Relax na plážích Tuniska + DŽÍPY NA SAHAŘE + KULISY ZE STAR WARS (letecky z Prah

Ubytování: hotel **** Doprava: letecky Strava: all inclusive
1 termín od 10. září 2022

Cena zájezdu

od 25 990 Kč


Tropická Sahara, lahodné drinky, masáže, středomořské pláže, arabská kuchyně, nevšední místa… Tunisko vás překvapí. Dopřejete si oddech u bazénu i na pobřeží. Vyzkoušíte golf či jízdu na čtyřkolkách. Zažijete adrenalin v písečných dunách, objevíte filmová místa Hvězdných válek a dáte si tradiční brik a šíšu v maurské kavárně. Zrelaxujte tělo i mysl – vsaďte na odpočinek v Tunisku! Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla. V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak. Cestovní pojištění: Srovnání pojištění Celý popis

Relax na plážích Tuniska + DŽÍPY NA SAHAŘE + KULISY ZE STAR WARS (letecky z Prah

Termíny a ceny

10.09. - 17.09.2022 sobota - sobota
all inclusive letecky
25 990 Kč
cena za 8 dní

Informace o cenách

Cena zahrnuje

 • letenka Praha – Monastir – Praha
 • kabinové a odbavované zavazadlo dle podmínek letecké společnosti
 • letištní taxy
 • doprava autobusem z letiště do hotelu a zpět
 • 6x ubytování v 5* hotelu
 • 6x all inclusive
 • 2denní výlet na Saharu
 • 1x ubytování ve 3* hotelu
 • 2x plná penze
 • technický delegát

Cena nezahrnuje

 • vstupné na místě
 • fakultativní výlety a aktivity
 • bakšišné
 • cestovní pojištění léčebných výloh
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 3 490 Kč

Popis zájezdu

Relax na plážích Tuniska + DŽÍPY NA SAHAŘE + KULISY ZE STAR WARS (letecky z Prah

Tropická Sahara, lahodné drinky, masáže, středomořské pláže, arabská kuchyně, nevšední místa… Tunisko vás překvapí. Dopřejete si oddech u bazénu i na pobřeží. Vyzkoušíte golf či jízdu na čtyřkolkách. Zažijete adrenalin v písečných dunách, objevíte filmová místa Hvězdných válek a dáte si tradiční brik a šíšu v maurské kavárně. Zrelaxujte tělo i mysl – vsaďte na odpočinek v Tunisku!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Cestovní pojištění: Srovnání pojištění

Stravování: all inclusive

all inclusive
během výletu na Saharu plná penze (nápoje extra)

Ubytování: hotel ****

5* hotelový resort v blízkosti malebného přístavního městečka Port el Kantaoui
ubytování v jednolůžkových, dvoulůžkových a třílůžkových pokojích (dle dostupnosti)

Program zájezdu

1. den: Po příletu do Monastiru se přesuneme na ubytování v Kantaoui. Zbylou část dne strávíme odpočinkem u bazénu nebo na pláži. Po krátkém letu nás čeká přílet na Mezinárodní letiště Habiba Bourguiby v Monastiru, kde si nás vyzvedne průvodkyně a objednaným transferem se dopravíme do našeho hotelu v přístavním městečku Port el Kantaoui . Ubytujeme se v 5* hotelovém resortu a zbytek dne strávíme odpočinkem u hotelového bazénu nebo u moře s all inclusive drinkem v ruce.
2. den: Soukromá pláž, bazén, vodní hrátky… Je čas na pravý relax. Se zájemci vyrazíme do Tunisu a Kartága. Jako Angelika se projdeme uličkami Sidi Bou Said a v tuniské medíně si dáme tradiční mátový čaj. Celý den můžeme odpočívat na lehátku u hotelového bazénu nebo na soukromé písčité pláži, ochutnávat drinky z baru all inclusive a nechat se hýčkat zářijovým sluncem. O zábavu se nám postarají bohaté volnočasové aktivity , při kterých si zahrajeme vodní pólo , plážový volejbal nebo vyzkoušíme vodní gymnastiku pod dohledem zkušených instruktorů. Milovníci historie si přijdou na své při  fakultativním výletu , na němž navštívíme památky z dob punského a římského Kartága . Projdeme se romantickou čtvrtí Sidi Bou Said , kde se natáčel film Angelika a sultán a v neposlední řadě uvidíme největší tuniskou medínu (tržnici) a centrum hlavního města Tunis . Nasajeme pravou atmosféru arabského světa za hradbami medíny a vyzkoušíme mátový čaj podávaný s mandlemi nebo piniovými semínky. 
3. den: Připraveni vyrazit za dobrodružstvím? Čekají nás dva dny zážitků na Sahaře. Do římské historie se přeneseme v koloseu El Jem. V Matmatě zjistíme, jak žijí místní, a noc strávíme v Douz v pouštním hotelu. Dnešek využijeme naplno. Brzo ráno odjedeme z hotelu a vydáme se směrem ke  druhému největšímu koloseu na světě – El Jem . Cestou uvidíme nekonečné olivové háje. Pokračovat budeme do Matmaty , kde objevíme troglodytí obydlí a podíváme se, jak se žije v uměle vytesaných jeskyních. Následně se přesuneme do Douz , vstupní brány Sahary a na oběd ochutnáme tradiční tuniské speciality jako brik . Ubytujeme se a noc strávíme v pouštním hotelu.
4. den: Brzy ráno se vydáme džípy k jezeru Chott el Jerid, kde při slunečném počasí můžeme vidět fata morgánu. Pokračovat budeme k horské oáze Chebika až do míst, kde se natáčely Hvězdné války. Připravte si foťáky, dnešek bude plný zážitků! Čeká nás adrenalinové sjíždění písečných dun v džípech k solnému jezeru Chott el Jerid a krátký trek k   horské oáze Chebika .  Dojedeme až do míst, kde se natáčely Hvězdné války . Na vlastní oči uvidíme planetu Tatooin a kulisy, které zde režisér George Lucas po natáčení zanechal.  Po cestě zpět se ještě zastavíme ve čtvrtém nejsvětějším městě islámu Kairouanu . Návrat do hotelu je plánován v podvečerních hodinách.
5. den: Po zážitcích ze Sahary věnujeme dnešek řádnému odpočinku. Plážový relax nebo třeba masáž ve SPA centru. Stačí si vybrat… V podvečer se můžeme projít k přístavu a zažít pohodu zdejších podniků. Plní zážitků a dobrodružství ze saharské pouště uvítáme obyčejný relax u hotelového bazénu nebo na pláži. Kdo bude chtít zrelaxovat nejen tělo, ale i mysl, může navštívit hotelové SPA centrum , které nabízí širokou nabídku různých procedur. Od klasických masáží až po pravý tuniský hammám .  K večeru se nabízí krátká procházka po promenádě k přístavu Port el Kantaoui . Můžeme pozorovat zapadající slunce za drahými jachtami kotvícími v přístavu. Hezkým zážitkem je tzv. zpívající fontána v zábavním centru přístavu. Městečko je plné restaurací, kaváren a samozřejmě možností k nákupu suvenýrů .
6. den: Dovolená u Středozemního moře pokračuje i dnes. Ti, kteří chtějí poznat skutečný život Tunisanů, mohou fakultativně navštívit berberskou vesničku Takrouna a objevit místní zvyky i kulturu. Milovníci dlouhých písečných pláží mohou zůstat v hotelovém resortu a věnovat se nerušenému odpočinku. Se zájemci vyrazíme do  nedaleké berberské vesničky Takrouna . Místní berberka nám ve svém příbytku upeče  tradiční chléb tabouna s olivovým olejem , který na místě ochutnáme.  Na závěr zavítáme do  kavárny a soukromého muzea paní Aidy . Ochutnáme zde čaj nebo kávu z džezvy a užijeme si příjemné chvíle na terase s výhledem na celou vesnici.
7. den: Aktivní odpočinek… Proč ne? Zvolit můžete mezi vodními sporty, jízdou na čtyřkolkách nebo golfem. Areál El Kantaoui je hráčskou výzvou. Pokud máte relaxování na pláži už dost, zkuste některý z vodních sportů, které jsou nabízeny přímo na pláži. Je libo paragliding nebo jetski ? Máte jedinečnou možnost si je vyzkoušet za přijatelné ceny. Holdujete spíše suchozemské zábavě? Pak se projeďte na čtyřkolkách olivovými háji . Milovníci golfu si mohou zahrát na dvou osmnáctijamkových hřištích, které se nachází v těsné blízkosti areálu hotelu. Golfový resort El Kantaoui je opravdovou výzvou pro všechny hráče kvůli zdejším klimatickým podmínkám a větru, který vane od moře.
8. den: Přesun z hotelu na letiště a odlet zpět do Prahy dle platného letového řádu. Je tady poslední den a čas rozloučit se s Tuniskem . Nasnídáme se, opustíme hotel a přesuneme se na letiště v Monastiru, ze kterého nás čeká odlet zpět dom ů.