Hammamet - Nesrine

Je nám líto, ale prodej zájezdu již skončil
Ubytování: hotel **** Doprava: letecky Strava: all inclusive

Alternativní zájezdy

Nevyhovují vám alternativní zájezdy, vybírejte z celé nabídky...


Popis zájezdu

Hammamet - Nesrine

Pláž

Písčitá pláž vzdálena 300 metrů od hotelu po soukromé cestě patřící hotelu. Lehátka a slunečníky zdarma. Bar na pláži k dispozici.

Ubytování

Jednoduše vybavené dvoulůžkové pokoje se satelitní TV, fénem, klimatizací, trezorem, malou ledničkou, koupelnou s vanou či sprchou, balkonem nebo terasou.

Strava

All inclusive - snídaně, pozdní snídaně, obědy, večeře formou bufetu, svačiny během dne i pozdě večer. Rozlévané alkoholické i nealkoholické nápoje místní výroby v čase od 10:00 do 01:00 hodin v hotelem určených barech.

Vybavení

Recepce, obchody se suvenýry, směnárna, půjčovna aut, SPA centrum, salon krásy, prádelna, WiFi na recepci a v lobby zdarma, herna, bankomat, bazén s lehátky a slunečníky zdarma, amfiteátr u pláže.

Aktivity

Zdarma dětský klub, animační programy pro děti a dospělé, aerobic, plážový volejbal, šipky, lekce tance, mini golf, vodní polo, stolní tenis, tenis, lukostřelba. Většina animačních programů probíhá na pláži, kde je k dispozici plážový bar. Za poplatek vodní sporty na pláži, kulečník, jízda na koni.

Staré město (medína) o rozloze asi 200×200 m je na malém poloostrově a dosud je celá obehnána hradbami. Pevnost ( kasba ) se nachází v jejím západní rohu. Uvnitř starého města je Velká mešita z 15. století. Mezi hlavní branou a pevností je mešita Sidi-Gailani z roku 1798. Ve městě je velký muslimský a také malý křesťanský hřbitov. Je zde pohřben i italský politik Bettino Craxi , který byl v letech 1983–1987 premiérem a po korupčních skandálech utekl v roce 1994 do Tuniska pod ochranu prezidenta Ben Alího .

Centrem nového města severně od medíny je Náměstí Mučedníků a s pomníkem ve tvaru Eiffelovy věže. Z náměstí vybíhají dvě hlavní ulice – Avenue Habib Bourguiba a Avenue de la République . Turistické zóny jsou dvě. Menší a starší je severně od města, jižně podél pobřeží se pak 20 km táhne letovisko Yasmine Hammamet . Severozápadně od města je několik kopců s výhledem na město, nejvyšší má téměř 250 m. Ve vile rumunského milionáře George Sebastiana, asi 3 km od centra města, je kulturní centrum, kde se od roku 1964 vždy v červenci a srpnu pořádá Mezinárodní Hammámetský festival hudby a umění ( Festival international d'Hammamet ). Hlavní část festivalu probíhá v amfiteátru pro 1000 lidí s výhledem na město a Hammámetský záliv . (George Sebastian se sem uchýlil v roce 1929 po krachu na newyorské burze . V Sebastianově vile si v roce 1943 zřídil své sídlo německý maršál Erwin Rommel . Roku 1962 Sebastian vilu prodal tuniskému státu.)

Při vstupu do Tuniska se musí čeští občané prokázat cestovním pasem platným alespoň 3 měsíce po návratu z destinace (při individuální turistice bez cestovní kanceláře alespoň 6 měsíců po návratu z destinace).

Nesrine: Jeden z nejoblíbenějších hotelů v naší nabídce je ideálním dovolenkovým místem pro méně náročné klienty. Hotel Nesrine, postavený v maurském stylu, zaujme především svou rozlohou. Užijete si také cestu na pláž, která je lemována květinami, poskytuje stín (přes noc osvětlena) a narazíte tu na nespočet laviček, na kterých si můžete dopřát odpočinku a jen tak se radovat z té krásy kolem. Nedaleko hotelu si můžete nakoupit, do nejbližšího města Hammametu dojedete za 6 kilometrů. Letiště Monastir se nachází 80 kilometrů od hotelu.

Destinace: Hammamet je město a turistické letovisko v severním Tunisku , asi 60 km jihovýchodně od Tunisu a 60 km severně od Sousy , u stejnojmenného zálivu a na poloostrově Cap Bon . V roce 2004 zde žilo přes 63 000 obyvatel. Se svými dlouhými písčitými plážemi je jedním z prvních a dnes nejnavštěvovanějším turistickým místem v zemi. Díky turistům vzroste každé léto počet obyvatel na čtyřnásobek.