To nejlepší ze Švýcarska + PLAVBA PARNÍKEM PO LUZERNSKÉM JEZEŘE (autobusem)

Ubytování: hotel **** Doprava: autokarem Strava: snídaně
1 termín od 7. června 2024

Cena zájezdu

od 11 990 Kč


Lahodné sýry, nejsladší čokoláda, historické skvosty, poklady alpské přírody… Kde? Projdete se po curyšském bulváru, starým městem Bernu i po Kaplovém mostě v Luzernu. Budete obdivovat největší vodopád Evropy a velikány Alp při plavbě parníkem, z kabiny zubačky i z vrcholu hory Pilatus. Dáte si výbornou čokoládu a sýry Gruyére. Poznávejte perly Švýcarska, poznávejte sebe! Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla. V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak. Cestovní pojištění: Slavia A - Travel Standart + STORNO (50 Kč / den / osoba) Slavia B - Travel Plus + STORNO (63 Kč / den /... Celý popis

To nejlepší ze Švýcarska + PLAVBA PARNÍKEM PO LUZERNSKÉM JEZEŘE (autobusem)

Termíny a ceny

07.06. - 11.06.2024 pátek - úterý
snídaně autokarem
11 990 Kč
cena za 5 dní

Informace o cenách

Cena zahrnuje

  • 2x ubytování
  • 2x snídaně
  • služby průvodce (mimo individuální volno)

Cena nezahrnuje

  • cestovní pojištění léčebných výloh (není-li sjednáno)
  • doporučené kapesné: cca 400 CHF (včetně vstupného a dopravy na místě)
  • vybrané sedadlo v autobuse: 200 Kč/osoba
  • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 4 000 Kč

Popis zájezdu

To nejlepší ze Švýcarska + PLAVBA PARNÍKEM PO LUZERNSKÉM JEZEŘE (autobusem)

Lahodné sýry, nejsladší čokoláda, historické skvosty, poklady alpské přírody… Kde? Projdete se po curyšském bulváru, starým městem Bernu i po Kaplovém mostě v Luzernu. Budete obdivovat největší vodopád Evropy a velikány Alp při plavbě parníkem, z kabiny zubačky i z vrcholu hory Pilatus. Dáte si výbornou čokoládu a sýry Gruyére. Poznávejte perly Švýcarska, poznávejte sebe!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Cestovní pojištění: Slavia A - Travel Standart + STORNO (50 Kč / den / osoba)
Slavia B - Travel Plus + STORNO (63 Kč / den / osoba)
Slavia C - Travel Exclusive + STORNO (80 Kč / den / osoba)
Kooperativa A (50 Kč / den / osoba)
Kooperativa B Evropa (100 Kč / den / osoba)
Srovnání pojištění

Stravování: snídaně

snídaně v hotelu jsou podávány formou bufetu
během dne bude možné zakoupit jídlo na místech s možností občerstvení
poblíž hotelu je možnost individuálního stravování v místních restauracích

Ubytování: hotel ****

ubytování v hotelích v jednolůžkových, dvoulůžkových a dle dostupnosti i třílůžkových pokojích
ubytování je v menších pokojích s vlastním soc. zařízením

Program zájezdu

1. den: Odjezd z ČR autobusem Radynacestu ve večerních až nočních hodinách dle nástupních míst.
2. den: Dnes nás čeká návštěva mohutného Rýnského vodopádu a poté jednoho z nejbohatších měst světa, Curychu. Odpoledne poznáme hlavní město Bern a jeho největší zajímavosti i skryté perly. Ráno zahájíme naše putování Švýcarskem u největšího vodopádu Evropy, Rýnského vodopádu. Impozantní vodní masa je široká 150 metrů , vysoká 25 metrů a v deštivém období jí protéká až 1 100 m³ za sekundu! V dopoledních hodinách se přesuneme do Curychu, největšího města Švýcarska a jednoho z nejbohatších měst světa. Prohlídku města začneme u hlavního nádraží , které je považováno za jedno z nejhezčích v Evropě a nad jehož hlavní branou se tyčí socha švýcarské patronky Helvécie . Luxusní třída vybudována po vzoru francouzských bulvárů Bahnhofstrasse nás zavede až k  Curyšskému jezeru .  Odpoledne nás čeká návštěva  švýcarského hlavního města Bern. Začneme ve starém městě, kde nevynecháme  hodinovou věž Zytglogge s orlojem , která je jedním z hlavních znaků „medvědího města“. Naší pozornosti neunikne ani  bernský Dóm , velkolepá pozdně gotická katedrála, která je zároveň nejvyšším kostelem ve Švýcarsku. Při procházce starým městem, které je nejzachovalejším městským centrem ve Švýcarsku, uvidíme mimo jiné impozantní  Radnici , bývalou městskou  bránu Käfigturm ,  Mojžíšovu kašnu  a krásné domy se středověkými podloubími. Večer odjedeme autobusem Radynacestu na ubytování. 
3. den: Milovníci gastronomie si dnes přijdou na své. Zjistíme vše o výrobě sýrů a nakoukneme do tajů švýcarské čokolády Cailler. Pak si užijeme krásné výhledy z vrcholu hory Moléson. Švýcarsko je zemí sýrů, čokolády a jedinečné přírody. Proto dnešní dopoledne bude patřit těmto tradičním klenotům. Den zahájíme prohlídkou nedalekého městečka  Gruyères , ve kterém se nachází známá  výrobna sýrů . Zde se podíváme, jak se tradiční stejnojmenný sýr vyrábí a samozřejmostí bude ochutnávka a možnost nákupů.  Nesmíme vynechat ani setkání s úchvatnou čistou přírodou, proto nás čeká  výjezd lanovkou pod vrchol hory Moléson . Odtud se nám naskytne překrásný výhled na švýcarské Alpy, a pokud bude hezky, uvidíme i Mont Blanc. Odpoledne se vrátíme do městečka Gruyères , projdeme se mezi hradbami, zájemci se budou moci vypravit k místnímu hradu s výhledem na zasněžené vrcholky hor a spoustou malebných obchůdků a restaurací. Putování zakončíme v  čokoládovně Cailler , kde se během zajímavé expozice dozvíme příběh švýcarské čokolády a budeme moci ochutnat sladké pralinky a nakoupit tolik druhů čokolády, kolik si jen dovedete představit. Ve večerních hodinách návrat na ubytování.
4. den: Dnešek nejprve věnujeme Luzernu s proslulým Kaplovým mostem. Pak vyrazíme parníkem do Alpnachstadu. Na závěr vyjedeme zubačkou na Pilatus a pokocháme se výhledy na alpské velikány. Ráno se autobusem Radynacestu vydáme za dalšími zážitky a naší první cílovou stanicí bude město Luzern. Nejznámějším symbolem města je zdejší Kaplový most, nejstarší dřevěný zakrytý most z počátku 14. století, který je proslulý svými malovanými stropními panely znázorňující důležité momenty ze švýcarských dějin a mytologie. Poté se společně vydáme na cestu tzv. Zlatého okruhu . Nalodíme se na parník a vychutnáme si příjemnou plavbu přes Luzernské jezero až do malebného městečka Aplnachstad . Po připlutí nás čeká jízda skutečným unikátem. Nejstrmější zubačkovou lanovkou na světě se necháme vyvézt na horu Pilatus . A tento jedinečný zážitek završíme neopakovatelnými výhledy na velikány středního Švýcarska a třpytící se Luzernské jezero hluboko pod námi. Cestu zpět absolvujeme  kabinovou lanovkou Dragon Ride do městečka Kriens, kde nás bude čekat autobus. Ve večerních hodinách vyrazíme směrem k domovu.
5. den: Příjezd do ČR v dopoledních hodinách.