: polopenze

Bohatá snídaně a večeře menu o 3 chodech.

Ubytování: hotel ***

v těsné blízkosti světoznámého St. Moritz v útulném hotelu s bazénem a se vším komfortem. V termínu 4.8.-10.8.2024 ubytování v hotelu bez bazénu.

Program zájezdu

1. den: odjezd v odpoledních hodinách z ČR do Švýcarska.
2. den: příjezd do hotelu v ST.MORITZ/CELERINA (1 720 m), dopolední snídaně a ubytování dle možností hotelu, pěšky k lanovce, výjezd zubačkou a lanovkou do výšky 2 960 m. Základní varianta (náročnost 1,5 z 5; 3 hod., ↑200 m, ↓400 m): nejprve výstup na vyhlídku PIZ NAIR (3 057 m) s kruhovými výhledy na okolní třítisícovky a ledovce v povzdáli. Návrat k lanovce, sjezd do mezistanice CORVIGLIA (2 500 m), pěšky okolo jezera LEJ ALV (2 543 m) a vozovou cestou k horní stanici kabinové lanovky MURGUNS (2 278 m). Sjezd do CELERINY a pěšky k hotelu. Večeře. V případě neplatnosti karty v příjezdový den (ke dni vydání nebylo střediskem ohlášeno rozhodnutí) si CK vyhrazuje právo na změnu programu na následující: naším autobusem do PUNT MURAGL (1 750 m). Základní varianta (1,5 z 5; 4 hod, ↑250 m, ↓200 m): pěšky po jednoduché cestě okolo jezera LEJ DA STAZ až k velkému jezeru LEJ DA SAN MUREZZAN s panoramatickými výhledy na okázalý ST. MORITZ. Po SEERUNDWEG dokončíme celý okruh přímo v tomto slavném středisku. Prohlídka centra, a poté pěšky na jeho okraj do hotelu. Večeře. Na základě aktuálních informací je karta na lanovky platná mimořádně již příjezdový den.
3. den: snídaně, odjezd vlakem do MURAGL, výjezd historickou zubačkou na ALP MUOTTAS (2 445 m) základní varianta (2 z 5; 5 hod., ↑290 m, ↓440 m): výstup k chatě CHAMANNA SEGANINI (2 731 m) pod štíty PIZ LANGUARD až k odbočce, od které sestoupíme k horní stanice sedačkové lanovky ALP LANGUARD (2 295 m), sjezd do PONTRESINY (1 820 m). Lehčí varianta (1,5 z 5; 4 hod., ↑50 m, ↓230 m): panoramatická cesta po vrstevnici přes UNTERER SCHAFBERG (2 215 m) k horní stanici sedačkové lanovky od horní stanice ALP LANGUARD (2 295 m), sjezd do PONTRESINY (1 820 m). Pro zájemce ještě prodloužení o výstup k chatě CHAMANNA GEORGY (3 175 m). Všichni místním vlakem či busem zpět na hotel, večeře.
4. den: snídaně, vlakem až do zastávky DIAVOLEZZA (2 080 m), základní varianta (1,5 z 5; 5 hod., ↑250 m, ↓400 m): výjezd lanovkou na BERGHAUS DIAVOLEZZA (2 960 m) jedinečná cesta na vrchol MUNT PERS (3 207 m), odkud je kruhový výhled na okolní čtyřtisícovky, zpátky k lanovce stejnou cestou, sjezd dolů do údolí, pěšky podél řeky OVA DA BERNINA až do MORTERASCH (1 900 m), kde můžete ochutnat sýry přímo na salaši. Odjezd vlakem zpět na hotel. Lehčí varianta je přejezd od dolní stanice lanovky vlakem do MONTERASCH, dále stejný program základní skupina. Všichni večeře. Po večeři odjezd do MURAGL, výjezd zubačkou k restauraci, odkud je nádherný noční výhled na St. Moritz. Zpět na hotel naším busem.
5. den: snídaně, přejezd autobusem či vlakem k dolní stanici lanovky CORVATSCH, výjezd až do výšky 3 300 m, odkud jsou opravdu fantastické vyhlídky na okolní třítisícovky, sjezd do mezistanice (2 710 m) a nejdříve lehký výstup na chatu FUORCLA SURLEJ (2 760 m), odkud je opravdu ojedinělý výhled na PIZ BERNINA (4 049 m) a v případě dobrého počasí i zpět pod skalami na krásnou panoramatickou cestou nad jezerem LEJ DA SILVAPLAUNA kolem dvou romantických jezírek ke střední části lanovky FURTSCHELLAS (2 320 m), odkud sjedeme lanovkou do SILS MARIA (1 840 m). Místním busem zpět na hotel. Alternativně je možné vydat se z průsmyku FUORCLA SURLEJ (2 760 m) do údolí ROSEG a pěšky až do PONTRESINY. Vlakem zpět do SV. MOŘICE a pěšky či místním autobusem na hotel. Za sestup do údolí budete odměněni fascinujícími výhledy na ledovce včele s masivní stěnou PIZ BERNINA (4 049 m).
6. den: snídaně, pěšky k lanovce a výjezd na PIZ NAIR (3 057 m) s kruhovými výhledy na okolní třítisícovky a ledovce v povzdáli. Základní varianta (2,5 z 5; 4 hod., ↑200 m, ↓900 m) je možnost vydat se nádhernou panoramatickou cestou již z vrcholu PIZ NAIR přes průsmyk PASS SUVRETTA (2 615 m) k chatě ALP SUVRETTA (2 200 m). Po cestě VIA ENGADINA pokračujeme až k vrchní stanici lanovky SIGNALBAHN (2 150 m). Sjezd do údolí a místním busem či pěšky okolo jezera zpět do SV. MOŘICE. Mírně náročnější variantou je zvolit od chaty opačný směr a po panoramatické VIA ENGADINA dojít až nad vesnici SILVAPLANA. Místním autobusem do SV. MOŘICE. Večeře.
7. den: snídaně a odjezd do ČR. Příjezd do ČR ve večerních hodinách.

Podobné zájezdy