Švýcarsko, alpský okruh

 • ubytování: pensionubytování: pension
  strava: polopenzestrava: polopenze
  doprava: autokaremdoprava: autokarem
1 termín od 13. července 2018
od 8 990 Kč
Přidat do oblíbených zájezdů

Takové geografické pojmy jako Mont Blanc, Matterhorn nebo Jungfrau, zná určitě každý z nás. K tomu si přidejte Luzern se slavným Kapličkovým mostem, hlavní město Bern a Ženevu u stejnojmenného jezera. To vše můžete poznat na našem zájezdu do alpské země Švýcarsko. Švýcarsko je totiž zemí ledovců a vysokých alpských štítů, ale také krásných starobylých měst. Celý popis ...

Termíny a ceny

červenec 2018

13.07. - 19.07.2018 pátek - čtvrtek
polopenze autokarem
8 990 Kč
cena za 7 dní (4 noci)

srpen 2018

02.08. - 08.08.2018 čtvrtek - středa
polopenze autokarem
8 990 Kč
cena za 7 dní (4 noci)

Informace o cenách

Cena zahrnuje

 • dopravu autobusem
 • průvodce
 • 4x ubytování v penzionu (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím)
 • 4x polopenzi (česká kuchyně)

Výlety

 • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 250 Kč)
 • 1/1 pokoj (příplatek: 1000 Kč)

Popis zájezdu

Švýcarsko, alpský okruh

Takové geografické pojmy jako Mont Blanc, Matterhorn nebo Jungfrau, zná určitě každý z nás. K tomu si přidejte Luzern se slavným Kapličkovým mostem, hlavní město Bern a Ženevu u stejnojmenného jezera. To vše můžete poznat na našem zájezdu do alpské země Švýcarsko. Švýcarsko je totiž zemí ledovců a vysokých alpských štítů, ale také krásných starobylých měst.
Mayer & Crocus s.r.o.

Program zájezdu

1. den: Odjezd z Prahy v podvečerních hodinách.
2. den: Nádherné BERNSKÉ ALPY: GRINDENWALD – horské středisko (1 038 m. n. m.) – možnost výjezdu na KLEINE SCHEIDEGG, odkud se naskýtají nádherné výhledy na pásmo zaledněných vrcholů v čele s trojicí Eiger, Mönch a Jungfrau (UNESCO), v případě velmi pěkného počasí možnost výjezdu až na JUNGFRAUJOCH – střecha Evropy, nejvýše položené nádraží v Evropě, výhledy přímo na nejdelší alpský ledovec Aletschgletscher. Dojezd na ubytování do Wallisu.
3. den: Nejkrásnější partie WALLISKÝCH ALP: výlet do světoznámého horského střediska ZERMATT, možnost výjezdu zubačkou až na GORNERGRAT do výšky přes 3000 metrů, odkud se naskýtají nezapomenutelné výhledy na Matterhorn a Monte Rosu. Pěkná panoramatická vycházka z mezistanice vláčku k jezeru RIFFELSEE. Při velmi pěkném počasí možnost výjezdu lanovkami až na KLEIN MATTERHORN (3 883 m.), kde se člověk dostane do nejužšího kontaktu s ledovcem.
4. den: Tento den navštívíme francouzské SAVOJSKÉ ALPY pod střechou Evropy: celodenní výlet do oblasti nejvyšší hory Evropy – MONT BLANCU a do horského střediska CHAMONIX. Možnost výjezdu lanovkou na AIGUILLE DU MIDI (do výšky 3 843 m.) s nezapomenutelnými výhledy na masiv Mont Blancu a další okolní velikány.
5. den: Výjezd lanovkou na HOCHSAAS (3 100 m), naučná cesta kolem vrcholu nebo jen do mezistanice na KREUZBODEN a procházka alpskou květinovou cestou. Přejezd do údolí GOMSTAL, výjezd lanovkou na hřeben, který leží proti a nad největším alpským ledovcem ALETSCHGLETSCHER (UNESCO) – nádherné výhledy nebo městečko BRIG s kulisou majestátních hor a odpočinek v termálních lázních BRIGERBAD, koupání v jeskyni s vodou teplou 42 °C.
6. den: ŽENEVSKÉ JEZERO: autobusem ke středověkému hradu CHILLON, který je malebně situován u břehu jezera, prohlídka. BERN (UNESCO) - hlavní město Švýcarska, nejvyšší katedrála ve Švýcarsku Münster, pěší zóny, měšťanské domy aj. LUZERN - město považované za klenot Švýcarska. Prohlídka historického centra s hlavním symbolem Luzernu Kaplovým mostem.
7. den: Příjezd do Prahy v ranních hodinách.