USA jihozápad

Je nám líto, ale prodej zájezdu již skončil
Ubytování: hotel *** Doprava: letecky Strava: vlastní

Alternativní zájezdy

Nevyhovují vám alternativní zájezdy, vybírejte z celé nabídky...


Popis zájezdu

USA jihozápad

Národní parky - např. Joshua Tree, Canyonlands, Zion, Grand Canyon, Arches, Yosemite, Sequoia + Las Vegas a San Francisco + Alcatraz v doprovodu Jiřího Koubka.

Poloha: Dle programu

Program zájezdu

1. den: 12. 9. úterý – odlet ráno v 7:05 hod. z Prahy z Letiště Václava Havla s British Airways přes Londýn (velmi krátký přestup), téhož dne ve 13:05 hod. přistání v KALIFORNII v Los Angeles, ubytování San Bernardino.
2. den: 13. 9. středa – návštěva národního parku Joshua Tree – bizarní skály, stromy a příroda, včetně divokých kojotů, průjezd „nekonečnou“ pustinou kalifornské pouště, Vidal Junction – Oáza v poušti, ubytování ve městě Kingman.
3. den: 14. 9. čtvrtek – průjezd typickou krajinou státu ARIZONA – celodenní trhák národní park Grand Canyon – unikátní přírodní výtvor Velkého kaňonu, jeho mohutnost, místy až 1600 m hloubku a 30 km šíři, lze obdivovat při procházce po jižní římse, případně dle zájmu i z helikoptéry/letadla, představení v kině o Grand Canyonu prestižním systémem IMAX, ubytování ve městě Cameron za národním parkem, nebo Flagstaff.
4. den: 15. 9. pátek – průjezd indiánskou rezervací kmene Navajo, poté návštěva Stolových hor (Mesy) – indiánská puebla – rezervace kmene Hopiů, kteří žijí dodnes téměř původním indiánským způsobem života, např. Old Oraibi nejdéle osídlené indiánské sídliště na území USA, Canyon de Chelly – uchvacující místo s puncem autentického života indiánské komunity žijící na dně kaňonů, sestup na dno kaňonů + vyhlídky z několika teras, ubytování v Mexican Hat již ve státě UTAH.
5. den: 16. 9. sobota – Údolí monumentů („hlavní město“ indiánského kmene Navajo) – obrovské skalní prsty a plošiny známé z reklam na tabákové výrobky Marlboro country, nákup indiánských suvenýrů, Husí krky – neuvěřitelné koryto řeky San Juan, údolí Bohů – úžasná vyhlídka ze skalního převisu – výjezd autem po dech beroucích serpentinách, Natural Bridges – národní monument přírodních mostů, kratší vyhlídky a pochody nad dnem kaňonu, ubytování v Mexican Hat.
6. den: 17. 9. neděle – národní park Canyonlands – čarující země kaňonů jakoby z jiné planety – vyhlídky a pochod po severní římse v místech u „Mrtvého koně“, Arches národní park – fascinující království děravých skal a skalních mostů, ubytování v osadě Green River.
7. den: 18. 9. pondělí – Capitol Reef – fascinující hra barev připomínající vyvržené mořské korálové dno – bariéry a útesy, zde se mimo jiné ukrýval slavný Butch Cassidy a jeho banda, poté přejezd nádherným územím až ke skvostnému Bryce National Park – nejpodivuhodnější z amerických parků – neuvěřitelné mnohobarevné skalní formace, jedno z nejpodivuhodnějších míst na zeměkouli – plejáda roztodivných a různobarevných sedimentů a formací, pochod po dně parku mezi obřími „krápníky“, ubytování na výjezdu z parku v osadě Hatch.
8. den: 19. 9. úterý – bizarní Národní park Zion – procházky a vyhlídky z nejhezčích míst parku, poté přejezd až do Las Vegas, večeře formou švédských stolů, večerní show na Dowtownu – jedinečná plejáda umělců, ubytování v Las Vegas v centru hlavního dění.
9. den: 20. 9. středa – Las Vegas – prohlídka hlavního Stripu, nejluxusnějších hotelů světa, nákupy, večerní vyjížďka na jedinečnou vodní show – Vodní Tanec, možnost vyzkoušet skvělé atrakce – horská dráha 300 m nad zemí apod., ubytování v Las Vegas.
10. den: 21. 9. čtvrtek – přejezd Údolím smrti (Death Valley) – jedno z nejteplejších míst na Zemi a mimo jiné nejníže položené místo na západní polokouli (- 86 m pod úrovní moře – Bad Water), Zabreskie Point – jedinečná vyhlídka na barevná skaliska, písečné duny saharského typu, ubytování v Bakersfield.
11. den: 22. 9. pátek – Národní park Sequoia – slavný pro sekvojovce obrovské včetně stromu Generál Sherman, který je jedním z největších stromů na světě! Průměrná výška sekvojovců je 100 m a nejstarším je až 3 000 let. Parku dominuje nejvyšší hora centrální části USA – Mount Whitney (4 417 m n.m.). Pokračujeme do dalšího parku – Kings Canyon ležícího na jižním okraji pohoří Sierra Nevada – těšit se můžete na masivní skály, hluboké kaňony vyhloubené řekou Kings River a kouzelné jeskyně, ubytování ve Fresnu.
12. den: 23. 9. sobota – Yosemitský národní park – jeden z nejdramatičtějších geologických spektáklů na světě, čarokrásné údolí řeky Merced, vodopády padající z výše až 739 metrů a skalní útesy vysoké přes 1.000 metrů – El Captain, několik nenáročných treků, při troše štěstí lze potkat i medvědy (Baribaly), ubytování Modesto, nebo Turlock.
13. den: 24. 9. neděle – San Francisco, nejkrásnější město USA – prohlídka města – Golden Gate Bridge (Zlatá brána), hlavní symbol města, někdy též známý pod názvem most sebevrahů, pochod po mostě na druhou stranu zálivu na vyhlídkový bod – mrakodrapové centrum města, památná pyramida Transamerica Pyramid, Čínská čtvrť – mimo jiné dobré, levné jídlo a levné nákupy, jízda pozemní lanovou dráhou (symbol města), muzeum lanové dráhy, Lombard Street – nejstrmější ulice v USA, ubytování San Francisco.
14. den: 25. 9. pondělí – výlet lodí na nechvalně známý ostrov Alcatraz s prohlídkou věznice (jedna z nejpřísnějších věznic) – byla v provozu téměř 30 let a svůj trest si zde odpykávala celá řada nechvalně známých zločinců v čele s Al Caponem. Odpoledne Fisherman´s Wharf – přístav se skvělou pěší promenádou a mnoho dalších zajímavostí tohoto pěkného města, ubytování San Francisco.
15. den: 26. 9. úterý – volný program, možnost nákupu suvenýrů, procházky atp., případně výlet po okolí, kolem 16:00 hod. přesun na letiště, poté odlet do České republiky ve 19:25 hod. opět přes Londýn.
16. den: 27. 9. středa – přílet ve 20:25 hod. do Prahy na Letiště Václava Havla.