To nejlepší z Istanbulu + PALÁC DOLMABAHÇE + CISTERNA YEREBATAN (letecky z Prahy

Ubytování: hotel *** Doprava: letecky Strava: snídaně
3 termíny od 16. října 2024

Cena zájezdu

od 20 990 Kč


Starosti stranou, připravte se na Orient… Projdete se čtvrtí Galata, poznáte Modrou mešitu, chrám Hagia Sophia i osmanský skvost palác Dolmabahçe. Zjistíte, co skrývá archeologické muzeum a hlubiny podzemí cisterny Yerebatan. Užijete si plavbu lodí po Bosporu, vůně a chutě Egyptského a Velkého bazaru i turecké hammamy. Dopřejte si Istanbul – fascinující město dvou kontinentů! Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla. V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak. Podmínky pro přepravu zavazadel: Zavazadlo v ceně zájezdu:  kabinové zavazadlo o rozměrech 55 x 40 x 23 cm a max... Celý popis

To nejlepší z Istanbulu + PALÁC DOLMABAHÇE + CISTERNA YEREBATAN (letecky z Prahy

Termíny a ceny

říjen 2024

16.10. - 20.10.2024 středa - neděle
snídaně letecky
20 990 Kč
cena za 5 dní

listopad 2024

21.11. - 25.11.2024 čtvrtek - pondělí
snídaně letecky
20 990 Kč
cena za 5 dní
27.11. - 01.12.2024 středa - neděle
snídaně letecky
20 990 Kč
cena za 5 dní

Informace o cenách

Cena zahrnuje

 • letenka Praha – Istanbul – Praha se všemi poplatky
 • kabinové zavazadlo a odbavované dle pravidel pro přepravu zavazadel (viz níže)
 • doprava letiště – hotel – letiště
 • 4x ubytování ve 3* hotelu
 • 4x snídaně
 • služby místního průvodce
 • služby průvodce (mimo individuální volno)

Cena nezahrnuje

 • zavazadlo za příplatek dle podmínek pro přepravu zavazadel
 • cestovní pojištění léčebných výloh (není-li sjednáno)
 • přesuny v Istanbulu místní dopravou
 • vstupné na místě
 • bakšišné: cca 10 EUR/pobyt
 • doporučené kapesné: přibližně 300 EUR (včetně vstupného a dopravy na místě)
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 5 000 Kč

  • Pobytové zájezdy

Popis zájezdu

To nejlepší z Istanbulu + PALÁC DOLMABAHÇE + CISTERNA YEREBATAN (letecky z Prahy

Starosti stranou, připravte se na Orient… Projdete se čtvrtí Galata, poznáte Modrou mešitu, chrám Hagia Sophia i osmanský skvost palác Dolmabahçe. Zjistíte, co skrývá archeologické muzeum a hlubiny podzemí cisterny Yerebatan. Užijete si plavbu lodí po Bosporu, vůně a chutě Egyptského a Velkého bazaru i turecké hammamy. Dopřejte si Istanbul – fascinující město dvou kontinentů!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Podmínky pro přepravu zavazadel: Zavazadlo v ceně zájezdu:  kabinové zavazadlo o rozměrech 55 x 40 x 23 cm a max. hmotnosti 8 kg (toto zavazadlo patří na palubu letadla, rozměry jsou včetně držadla, postranní kapsy a koleček)

Zavazadlo v ceně zájezdu: odbavované zavazadlo o hmotnosti do 20 kg (toto zavazadlo bude odbaveno do podpalubí)


Podmínky vždy platí pro jednoho cestujícího, pokud není uvedeno jinak.

Hmotnosti zavazadel nelze sčítat.

Každý pasažér musí mít své vlastní zavazadlo dle uvedených podmínek. Zavazadlo k odbavení (pokud není v ceně) lze objednat nejpozději 30 dní před termínem zájezdu.

Vstupné: Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem:

Plavba lodí po Bosporu

Dospělý 840.00 Kč
Dítě 720.00 Kč

Cestovní pojištění: Kooperativa A (50 Kč / den / osoba)
Kooperativa B Evropa (100 Kč / den / osoba)
Slavia A - Travel Standart 2.0 + STORNO (50 Kč / den / osoba)
Slavia B - Travel Plus 2.0 + STORNO (76 Kč / den / osoba)
Slavia C - Travel Exclusive 2.0 + STORNO (96 Kč / den / osoba)
Srovnání pojištění

Stravování: snídaně

snídaně v hotelu jsou podávány formou bufetu
během dne bude možné zakoupit jídlo na místech s možností občerstvení
poblíž hotelu je možnost individuálního stravování v místních restauracích

Ubytování: hotel ***

ubytování v hotelu v jednolůžkových, dvoulůžkových a dle dostupnosti i třílůžkových pokojích
ubytování v menších pokojích s vlastním sociálním zařízením

Program zájezdu

1. den: Po příletu do Istanbulu a ubytování nás dle časových možností čeká první procházka centrem. Projdeme se po Galatském mostě, nevynecháme Modrou mešitu či nádherný chrám Hagia Sophia. Po příletu do Istanbulu nás objednaný transfer dopraví do hotelu, kde se ubytujeme, a dle časových možností vyrazíme na procházku historickým centrem. Po výměně peněz se projdeme na Galatský most , který chtěl navrhnout již Michelangelo a da Vinci. Most je známý množstvím rybářů a také restaurací, jež se nachází přímo na samotném mostě. Zde si dáme se zájemci společnou výbornou večeři. Po večeři nás čeká procházka po starověké Konstantinopoli , na Sultanahmet, kde uvidíme jednu z nejobdivovanějších dominant Istanbulu – Modrou mešitu sultána Ahmeta I. se šesti minarety, nádherně nasvícený chrám Hagia Sophia nebo Hipodrom, největší antické závodiště a nejdůležitější starověké správní centrum, kde budeme moci obdivovat významné památky, jako např. obelisk z Egypta , Hadí sloup z Delphi a Fontánu Willhelma II. V případě zájmu a času možnost návštěvy Hagii Sophii . Návrat na hotel společně s průvodcem nebo individuálně.
2. den: Nejprve si prohlédneme honosný palác Dolmabahçe. Poté zamíříme do čtvrti Taksim a Istiklal. Nemineme ani čtvrť Galata a na závěr je pro zájemce připravena vyhlídková plavba lodí po Bosporu.  Po snídani se zájemci navštívíme krásně zdobený palác Dolmabahçe. Jeho interiéry jsou značně přepychové a mohou nám připomínat sultánská sídla známá z pohádek Tisíců a jedné noci. Nicméně samotný palác není postaven v tradiční osmanské architektuře jako palác Topkapi, ale v moderním imperiálním stylu. Byl totiž postaven  na přání sultána Abdülmecida I.  roku 1843. Sultán a jeho rodina žili původně v paláci Topkapi. Tento středověký palác však postrádal moderní styl a komfort sídel evropských panovníků, po kterém sultán Abdülmecid zatoužil. Luxusně vybavený palác zdobí  drahé kameny, mramor, egyptský alabastr a porfyr z Pergamonu, benátské sklo  a velké množství nejdražších koberců na světě. Zajímavostí je také vůbec  největší lustr , jaký kdy byl vyroben.  Český křišťálový lustr  se nachází v reprezentativním pokoji a tvoří jej  750 světel  a váží 4,5 tuny.  Palác je rozdělen na tři části, a to na  reprezentativní prostory selamlik ,  soukromé prostory sultánovy rodiny s harémem  a  komnaty korunního prince  Veliaht Dairesi, které dnes slouží jako Palácové muzeum národního malířství.  Poté se přesuneme na  Taksimské náměstí . Náměstí, pojmenované po kamenné nádrži na vodu ( Taksim ) v jeho západní části, je symbolickým srdcem moderního Istanbulu. Nabízí rušný noční život i bohaté možnosti nakupování a vynikající restaurace. Můžeme tady obdivovat  Památník republiky  a uprostřed náměstí vytvořil italský sochař Canonica v roce 1928  sochu znázorňující Atatürka . Dále si vychutnáme výstavní  hlavní třídu Istiklal  a podíváme se k oblíbenému  centru intelektuálů „Cicek Pasaji“ .  Istiklal Caddesi  (někdejší bulvár Grand Rue de Pera byl v počátcích Turecké republiky přejmenovaný na Istiklal – Nezávislost) je dlouhá pěší zóna plná obchodů, kaváren, kin a kulturních center.  Nemineme ani malebnou čtvrť Galata, původně vybudovanou pro janovské obchodníky, která si stále zachovává svůj typický charakter s mnoha působivými náměstími, křivolakými ulicemi s neoklasicistními domy, obchody a restauracemi. Náš zrak upoutá také  Galatská věž .  Na závěr dne vyplujeme se zájemci na vyhlášenou plavbu po Bosporu k Zlatému rohu, při které budete mít možnost si vychutnat krásy velkolepých paláců a nejluxusnějších osmanských vil Yali mezi evropskou a asijskou částí Istanbulu.  Návrat na hotel společně s průvodcem nebo později individuálně. 
3. den: Dnes prozkoumáme krásy starobylé cisterny Yerebatan, nejstarší byzantské cisterny v Istanbulu. Pak pronikneme do tajů tureckých chutí a vůní ve Velkém a Egyptském bazaru. Po snídani se spolu vydáme do slavné cisterny Yerebatan. Jde o rozsáhlé podzemní prostory, které nechal postavit  císař Justinián  v roce 532. Její klenbu podepírá celkem 336 sloupů s nádherně zdobenými hlavicemi, přičemž řada z nich byla získána ze zřícených antických chrámů. Cisterna je  nejstarší dochovaná byzantská cisterna  v Istanbulu. Měla zásobovat Velký palác a okolní budovy. Když však byzantští císařové palác opustili, byla cisterna uzavřena a na dlouhá léta upadla v zapomnění. Zrekonstruována, vyčištěna a znovu otevřena byla až v roce 1987 . Dnes patří díky své působivé atmosféře mezi největší turistické atrakce. Po prohlídce si dopřejeme nákupy na Velkém bazaru, jednom z nejstarších a největších krytých trhů na světě . Právě zde budou milovníci orientu a nákupů jako v ráji. Příjemně omámeni orientální vůní si zde budete moci vyzkoušet smlouvání při popíjení tradičního tureckého čaje ve více než třech tisících obchodech se suvenýry, textilem, kůží, zlatem nebo koberci . Po nákupech budeme pokračovat v naší procházce městem. Podíváme se na  Süleymanovu mešitu , která byla postavena slavným architektem Sinanem na počest jednoho z nejvýznamnějších osmanských sultánů Süleymana Nádherného a jeho ženy Roxalany.  Dnešní dobrodružství zakončíme návštěvou dalšího nákupního ráje pro labužníky ,  Egyptského bazaru , kde nás omámí vůně orientu s nepřeberným množstvím koření, kávy, čajů, baklavy a všelijakých pochoutek. Návrat na hotel společně s průvodcem nebo později individuálně.
4. den: Dnešek věnujeme archeologickým skvostům muzea a předměstí Kadiköy, které je starší než sám Istanbul. Se zájemci si užijeme turecké lázně a stihneme i čtvrť Üsküdar s projížďkou pod Bosporem.  Ráno po snídani navštívíme unikátní expozice  Istanbulského archeologického muzea . Ve třech budovách nás čekají starověké artefakty, antické sochy a výstava zaměřená na minulost města. Najdeme zde řadu zajímavostí, ale mezi ty největší patří sarkofágy z královského pohřebiště v Sidónu .  Dále se vydáme na předměstí  Kadiköy , které je populární obytnou oblastí pro etnické minority Istanbulu, jako jsou Řekové, Arméni a další. Najdete zde výborné obchody, restaurace, místní trh, kina i bary . Předměstí je pravděpodobně jedno z nejstarších částí Istanbulu, respektive je starší než samotný Istanbul, protože zde již v antice stály osady Chrysopolis a Khalkedon. Se zájemci tady navštívíme pravé turecké lázně, tzv.   hammamy. Místní proslulé hammamy nabízejí jedinečnou příležitost ponořit se do horké vody, mydlin a současně s tím i do dějin města a jeho architektury. Turecké lázně patří k islámské kultuře již mnohá staletí a koncept byl převzat z termálních lázní římských.  Na závěr dne se projdeme také do čtvrti Üsküdar  (dříve známé pod názvem Scutari), která je rozsáhlou kosmopolitní městskou částí nacházející se na asijské části Istanbulu a je živou čtvrtí plnou starých i nových budov a památek. Üsküdar je ale zejména důležitou spojkou mezi dvěma kontinenty . Právě zde začíná a končí většina trajektů z evropské části a do této části Istanbulu ústí podmořský tunel spojující Evropu a Asii . Návrat na hotel společně s průvodcem nebo později individuálně.
5. den: Poslední den bude věnován především individuálnímu programu a případnému nákupu suvenýrů. Podle letového řádu se přesuneme na letiště a odletíme zpět do Prahy.