St. Moritz - Cyklistika v okolí Svatého Mořice

Ubytování: hostel Doprava: autokarem Strava: snídaně
1 termín od 31. července 2024

Cena zájezdu

od 10 850 Kč


Cyklistika v okolí Svatého Mořice Ve stopách Glacier a Bernina Expressu. Lanovky v ceně zájezdu. Cyklistický zájezd do vysokohorské oblasti Engadinu se základnou ve Svatém Mořici. Zaujmou vás pohledy na zaledněné štíty, blýskavé hladiny údolních jezer i poutavá atmosféra mondénního vysokohorského střediska St. Moritz, v němž budete ubytováni. Nezapomeňte plavky, budete mít možnost se i vykoupat. Při tomto zájezdu se jede z části po pohodlném asfaltovém povrchu, ale také po šotolinových cestách. Proto není vhodné silniční kolo. V ceně je několik lanovek na které již jízdné nebudete platit. Rovněž tak některé úseky horských železnic a MHD ve Svatém Mořici. Celý popis

St. Moritz - Cyklistika v okolí Svatého Mořice

Termíny a ceny

31.07. - 05.08.2024 středa - pondělí
snídaně autokarem
10 850 Kč
cena za 6 dní (3 noci)

Informace o cenách

Slevy

 • Děti do 15 let
 • Dětská sleva
 • Rodinná sleva
 • Seniorská
 • Skupinová (nad 6 osob)
 • Sleva pro stálé klienty
 • Váleční veteráni a vojáci

  • Aktivní dovolená
  • Cyklistika

Popis zájezdu

St. Moritz - Cyklistika v okolí Svatého Mořice

Cyklistika v okolí Svatého Mořice Ve stopách Glacier a Bernina Expressu. Lanovky v ceně zájezdu. Cyklistický zájezd do vysokohorské oblasti Engadinu se základnou ve Svatém Mořici. Zaujmou vás pohledy na zaledněné štíty, blýskavé hladiny údolních jezer i poutavá atmosféra mondénního vysokohorského střediska St. Moritz, v němž budete ubytováni. Nezapomeňte plavky, budete mít možnost se i vykoupat. Při tomto zájezdu se jede z části po pohodlném asfaltovém povrchu, ale také po šotolinových cestách. Proto není vhodné silniční kolo. V ceně je několik lanovek na které již jízdné nebudete platit. Rovněž tak některé úseky horských železnic a MHD ve Svatém Mořici.

Program zájezdu

1. den: : Odjezd v podvečerních hodinách, možnost nástupu po trase také v západních Čechách. Noční přesun do Švýcarska.
2. den: : Cyklotrasa St. Moritz - Silyaplana - Malojapass (možnost vycházky na vyhlídku Belveder) a zpět přes Surlej (možnost výletu lanovkou na Corvatsch) - St. Moritz, celkem 40 km. Cesta atraktivním Horním Engadinem přímo pod třítisícovými vrcholy, romantickým údolím, bez výraznějšího stoupání. Údolí je považováno za jedno z nejkrásnějších ve Švýcarsku. SV. MOŘIC - jedno z nejpřitažlivějších středisek zimních sportů na světě, leží na slunné terase na břehu Mořického jezera. MALOJAPASS 1815 m - vysokohorský průsmyk. Na trase krásná jezera Segl a Silvaplana. SURLEJ 1805 m, lanovkou přes Murtel 2702 m (možnost vycházky vysokohorskou přírodou) na Corvatsch 3 295 m. CORVATSCH - vynikající panorama, výhledy na ledovce i na vrchol Piz Bernina 4049 m. Jízdné lanovkou je v ceně zájezdu.
3. den: : Cyklotrasa Bernina Pass - Diavolezza (možnost výletu lanovkou) Val Bernina - Val Roseg - hotel Roseg - Val Roseg - Pontresina - St. Moritz, celkem 45 km. BERNINA PASS 2358 m - romantické vysokohorské sedlo s jezerem. Sedlem projíždí panoramatický vlak Bernina Express z Churu do italského Tirana. DIAVOLEZZA 2973 m - výlet lanovkou s panoramatickými výhledy na okolní zaledněné štíty. MORTERATSCH - největší ledovec masivu Bernina, možnost vycházky až k čelu ledovce. VAL ROSEG - malebné údolí. PONTRESINA 1725 m - rekreační středisko, z historických budov vyniká románská věž, Alpinské muzeum. BERNINA - nejvyšší pohoří Východních Alp a jedna z nejkrásnějších oblastí Švýcarska. Nejvyšším vrcholem je Piz Bernina 4049 m - královna Engadinu. Z České republiky to je také nejbližší čtyřtisícovka.
4. den: : Cyklotrasa La Punt 1690 m - Albula Pass 2312 m - Landwasser viadukt - Thusis - Viamala Schlucht, celkem 61 km. ALBULA PASS - vysokohorský průsmyk. LANDWASSER VIADUKT - vycházka na vyhlídku na nejslavnější švýcarský viadukt, který je zde harmonicky zasazen do horské přírody. Přes viadukt jezdí slavný Glacier Express. THUSIS - rekreační středisko. VIAMALA SCHLUCHT - pozoruhodná soutěska, která stojí za prohlídku, vycházka. ALTERNATIVNĚ pohodová turistika s využitím lanovek, které jsou již v ceně zájezdu. PONTRESINA - pozemní lanovkou na MOTTAS MURAGL 2450 m, pěší přechod dlouhý 7 km na LANGUARD 2300 m a do údolí sedačkovou lanovkou. Cestou budete mít panoramatické výhledy.
5. den: : Cyklotrasa St. Moritz - Celerina - Zernez - Zuoz - Oberengadin - Guarda - Ardez, celkem 54 km. ÚDOLÍ ENGADINU - dlouhé údolí při říčce Inn, v němž se choulí rozkošné vesničky. Mnohé z nich se pyšní fasádami zdobenými malbami nebo sgrafity. CELERINA - bohatě zdobené domy, olympijská bobová dráha. GUARDA - hezké malované domy. ARDEZ - romantická vesnice se zříceninou hradu, malované domy, na jednom je překrásný výjev Adama a Evy v Rajské zahradě. Ve večerních hodinách odjezd.
6. den: : Návrat v ranních hodinách.