Hammamet - Sentido Phenicia

Je nám líto, ale prodej zájezdu již skončil
Ubytování: hotel **** Doprava: letecky Strava: all inclusive

Nevyhovují vám alternativní zájezdy, vybírejte z celé nabídky...


Popis zájezdu

Hammamet - Sentido Phenicia

Staré město (medína) o rozloze asi 200×200 m je na malém poloostrově a dosud je celá obehnána hradbami. Pevnost ( kasba ) se nachází v jejím západní rohu. Uvnitř starého města je Velká mešita z 15. století. Mezi hlavní branou a pevností je mešita Sidi-Gailani z roku 1798. Ve městě je velký muslimský a také malý křesťanský hřbitov. Je zde pohřben i italský politik Bettino Craxi , který byl v letech 1983–1987 premiérem a po korupčních skandálech utekl v roce 1994 do Tuniska pod ochranu prezidenta Ben Alího .

Centrem nového města severně od medíny je Náměstí Mučedníků a s pomníkem ve tvaru Eiffelovy věže. Z náměstí vybíhají dvě hlavní ulice – Avenue Habib Bourguiba a Avenue de la République . Turistické zóny jsou dvě. Menší a starší je severně od města, jižně podél pobřeží se pak 20 km táhne letovisko Yasmine Hammamet . Severozápadně od města je několik kopců s výhledem na město, nejvyšší má téměř 250 m. Ve vile rumunského milionáře George Sebastiana, asi 3 km od centra města, je kulturní centrum, kde se od roku 1964 vždy v červenci a srpnu pořádá Mezinárodní Hammámetský festival hudby a umění ( Festival international d'Hammamet ). Hlavní část festivalu probíhá v amfiteátru pro 1000 lidí s výhledem na město a Hammámetský záliv . (George Sebastian se sem uchýlil v roce 1929 po krachu na newyorské burze . V Sebastianově vile si v roce 1943 zřídil své sídlo německý maršál Erwin Rommel . Roku 1962 Sebastian vilu prodal tuniskému státu.)

Při vstupu do Tuniska se musí čeští občané prokázat cestovním pasem platným alespoň 3 měsíce po návratu z destinace (při individuální turistice bez cestovní kanceláře alespoň 6 měsíců po návratu z destinace).

COVID-19 - aktuální podmínky vstupu sledujte na stránkách MZV: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/afrika/tunisko/cestovani/index.html

Sentido Phenicia: Phenicia hotel je jedinečný svou polohou mezi krásnou písečnou pláží a z druhé strany 11 hektarovou zahradou plnou palem a olivovníků. Hotel nabízí nespočet sportovních aktivit a pyšní se 7 tenisovými kurty, proto hotel doporučujeme pro sportovní nadšence. Pro ty, kteří si raději užijí dovolenou plnou skvělého gurmánského jídla, hotel nabízí širokou škálu restaurací. Překrásné město Hammamet je pouhých 5 kilometrů od hotelu a letiště Monastir je vzdáleno 100 kilometrů.
PLÁŽ
Široká písčitá pláž s jemným pískem a velmi pozvolným vstupem do moře se nachází přímo u hotelu. Lehátka, slunečníky a matrace zdarma. Plážové osušky za depozit. Bar na pláži k dispozici.
UBYTOVÁNÍ
Standardní pokoj s možností až dvou přistýlek je vybaven centrální klimatizací (v hlavní sezoně), telefonem, SAT / TV, trezorem (za poplatek), ledničkou, koupelnou s vanou či sprchou, WC, fénem, balkonem. Za příplatek možnost standardního pokoje s výhledem na moře, propojených pokojů.
STRAVOVÁNÍ
ALL INCLUSIVE – snídaně, obědy a večeře formou bufetu, pozdní snídaně, během dne lehký snack, káva a zákusky, lehký noční snack, a la carte restaurace (rezervace nutná, 1x za pobyt), alkoholické a nealkoholické rozlévané nápoje místní výroby od 08:00 – 02:00 hodin, dle otevíracích časů barů.
VYBAVENÍ
Vstupní hala s recepcí, hlavní restaurace, 3 a la carte restaurace, lobby bar, plážový bar, bar u bazénu, snack bar, maurská kavárna, menší obchodní arkáda, konferenční místnost, venkovní bazén, dětský bazén, vnitřní bazén – propojený s venkovním relaxačním bazénem, wellness centrum.


AKTIVITY
Animační programy pro děti i dospělé během dne, večerní programy, miniklub, fitness, volejbal, stolní tenis, tenis (osvětlení za poplatek), šipky. Za poplatek kulečník, jízda na koni, masáže, parní lázeň, golfové hřiště, vodní sporty na pláži.

Destinace: Hammamet je město a turistické letovisko v severním Tunisku , asi 60 km jihovýchodně od Tunisu a 60 km severně od Sousy , u stejnojmenného zálivu a na poloostrově Cap Bon . V roce 2004 zde žilo přes 63 000 obyvatel. Se svými dlouhými písčitými plážemi je jedním z prvních a dnes nejnavštěvovanějším turistickým místem v zemi. Díky turistům vzroste každé léto počet obyvatel na čtyřnásobek.