To nejlepší z Floridy + UNIVERSAL STUDIOS + SLAVNÉ PLÁŽE S KOUPÁNÍM (letecky z P

Ráj pro cestovatelské fajnšmekry… Připraveni na Floridu? Objevíte perly Miami i nejstarší dům v oáze uprostřed velkoměsta. Zamíříte do Key Westu. Projdete se stezkami parku Everglades a navštívíte vesmírné centrum NASA i místo startu letu Apollo 11. Ponoříte se do filmových triků ve studiích v Orlandu a čekají vás nejkrásnější pláže. Dopřejte si nové zážitky i odpočinek – v americkém stylu! Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla. V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak. Podmínky pro přepravu zavazadel: Zavazadlo  v ceně zájezdu:  kabinové zavazadlo o rozměrech 55 x 40 x 23... Celý popis

To nejlepší z Floridy + UNIVERSAL STUDIOS + SLAVNÉ PLÁŽE S KOUPÁNÍM (letecky z P

Termíny a ceny

06.02. - 16.02.2025 čtvrtek - neděle
snídaně letecky
79 990 Kč
cena za 11 dní

Informace o cenách

Cena zahrnuje

 • letenka Praha-Miami-Orlando-Praha se všemi poplatky (let je s přestupem)
 • kabinové zavazadlo dle podmínek pro přepravu zavazadel
 • transfer letiště-hotel-letiště
 • služby průvodce (mimo individuální volno)
 • 5x ubytování v Miami
 • 3x ubytování v Orlandu
 • 1x ubytování Cocoa Beach
 • 9x snídaně
 • doprava po celou dobu zájezdu dle programu
 • vstupné do Kennedy Space Center (NASA)
 • vstupné do NP Everglades
 • fakultativní výlet na Key West

Cena nezahrnuje

 • zavazadlo za příplatek dle podmínek pro přepravu zavazadel
 • cestovní pojištění léčebných výloh (není-li sjednáno)
 • vstupní povolení ESTA (pokud nemáte v pase platné vízum, pro vstup do USA je vyžadován biometrický pas) – poplatek za vyřízení: 900 Kč/os
 • vstupné do Universal Studios a parku Sea World
 • vstupné na místě
 • doporučené kapesné - přibližně 500 USD (včetně vstupné a dopravy na místě)
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 14 000 Kč

Popis zájezdu

To nejlepší z Floridy + UNIVERSAL STUDIOS + SLAVNÉ PLÁŽE S KOUPÁNÍM (letecky z P

Ráj pro cestovatelské fajnšmekry… Připraveni na Floridu? Objevíte perly Miami i nejstarší dům v oáze uprostřed velkoměsta. Zamíříte do Key Westu. Projdete se stezkami parku Everglades a navštívíte vesmírné centrum NASA i místo startu letu Apollo 11. Ponoříte se do filmových triků ve studiích v Orlandu a čekají vás nejkrásnější pláže. Dopřejte si nové zážitky i odpočinek – v americkém stylu!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Podmínky pro přepravu zavazadel: Zavazadlo  v ceně zájezdu:  kabinové zavazadlo o rozměrech 55 x 40 x 23 cm a max. hmotnosti 8 kg (toto zavazadlo patří na palubu letadla, rozměry jsou včetně držadla, postranní kapsy a koleček)

Zavazadlo v ceně zájezdu:  odbavované zavazadlo o hmotnosti do 23 kg (toto zavazadlo bude odbaveno do podpalubí)


Podmínky vždy platí pro jednoho cestujícího, pokud není uvedeno jinak.

Hmotnosti zavazadel nelze sčítat.

Každý pasažér musí mít své vlastní zavazadlo dle uvedených podmínek. Zavazadlo k odbavení (pokud není v ceně) lze objednat nejpozději 30 dní před termínem zájezdu.

Vstupné: Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem:

Universal Studios (Island of Adventure nebo Universal Studio Florida)

Dospělý 5500.00 Kč
Dítě 4900.00 Kč

Park Sea World

Dospělý 3500.00 Kč

Cestovní pojištění: Kooperativa B Svět (100 Kč / den / osoba)
Slavia D - Travel High 2.0 + STORNO (174 Kč / den / osoba)
Slavia E - Travel OVERSEAS 2.0 + STORNO (250 Kč / den / osoba)
Srovnání pojištění

Stravování: snídaně

snídaně v hotelu jsou podávány formou bufetu
během dne bude možné zakoupit jídlo na místech s možností občerstvení
poblíž hotelu je možnost individuálního stravování v místních restauracích

Ubytování: hotel ***

ubytování v hotelu v jednolůžkových, dvoulůžkových a dle dostupnosti i třílůžkových pokojích
ubytování v menších pokojích s vlastním sociálním zařízením

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do Miami, následný transfer a ubytování (šestihodinový časový posun).
2. den: Dnes se pustíme do objevování Miami. Projdeme se čtvrtí Coral Gables i South Miami Beach, ve stylu art deco. Objevíme krásné pláže, slavné bary na Ocean Drive i skrytá místa floridské metropole. Brzy ráno (v případě zájmu) můžeme pozorovat východ slunce nad Atlantickým oceánem. Po snídani se pustíme do objevování Miami. Prohlídku zahájíme ve čtvrti Coconut Grove ve státním parku The Barnacle Historic State Park. V této malé oáze uprostřed velkoměsta uvidíme původní vegetaci a nejstarší dům, který se nachází na svém původním místě a který byl vybudován v 19. století. Poté budeme pokračovat návštěvou čtvrti Coral Gables vybudované v roce 1920 architektem Georgem Merrickem, který se inspiroval španělsko-italskou architekturou, typickou pro tuto oblast. Uvidíme hotel Biltmore (byli zde ubytováni Al Capone či Judy Garlandová), Congregational Church (první kostel v této čtvrti vybudovaný ve stylu španělského baroka). Následně se přesuneme do oblasti Bayside Marketplace , kde se projdeme po miamském chodníku slávy či kolem Freedom Tower (Věž svobody). Dříve zde bylo sídlo The Miami News, v 60. letech 20. století však budova sloužila jako úřad pro vyřizování imigračních dokumentů uprchlíků kubánské krize. V dnešní době zde sídlí mimo jiné kubánsko-americké muzeum. V závislosti na čase můžeme zvážit svezení známým Miami Metromover , který jezdí zadarmo, a navíc působí jako dopravní prostředek z budoucnosti .  Následuje individuální volno k nákupům nebo občerstvení se na Bayside Market , nákupním centru pod otevřeným nebem u břehu moře, kde se konají i různé festivaly, koncerty či slavnosti. Odpoledne se vrátíme na hotel.  Poté pro zájemce vycházka po slavné South Miami Beach, čtvrti, která je vystavěna ve stylu art deco. Zhlédneme také slavné barevné strážní budky pro plavčíky. Možnost koupání a pobytu na pláži. V podvečerních a večerních hodinách procházka po Ocean Drive , která je proslulá svými bary. Barů je zde dohromady přes 800 a autentická rytmická hudba vás určitě nenechá chladnými, ať už bar navštívíte za bílého dne, či večer.  Návrat na hotel s průvodcem nebo individuálně. 
3. den: Dnes vyrazíme do městečka Key West. Zamíříme k nejjižnějšímu cípu USA, projdeme se po Duval Street a navštívíme Hemingwayův dům. Dopřejeme si mexickou atmosféru i výtečnou kuchyni. V brzkých ranních hodinách se vydáme na dobrodružnou cestu po silnici až do nejjižnějšího bodu USA Key West, které dělí od kubánské Havany 130 kilometrů vodní plochy. Městečko s nádechem Karibiku, ve kterém panuje mexická atmosféra, je perlou Floridských ostrovů. Podíváme se k nejjižnějšímu cípu USA, tzv. Southernmost Point , tříbarevnému sloupu, který vyvolává pocit, že Kuba je tak blízko. Projdeme se po slavné Duval Street , která spojuje Atlantský oceán s Mexickým zálivem. Tato ulice plná muzeí, starých domů, restaurací a obchůdků je skutečnou klenotnicí Key Westu. Navštívíme dům spisovatele Ernesta Hemingwaye , který zde napsal slavný román Komu zvoní hrana. Hned naproti se nachází Lighthouse Museum , Muzeum majáku, vybudované v roce 1848. Před odjezdem zpět bude čas na toulání se místními uličkami a ochutnání skvělé kuchyně či koktejlů.  Návrat do Miami v pozdních hodinách. Alternativou pro tento den je individuální program v Miami.
4. den: Dnešek bude patřit slunci, moři a plážové pohodě na Miami Beach. Je čas na odpočinek…  Během dne se kromě odpočinku na plážích Miami Beach či v baru můžete věnovat i nákupům na známé Lincoln Road Mall nebo dalšímu poznávání oblasti Miami Beach. 
5. den: Čeká nás dobrodružná výprava za poklady NP Everglades (UNESCO). Vychutnáme si nejlepší vyhlídky a stezky. Budeme sledovat aligátory i další obyvatele parku v jejich přirozeném prostředí.  Celodenní výlet do NP Everglades, který se nachází v jižní části Floridy. Od roku 1979 je park zapsán mezi památky UNESCO . Je známý pro svou specifickou flóru a faunu a mokřiny plné aligátorů , které můžeme sledovat v jejich přirozeném prostředí. Do parku vstoupíme hlavní bránou a po cestě budeme zastavovat na těch nejznámějších vyhlídkách a stezkách. Za zmínku stojí i řeka Pahayokee („řeka trávy“), která je hluboká jen několik centimetrů, ale v některých místech šířka přesahuje desítky kilometrů (až 80 kilometrů) .  V podvečer návštěva některé z typických amerických „diner“ restaurací. 
6. den: Přejezd do oblasti Cocoa Beach. Odpoledne bude následovat individuální volno ke koupání nebo k procházce po okolí. Ráno odjezd z hotelu na sever po pobřežní vyhlídkové silnici A1A , která vede přímo při pobřeží oceánu.  Po příjezdu do oblasti Cocoa Beach se ubytujeme. Odpoledne individuální volno na koupání či poznávání okolí hotelu. 
7. den: Navštívíme sídlo NASA, Kennedyho vesmírné centrum. Uvidíme místo startu letu Apollo 11, prohlédneme si raketoplány a dozvíme se zajímavosti ze života kosmonautů.  Celodenní výlet na mys Canaveral , na kterém se nachází Kennedyho vesmírné centrum. Na vlastní oči zhlédneme místo, ze kterého startoval v roce 1969 kosmický let Apollo 11, jehož členové posádky stanuli jako první lidé na povrchu Měsíce. Centrum je domovem NASA (Národní úřad pro letectví a kosmonautiku). Budete mít možnost podívat se na rakety, film o kosmu v IMAX kině či vystavený raketoplán Atlantis .  V podvečerních hodinách přejezd do Orlanda, ubytování. 
8. den: Den plný zábavy pro malé i velké cestovatele… Navštívíme orlandská studia Universal. Těšte se na filmový svět Mumie, Jurského Parku, a hlavně malého kouzelníka Harryho Pottera.  Zájemce čeká jedinečná celodenní návštěva Universal Studios v Orlandu. Tato populární studia se dělí na dva tematické parky , které se pyšní špičkovými atrakcemi s filmovou tematikou. Zcela se ponoříme do nejznámějších filmů jako Mumie nebo E.T. Největší a bezesporu nejlepší atrakcí je vyhlášený kouzelnický svět Harryho Pottera s bradavickým hradem v životní velikosti, Příčnou ulicí a Prasinkami . Toto prostředí vás vtáhne natolik, že nebudete věřit, že je vše fikce. V parku se dále nachází několik horských drah pro milovníky adrenalinu, takže je rozhodně velkým zážitkem nejen pro děti, ale i pro dospělé.  Návrat na hotel ve večerních hodinách s průvodcem.  Kdo nebude mít zájem o celodenní filmové zážitky v Universal Studios, může strávit den u hotelového bazénu, vyrazit na nákupy nebo využít volný čas individuálně podle svých představ. 
9. den: Téměř na závěr pobytu na Floridě je připraven fakultativní celodenní výlet do Sea Worldu v Orlandu. Park s mořskými živočichy je jedinečným zážitkem pro každou generaci. Pro zájemce celodenní návštěva  Sea Worldu , kde budeme mít možnost užít si den v parku, který se zaměřuje na mořské živočichy .  Pro milovníky adrenalinu se zde nachází i několik horských drah či jiné zábavní atrakce pro malé i velké návštěvníky.  V podvečerních hodinách návrat na hotel.  Alternativně bude možnost individuálně navštívit některý z dalších parků v Orlandu, např. vodní park Aquatica, popř. vyrazit na nákupy do některého z outletových center nebo využít volno k relaxaci u hotelového bazénu a načerpat tak před návratem domů floridskou sluneční energii.
10. den: Dle časů odletů individuální volno, popř. návštěva zábavních center. Přesun na letiště a odlet do ČR. 
11. den: Přílet do ČR dle časů leteckých společností.