Švýcarsko na balkóně Alp - ubytování v hotelu

Ubytování: hotel *** Doprava: autokarem Strava: plná penze
1 termín od 30. června 2022

Cena zájezdu

od 13 990 Kč


- ubytování v hotelu Jen málo míst na světě skýtá tak úžasné výhledy na čtyřtisícové vrcholy jako oblast Vaudských Alp v okolí střediska Leysin a tolik možností k vycházkám v kouzelném prostředí švýcarských hor a jezer. Celý popis

Švýcarsko na balkóně Alp - ubytování v hotelu

Termíny a ceny

červen 2022

30.06. - 07.07.2022 čtvrtek - čtvrtek
plná penze autokarem
13 990 Kč
cena za 8 dní (5 nocí)

srpen 2022

18.08. - 25.08.2022 čtvrtek - čtvrtek
plná penze autokarem
13 990 Kč
cena za 8 dní (5 nocí)

Informace o cenách

Cena zahrnuje

  • doprava autobusem
  • 5x ubytování (hotel*** , dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím).
  • 5x polopenze – vše švédské stoly
  • 5 x balíček na výlety
  • průvodce

Cena nezahrnuje

  • pobytovou taxu cca 4 CHF / den (splatná na místě).

Výlety

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 280 Kč)
  • 1/1 pokoj - povinný při nedoobsazení a na ověření v CK (příplatek: 3150 Kč)

Popis zájezdu

Švýcarsko na balkóně Alp - ubytování v hotelu

- ubytování v hotelu

Jen málo míst na světě skýtá tak úžasné výhledy na čtyřtisícové vrcholy jako oblast Vaudských Alp v okolí střediska Leysin a tolik možností k vycházkám v kouzelném prostředí švýcarských hor a jezer.

Stravování: plná penze

polopenze formou švédských stolů + balíčky na oběd

Ubytování: hotel ***

Je možnost využít zdarma bazén v partnerském hotelu (cca 500 m).

Program zájezdu

1. den: Odjezd z Prahy ve večerních hodinách.
2. den: Dopoledne zastávka u hradu HABSBURK, který je kolébkou rodu známého i z našich dějin. Pokračování cesty do střediska LEYSIN ve Švýcarsku . Odpoledne výjezd lanovkou na vyhlídkový bod LA BERNEUSE s otáčivou restaurací s panoramatickým výhledem na 29 čtyřtisícovek od Mont Blancu přes Matterhorn až k Eigeru i na Ženevské jezero a Rhonské údolí.
3. den: Na skok v domově bernardýnů. Výlet na průsmyk VELKÝ SVATÝ BERNARD na hranicích s Itálií ve výšce 2 461 m n.m. Vycházka v okolí průsmyku a pro zájemce návštěva muzea a chovné stanice bernardýnů. Odpoledne průchod soutěskou DURNAND s visutými dřevěnými chodníčky.
4. den: Kde hráli čerti kuželky. Odjezd do DIABLERETS, který je ideálním východiskem k ledovci GLACIER 3000. Z průsmyku COL DE PILLON výjezd lanovkou k horní stanici, která byla vybudována podle návrhu věhlasného architekta Maria Botty a která tvarem připomíná ďáblovy vidle. Od horní stanice lanovky se vydáme na vyhlídku s impozantním panoramatem hor včetně štítů Matterhornu či Mont Blancu z méně známé perspektivy. Po moderním visutém mostě dlouhém 107 m pak snadno přejdete na nejbližší vrchol SCEX ROUGE. Poté můžete sjet sedačkovou lanovkou přímo na ledovec a po něm se vydat až k vyhlídce do údolí. Velmi zdatní turisté mohou dál pokračovat po ledovci k chatě Prarochet a dále k přehradě Sametech a odtud sjet lanovkou do Gsteig, kam pro ně přijede autobus. Ostatní se vrátí lanovkou do průsmyku a vydají se na vycházku k jezeru RETAUD.
5. den: ŽENEVSKÉ JEZERO. Nejprve zastávka u nejnavštěvovanějšího hradu celého Švýcarska- CHILLONU. Vycházka po pobřežní rozkvetlé promenádě do MONTREUX . Zastávka ve VEVEY, kde k poctě Charlese Chaplina bylo otevřeno jeho muzeum. Odpoledne vycházka ve vinicích oblasti LAVAUX, která je zapsána na seznam světového dědictví UNESCO.
6. den: Odjezd přes PRŮSMYK FORCLAZ k francouzské hranici a výjezd soustavou tří lanovek a vláčků k přehradě EMOSSON, odkud se naskýtají úchvatné výhledy na celý hřeben MONT BLANCU. Vycházka kolem přehradní hráze k původní staré přehradě (cca 3 hodiny chůze). Odpoledne relaxace v termálních lázních LAVEY-LES-BAINS.
7. den: Turistika ve středisku LEYSIN, které nabízí 160 km vycházkových tras od jednoduchých až po náročné horské cesty. K večeru odjezd.
8. den: Návrat do Prahy v ranních hodinách.