Ženevské jezero - CERN a horským epresem k Ženevskému jezeru

Ubytování: hotel Doprava: autokarem Strava: snídaně
1 termín od 10. července 2024

Cena zájezdu

od 13 450 Kč


CERN a horským epresem k Ženevskému jezeru Exkurze do vědeckého centra CERN. Jízda horským vlakem GoldenPass Express. Návštěva vysokohorské přehrady Emosson. Švýcarsko je jedním z nejvyspělejších států světa a láká turisty nádhernou přírodou, prvotřídním sýrem a milovníky módních doplňků svými proslulými hodinkami. Nádherný hrad Chillon nedaleko Montreux patří mezi nejzachovalejší středověké hrady v Evropě. Autobusem vyjedete k přehradě Emosson do výšky přes 2000 m s úžasnými pohledy na Savojské Alpy včetně masivu Mont Blanc. Navíc se podíváte do vědeckého centra CERN. Celý popis

Ženevské jezero - CERN a horským epresem k Ženevskému jezeru

Termíny a ceny

10.07. - 15.07.2024 středa - pondělí
snídaně autokarem
13 450 Kč
cena za 6 dní (3 noci)

Informace o cenách

Slevy

  • Děti do 15 let
  • OZP
  • Rodinná sleva
  • Seniorská
  • Sleva pro stálé klienty
  • Váleční veteráni a vojáci

    • Poznávací zájezdy

Popis zájezdu

Ženevské jezero - CERN a horským epresem k Ženevskému jezeru

CERN a horským epresem k Ženevskému jezeru Exkurze do vědeckého centra CERN. Jízda horským vlakem GoldenPass Express. Návštěva vysokohorské přehrady Emosson. Švýcarsko je jedním z nejvyspělejších států světa a láká turisty nádhernou přírodou, prvotřídním sýrem a milovníky módních doplňků svými proslulými hodinkami. Nádherný hrad Chillon nedaleko Montreux patří mezi nejzachovalejší středověké hrady v Evropě. Autobusem vyjedete k přehradě Emosson do výšky přes 2000 m s úžasnými pohledy na Savojské Alpy včetně masivu Mont Blanc. Navíc se podíváte do vědeckého centra CERN.

Program zájezdu

1. den: : odjezd ve večerních hodinách, noční přesun přes Německo. 2. DEN GOLDENPASS - jízda jedním z nejznámějších horských expresů Švýcarska. Vlak projíždí skrze horská sedla a v závěru sjíždí mezi vinicemi k Ženevskému jezeru. MONTREUX - malebné letovisko mezi vinicemi na břehu Ženevského jezera. Možnost návštěvy expozice věnované kapele Queen a zpěvákovi Freddiemu Mercurymu. Po návštěvě města možnost pěší procházky podél jezera až k nejkrásnějšímu hradu Švýcarska. CHILLON - hrad na břehu Ženevského jezera, který patří mezi nejzachovalejší a nejkrásnější v zemi. Možnost prohlídky interiérů hradu. Nakonec bude dostatek času na poklidnou večeři u břehů jezera. 3. DEN ŽENEVA - prohlídka centra významného kosmopolitního města, které je centrem světového dění. Pozoruhodností města je vodotrysk Jet d´Eau, který chrlí vodu do výšky 140 metrů nad jezerem. Z nábřeží u jezera je vidět nejvyšší hora Evropy - Mont Blanc. Nejkrásnější výhled na město i Ženevské jezero je z věží katedrály sv. Petra. Dále se ve městě nacházejí sídla a budovy důležitých organizací, jako Palác národů sloužící OSN. CERN - exkurze do areálu Evropské organizace pro jaderný výzkum, který proslavil unikátní urychlovač částic. Zde uvidíme vědecká zařízení, na kterých pracují mezinárodní týmy vědců. Mimo jiného právě zde vznikl internet. Exkurze jsou bezplatné. 4. DEN EMOSSON - přehrada situovaná vysoko v horách, ke které je možné dojet přímo autobusem. Možnost pěší vycházky podél vodní nádrže. Z přehrady je za dobrého počasí krásně vidět na nejvyšší vrchol Evropy - Mont Blanc. CHAMONIX - návštěva vyhlášeného francouzské horského střediska. Za hezkého počasí výjezd lanovkou na horu Brevent, která se nachází naproti hory Mont Blanc. Zde bude možné podniknout vycházku horskou krajinou. Alternativně volný čas na pobyt v Chamonix. 5. DEN GRUYÉRE - návštěva sýrárny produkující nejoblíbenější švýcarský sýr. NESTLÉ CAILLER - návštěva továrny na čokoládu a muzea značky Cailler ve městě Broc s ochutnávkou. Součástí čokoládovny je i prodejna, kde si můžete nakoupit čokoládu domů. BERN - závěrečná zastávka v centru hlavního města Švýcarska. Krátká prohlídka po nejzajímavějších místech centra Bernu. Uvidíme budovu parlamentu, hodinovou věž Zytglogge či slavné medvědy. V podvečerních hodinách odjezd, noční přesun. 6. DEN Návrat v ranních hodinách.