Hammamet - Club Novostar Dar Khayam

Je nám líto, ale prodej zájezdu již skončil
Ubytování: hotel ***+ Doprava: letecky Strava: all inclusive

Nevyhovují vám alternativní zájezdy, vybírejte z celé nabídky...


Popis zájezdu

Hammamet - Club Novostar Dar Khayam

Club Novostar Dar Khayam

Velmi oblíbený, nedávno rekonstruovaný a kvalitní hotelový komplex se nachází přibližně 6 kilometrů severně od centra Hammametu, což lze využít na nákupy či na posezení v kavárnách či místních restauracích. Krásná písčitá pláž je přímo u hotelu. Letiště v Monastiru je vzdáleno 120 kilometrů.

Ubytování

Moderní dvoulůžkové pokoje s možností až dvou přistýlek jsou vybaveny klimatizací, sociálním zařízením, vysoušečem vlasů, satelitní TV, ledničkou (za poplatek), telefonem a balkonem nebo terasou.

Za příplatek pokoj s výhledem na moře.

Na vyžádání prostornější rodinné pokoje až pro 4 dospělé osoby.

Strava

All inclusive - snídaně, obědy a večeře formou bufetu. Lehké občerstvení během dne. Oběd či večeře v al á carte restauraci 1x za pobyt zdarma (po předchozí rezervaci). Bar na pláži, u bazénu a u tobogánů v rámci all inclusive v časech určených hotelem. Rozlévané nealkoholické a alkoholické nápoje místní výroby od 10:00 do 24:00 hodin.

Vybavení

Recepce, lobby bar, plážový bar, bar u bazénu, bar u tobogánu, maurská kavárna, a lá carte restaurace, směnárna, bezpečnostní schránka, 2 konferenční místnosti, prádelna, SPA centrum a kosmetický salon, obchod se suvenýry, WiFi na recepci zdarma, animační programy, 4 venkovní bazény (2 pro děti a 2 pro dospělé), skluzavky, vyhřívaný bazén (od října do května).

Aktivity

Zdarma animační programy pro děti a dospělé, aerobik, tenis, stolní tenis, mini golf, dětský klub. Za poplatek vodní sporty na pláži.

Staré město (medína) o rozloze asi 200×200 m je na malém poloostrově a dosud je celá obehnána hradbami. Pevnost ( kasba ) se nachází v jejím západní rohu. Uvnitř starého města je Velká mešita z 15. století. Mezi hlavní branou a pevností je mešita Sidi-Gailani z roku 1798. Ve městě je velký muslimský a také malý křesťanský hřbitov. Je zde pohřben i italský politik Bettino Craxi , který byl v letech 1983–1987 premiérem a po korupčních skandálech utekl v roce 1994 do Tuniska pod ochranu prezidenta Ben Alího .

Centrem nového města severně od medíny je Náměstí Mučedníků a s pomníkem ve tvaru Eiffelovy věže. Z náměstí vybíhají dvě hlavní ulice – Avenue Habib Bourguiba a Avenue de la République . Turistické zóny jsou dvě. Menší a starší je severně od města, jižně podél pobřeží se pak 20 km táhne letovisko Yasmine Hammamet . Severozápadně od města je několik kopců s výhledem na město, nejvyšší má téměř 250 m. Ve vile rumunského milionáře George Sebastiana, asi 3 km od centra města, je kulturní centrum, kde se od roku 1964 vždy v červenci a srpnu pořádá Mezinárodní Hammámetský festival hudby a umění ( Festival international d'Hammamet ). Hlavní část festivalu probíhá v amfiteátru pro 1000 lidí s výhledem na město a Hammámetský záliv . (George Sebastian se sem uchýlil v roce 1929 po krachu na newyorské burze . V Sebastianově vile si v roce 1943 zřídil své sídlo německý maršál Erwin Rommel . Roku 1962 Sebastian vilu prodal tuniskému státu.)

Pláž: Písčitá pláž přímo u hotelu. Lehátka a slunečníky zdarma. Plážový bar k dispozici. Plážové osušky za depozit.

Při vstupu do Tuniska se musí čeští občané prokázat cestovním pasem platným alespoň 3 měsíce po návratu z destinace (při individuální turistice bez cestovní kanceláře alespoň 6 měsíců po návratu z destinace).

COVID-19 - aktuální podmínky vstupu sledujte na stránkách MZV: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/afrika/tunisko/cestovani/index.html

Destinace: Hammamet je město a turistické letovisko v severním Tunisku , asi 60 km jihovýchodně od Tunisu a 60 km severně od Sousy , u stejnojmenného zálivu a na poloostrově Cap Bon . V roce 2004 zde žilo přes 63 000 obyvatel. Se svými dlouhými písčitými plážemi je jedním z prvních a dnes nejnavštěvovanějším turistickým místem v zemi. Díky turistům vzroste každé léto počet obyvatel na čtyřnásobek.