Švýcarsko na balkóně Alp - ubytování v hotelu

Ubytování: hotel *** Doprava: autokarem Strava: plná penze
2 termíny od 26. července 2023

Cena zájezdu

od 15 590 Kč


- ubytování v hotelu Jen málo míst na světě skýtá tak úžasné výhledy na čtyřtisícové vrcholy jako oblast Vaudských Alp v okolí střediska Leysin a tolik možností k vycházkám v kouzelném prostředí švýcarských hor a jezer. Celý popis

Švýcarsko na balkóně Alp - ubytování v hotelu

Termíny a ceny

červenec 2023

26.07. - 02.08.2023 středa - středa
plná penze autokarem
15 590 Kč
cena za 8 dní (5 nocí)

srpen 2023

19.08. - 26.08.2023 sobota - sobota
plná penze autokarem
15 590 Kč
cena za 8 dní (5 nocí)

Informace o cenách

Cena zahrnuje

 • doprava autobusem
 • 5x ubytování (hotel*** , dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím).
 • 5x polopenze – vše švédské stoly
 • 5 x balíček na výlety
 • průvodce
 • V druhém partnerském hotelu je možno zdarma využít bazén, wellness centrum a fitness.

Cena nezahrnuje

 • pobytovou taxu cca 4 CHF / den (splatná na místě)
 • vstupy a lanovky - celkem cca 180 CHF / os.

Výlety

 • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 320 Kč)
 • 1/1 pokoj - povinný při nedoobsazení a na ověření v CK (příplatek: 3150 Kč)
 • samostatně cestující osoby se zájmem o doobsazení budeme kontaktovat.

  • Poznávací zájezdy
  • Krásy přírody

Popis zájezdu

Švýcarsko na balkóně Alp - ubytování v hotelu

- ubytování v hotelu

Jen málo míst na světě skýtá tak úžasné výhledy na čtyřtisícové vrcholy jako oblast Vaudských Alp v okolí střediska Leysin a tolik možností k vycházkám v kouzelném prostředí švýcarských hor a jezer.

Stravování: plná penze

polopenze formou švédských stolů + balíčky na oběd

Ubytování: hotel ***

Je možnost využít zdarma bazén v partnerském hotelu (cca 500 m).

Program zájezdu

1. den: Odjezd z Prahy ve večerních hodinách.
2. den: Ráno příjezd do Švýcarska. Dopoledne zastávka u hradu Chillon možnost prohlídky nebo návštěva nedaleké vojenské pevnosti z 2. sv.války – interaktivní muzeum Pokračování cesty do střediska Leysin. Ubytování, večeře.
3. den: Na skok v domově bernardýnů. Výlet na průsmyk VELKÝ SVATÝ BERNARD na hranicích s Itálií ve výšce 2 461 m n.m. Vycházka v okolí průsmyku a pro zájemce návštěva muzea a chovné stanice bernardýnů. Odpoledne průchod soutěskou DURNAND s visutými dřevěnými chodníčky.
4. den: Kde hráli čerti kuželky. Odjezd do DIABLERETS, který je ideálním východiskem k ledovci GLACIER 3000. Z průsmyku COL DE PILLON výjezd lanovkou k horní stanici, která byla vybudována podle návrhu věhlasného architekta Maria Botty a která tvarem připomíná ďáblovy vidle. Od horní stanice lanovky se vydáme na vyhlídku s impozantním panoramatem hor včetně štítů Matterhornu či Mont Blancu z méně známé perspektivy. Po moderním visutém mostě dlouhém 107 m pak snadno přejdete na nejbližší vrchol SCEX ROUGE. Poté můžete sjet sedačkovou lanovkou přímo na ledovec a po něm se vydat na cca 1-1,2 hod až k tzv. kuželce - vyhlídce do údolí a stejnou cestou se vrátit zpět k lanovce. Jiní mohou sjet lanovkou dolů dříve a vydat se na krátkou vycházku k jezeru Retaud.
5. den: Švýcarská riviéra a vzácné vinohradské terasy. Odjezd k Ženevskému jezeru. Zastávka v Montreux, vycházka po pobřežní promenádě. Dále navštívíme město ve Vevey, kde k poctě Charlese Chaplina bylo otevřeno úžasné muzeum. Projdete si ateliéry i vilu, kde tento slavný komik s rodinou žil. Odpoledne vycházka ve vinicích oblasti Lavaux, která je zapsána na seznam světového dědictví UNESCO, která zahrnuje 14 vinařských obcí s desítkami sklípků.
6. den: Odjezd přes PRŮSMYK FORCLAZ k francouzské hranici a výjezd k přehradě EMOSSON, odkud se naskýtají úchvatné výhledy na celý hřeben MONT BLANCU. Vycházka kolem přehradní hráze k původní staré přehradě (cca 3 hodiny chůze). Odpoledne relaxace v termálních lázních LAVEY-LES-BAINS.
7. den: Turistika ve středisku LEYSIN, které nabízí 160 km vycházkových tras od jednoduchých až po náročné horské cesty. K večeru odjezd, cestou zastávka u hradu Habsburk, který je kolébkou rodu známého i z našich dějin.
8. den: Návrat do Prahy v ranních hodinách.