To nejlepší z Miami + NP EVERGLADES + NASA + BAHAMY (letecky z Prahy)

Je nám líto, ale prodej zájezdu již skončil
Ubytování: hotel *** Doprava: letecky Strava: snídaně

Alternativní zájezdy

Nevyhovují vám alternativní zájezdy, vybírejte z celé nabídky...


Popis zájezdu

To nejlepší z Miami + NP EVERGLADES + NASA + BAHAMY (letecky z Prahy)

Florida… Výzva pro pravé cestovatele a zážitky, na které se nezapomíná. Vykoupete se v průzračném moři, projedete se po Overseas Highway až k nejjižnějšímu bodu USA Key West, navštívíte NP Everglades či Kennedyho vesmírné centrum a užijete si ostrovní atmosféru Baham. Připravte se na pravou exotiku, objevte magické Miami a zrelaxujte na Bahamách!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Podmínky pro přepravu zavazadel: Zavazadlo  v ceně zájezdu:  kabinové zavazadlo o rozměrech 55 x 40 x 23 cm a max. hmotnosti 8 kg (toto zavazadlo patří na palubu letadla, rozměry jsou včetně držadla, postranní kapsy a koleček)

Zavazadlo v ceně zájezdu:  odbavované zavazadlo o hmotnosti do 23 kg (toto zavazadlo bude odbaveno do podpalubí)


Podmínky vždy platí pro jednoho cestujícího, pokud není uvedeno jinak.

Hmotnosti zavazadel nelze sčítat.

Každý pasažér musí mít své vlastní zavazadlo dle uvedených podmínek. Zavazadlo k odbavení (pokud není v ceně) lze objednat nejpozději 30 dní před termínem zájezdu.

Vstupné: Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem:

Universal Studios (Island of Adventure nebo Universal Studio Florida)

Dospělý 5500.00 Kč
Dítě 4900.00 Kč

Cestovní pojištění: Kooperativa B Svět (100 Kč / den / osoba)
Slavia D - Travel High 2.0 + STORNO (174 Kč / den / osoba)
Slavia E - Travel OVERSEAS 2.0 + STORNO (250 Kč / den / osoba)
Srovnání pojištění

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do Miami, následný transfer na hotel a ubytování (šestihodinový časový posun).
2. den: Dnes se pustíme do objevování Miami. Projdeme se mimo jiné čtvrtí Coral Gables, nemineme hotel Biltmore a vychutnáme si jedno z nejkrásnějších muzeí Floridy. Odpoledne bude prostor i pro nákupy a individuální volno. Prohlídku města Miami zahájíme ve čtvrti Coconut Grove ve státním parku The Barnacle Historic State Parc.   V této malé oáze uprostřed velkoměsta uvidíte původní vegetaci a nejstarší dům, který se nachází na svém původním místě a který byl vybudován v 19. století. Poté budeme pokračovat procházkou  ve známé čtvrti  Coral Gables, vybudované v roce 1920 architektem Georgem Merrickem,  který se inspiroval španělsko-italskou architekturou , typickou pru tuto oblast. Projdeme se kolem hotelu Biltmore (byli zde ubytováni Al Capone či Judy Garlandová), Congregational Church (první kostel v této čtvrti vybudovaný ve stylu španělského baroka), Venetian Pool (jedná se o jeden z nejkrásnějších plaveckých bazénů na světě),  domu architekta George Merricka , budovy radnice  v Coral Gables až k Miracle Mile, nákupní ulici plné originálních obchůdků a restaurací. Nijak nás nepřekvapí množství golfových hřišť, kterých je na Floridě požehnaně.  Po odpočinku se přesuneme do jednoho z nejkrásnějších muzeí celé Floridy, Vizcaya Museum and Gardens. Tato floridská rezidence byla vybudována v roce 1916 pro milionáře Jamese Deeringa, který si přál, aby sídlo vypadalo, jako by bylo obýváno po mnoho generací. Po jeho smrti bylo přeměněno v úchvatné muzeum, ve kterém se snoubí architektura od renesance až po neoklasicismus . Individuální volno k nákupům na  Bayside market , procházka kolem  Freedom Tower  (Věž svobody),  American Airlines Arena  (domov basketbalového mužstva Miami Heat). Po procházce kolem pobřeží se vrátíme na hotel.
3. den: Celodenní výlet do nejjižnějšího bodu USA, do Key Westu. Čeká nás jízda po Overseas Highway a úžasné městečko s mexickou atmosférou. Projdete se po slavné Duval Street, prohlédnete si Hemingwayův dům a ochutnáte i zdejší skvělé koktejly. V brzkých ranních hodinách se vydáme na dobrodružnou cestu  po silnici Overseas Highway  až do nejjižnějšího bodu USA Key West, které dělí od kubánské Havany 130 kilometrů vodní plochy. Toto městečko s nádechem Karibiku , ve kterém panuje mexická atmosféra, je perlou Floridských ostrovů. Podíváme se k nejjižnějšímu cípu USA, tzv.  Southernmost Point , tříbarevnému sloupu, který vyvolává pocit, že Kuba je tak blízko. Projdeme se po slavné  Duval Street , která spojuje Atlantský oceán s Mexickým zálivem. Tato ulice plná muzeí, starých domů, restaurací a obchůdků je skutečnou klenotnicí Key Westu. Naštívíme  dům spisovatele Ernesta Hemingwaye , který zde napsal slavný román Komu zvoní hrana. Hned naproti se nachází  Lighthouse Museum ,   muzeum majáku, vybudované v roce 1848. Před odjezdem zpět bude čas na toulání se místními uličkami a ochutnání skvělé kuchyně či koktejlů.  Návrat do Miami v pozdních hodinách.
4. den: Navštívíme klášter The Ancient Spanish Monastery, který byl původně postaven ve Španělsku. Po prohlídce si užijeme relax na proslulé pláži Miami Beach. Vydáme se k jednomu z nejstarších klášterních komplexů USA, čeká nás společná návštěva  The Ancient Spanish Monastery. Jedná se o   starý klášter, který byl dovezen ze Španělska. Poté se přesuneme do vyhlášené oblasti  Miami Beach . Slavné pláže zde lemují domy ve stylu Art Deco , které se nachází především na proslulé ulici Ocean Drive . Kromě stylových barevných domků jsou ulice plné barů, hudby a koktejlů . Barů je zde dohromady přes 800 a autentická  rytmická hudba vás určitě nenechá chladnými, ať už bar navštívíte za bílého dne či večer. Během tohoto dne se kromě odpočinku na plážích Miami Beach či v baru můžete věnovat i nákupům na známé Lincoln Road Mall . Návrat na hotel v Miami.
5. den: Připravte se na jedinečný výlet do NP Everglades (UNESCO). Budeme sledovat aligátory v jejich přirozeném prostředí, zastavíme se na atraktivních vyhlídkách a pokud nám čas dovolí, dopřejeme si i vyjížďku lodí do míst, kam se pěší nedostanou. Celodenní výlet do NP Everglades, který se nachází v jižní části Floridy. Od roku 1979 je park zapsán mezi památky UNESCO. Je známý pro svou specifickou flóru a faunu a mokřiny plné aligátorů , které můžeme sledovat v jejich přirozeném prostředí. Do parku vstoupíme hlavní bránou a po cestě budeme zastavovat na těch nejznámějších vyhlídkách a stezkách. Za zmínku stojí i řeka Pahayokee („řeka trávy“) , která je hluboká jen několik centimentrů, ale v některých místech šířka přesahuje desítky kilometrů (až 80 kilometrů). V závislosti na čase možnost  vyjížďky lodí  (cca 1,5 hodiny) do míst těžko přístupných.  Návrat na hotel v Miami ve večerních hodinách.
6. den: Dnes nás čeká přejezd lodí na jeden z Bahamských ostrovů - ostrov Bimini, kde budeme relaxovat a objevovat ostrov Bimini.  V brzkých ranních hodinách se vydáme objednaným transferem do přístavu, kde se nalodíme na jednu z výletních lodí, směřujících jižně od Miami na  ostrov Bimini. Jedná se nejzápadnější ostrov státu Bahamy a stará legenda praví, že se zde údajně nacházely prameny věčného mládí. Během dvou hodinové plavby bude možné si na palubě zakoupit drobné občerstvení. Po připlutí na ostrov Bimini nás objednaný transfer zaveze do resortu hotelu Hilton, kde se ubytujeme a budeme moci relaxovat na přilehlé pláži. Kdo bude chtít, může se vydat prozkoumat okolí ostrova, objevit kouzla nádherných písečných pláží, šnorchlovat nebo ochutnat místní exotické speciality. Tento den bude věnován především odpočinku pod karibským sluncem. Večer nocleh v hotelu Hilton. 
7. den: Dnešní den bude patřit relaxu a odpočinku na slavných plážích na Bahamách.  Dlouhé pláže, možnost potápění, golfová hřiště, nedotčené korálové útesy, proslulý místní rum či možnost uspokojení hráčské vášně, to jsou bezstarostné Bahamy. Bimini leží nejblíže Spojeným státům. Nachází se pouze 88 kilometrů východně od Miami na Floridě. Ve skutečnosti nejde pouze o jeden ostrov, ale o jejich shluk, jejíž součástí je i četné Cays. Pravidelně se tu konají velké turnaje v rybolovu. Mimo to se jedná i oblíbené místo pro potápění a šnorchlování. Sledovat tu můžete i delfíny. K největším atrakcím tu patří “Duhový útes”, útes Vítězství a vrak lodě Sapona. Ostrov inspiroval Hemingwaye k napsání knihy Stařec a moře.  Dnes budeme mít celý den na koupání a opalování se na nejkrásnějších plážích světa.  Večer nocleh v hotelu Hilton. 
8. den: Po snídani se vydáme lodí zpět do přístavu, kde nás bude čekat transfér do Orlanda. Během cesty do Orlanda budeme moci dokoupit suvenýry v outletovém nákupním centru.  Po sídani se vydáme zpět objednaným transferem do přístavu, kde se nalodíme na loď a poplejeme zpět. V přístavu bude čekat objednaný transfer do hotelu v Olrandu.  Během jízdy do Orlanda se zastavíme v outletovém nákupním centru Orlando International Premium Outlets, kde budeme moct dokoupit suvenýry za skvělé ceny.  V dopoledních hodinách návrat na ubytování s průvodcem v Orlandu. 
9. den: Den plný zábavy pro malé i velké cestovatele. Navštívíme proslulá studia Universal v Orlandu. Těšte se filmový svět E. T. mimozemšťana, Mumie a hlavně kouzelnického učně Harryho Pottera. Na své si přijdou i milovníci adrenalinu. Zájemce čeká jedinečná celodenní návštěva Universal Studios v Orlandu. Tato populární studia se dělí na dva tematické parky, které se pyšní špičkovými atrakcemi s filmovou tématikou. Zcela se ponoříme do nejznámějších filmů jako „Mumie“ nebo „E.T.“. Největší a bezesporu nejlepší atrakcí je vyhlášený kouzelnický svět Harryho Pottera s Bradavickým hradem v životní velikosti, Příčnou ulicí a Prasinkami. Toto prostředí vás vtáhne natolik, že nebudete ani věřit, že je vše fikce. V parku se dále nachází několik horských drah pro milovníky adrenalinu, takže je rozhodně velkým zážitkem nejen pro děti, ale i pro dospělé. Návrat na hotel v pozdních odpoledních hodinách s průvodcem. Kdo nebude mít zájem o celodenní filmové zážitky v Universal Studios, může vyrazit na nákupy nebo využít volný den individuálně podle svých představ. 
10. den: Na závěr našeho pobytu na Floridě se vydáme na mys Canaveral a navštívíme Kennedyho vesmírné centrum, které je sídlem NASA. Prohlédneme si raketoplány a dozvíme se zajímavosti ze zákulisí. Odpoledne odlet zpět do ČR. Ráno se vypravíme na celodenní výlet na mys Canaveral, na kterém se nachází Kennedyho vesmírné centrum. Na vlastní oči zhlédnete místo, ze kterého startoval v roce 1969 kosmický let Apollo 11, jehož členové posádky stanuli jako první lidé na povrchu Měsíce. Centrum je domovem NASA (Národní úřad pro letectví a kosmonautiku). Budete mít možnost podívat se na rakety, film o kosmu v IMAX kině, či vystavený raketoplán Atlantis. Odpoledne přesun na letiště, odlet z Orlanda.
11. den: Přílet do Prahy.