USA - Nejkrásnější metropole západu USA

Je nám líto, ale prodej zájezdu již skončil
Ubytování: hotel Doprava: letecky Strava: vlastní

Alternativní zájezdy

Nevyhovují vám alternativní zájezdy, vybírejte z celé nabídky...


Popis zájezdu

USA - Nejkrásnější metropole západu USA

Nejvíce turistů přitahují ve Spojených státech velká města. S CK Poznání již delší dobu můžete poznávat města na východním pobřeží - New York, Washington či Philadelphii. Nyní jsou na řadě města západu USA - San Francisco, Los Angeles, San Diego a Las Vegas, zájezd, který jste si vyžádali přímo vy, naši klienti. Jestliže máte zájem se procházet v kopcovitému terénu San Francisca, chcete vidět tramvaje brázdící ulice, hvězdy Hollywoodu, vykoupat se v San Diegu v Pacifiku a nebo si zahrát hazard ve Vegas, tento program může být tím, co vám všechny tyto zážitky zprostředkuje.

Program zájezdu

1. den: odlet z Prahy do SAN FRANCISCA.
2. den: prohlídka centra města začne na UNION SQUARE s obchodními domy a butiky, návštěva "malé Broadwaye" - divadelní čtvrti na GEARY STREET. Přes FINANČNÍ ČTVRŤ s mrakodrapy se dostaneme na trh FERRY PLAZA FARMERS MARKET, kde ochutnáme místní produkty. Trochu odpočinku si užijeme v TRANSAMERICA REDWOOD PARKU s vodotrysky, který leží přímo před památnou budovou TRANSAMERICA PYRAMIDE (symbol San Francisca podobně jako most Golden Gate). Kolem budovy sanfranciského rodáka Francise F. Coppoly COLUMBUS TOWER projdeme do jiného světa, do ČÍNSKÉ ČTVRTI, kde žije 2. největší čínská komunita mimo Asii a které dominují sochy Buddhů, bylinkářské lékárny, pestrobarevné chrámy, trhy s tropickým ovocem a rybami. Individuální poznávání okolí, pro zájemce návštěva muzea lanovek CABLE CAR MUSEUM.
3. den: nezapomenutelná plavba na skalnatý ostrůvek ALCATRAZ, kdysi nejobávanější věznicí (viz. příplatky), kde byl vězněn např. Al Capone. Během tohoto výletu navštívíme samotnou věznici. Poté se přemístíme k NÁRODNÍMU HISTORICKÉMU PAMÁTNÍKU FORT POINT, který stojí na pobřeží bičovaném mořskými vlnami. Zde budeme obdivovat oranžové věže milovaného GOLDEN GATE MOSTU. Později odpoledne navštívíme ITALSKOU ČTVRŤ s úzkými uličkami a kavárničkami a po Filbertových schodech vystoupáme na vrch TELEGRAPH HILL s budovou COIT TOWER, ze které se naskýtají úžasné výhledy na město. Nesmíme minout ani slavnou klikatou ulici LOMBARD STREET.
4. den: ráno přelet do LOS ANGELES, prohlídka DOWNTOWNU, kde se odehrávaly počátky celého města, konkrétně v historické čtvrti s názvem EL PUEBLO DE LOS ANGELES, kde v r. 1781 vznikla první osada s nejstarším kostelíkem ve městě - LA PLACITA a nejstarší budovou AVILA ADOBE. Odsud naše kroky směřují do CIVIC CENTRA, kde se necháme vyvézt na vyhlídkovou plošinu v radnici a naskytne se nám dokonalý panoramatický výhled na město. Jen kousek odtud stojí unikátní budova WALT DISNEY CONCERT HALL, která je skvělou ukázkou moderní architektury. Později odpoledne náš čeká zelený GRIFFITH PARK s úžasnou vyhlídkou na slavným nápis Hollywood. To ale není vše, budeme mít šanci si prohlédnout observatoř GRIFFITH OBSERVATORY, která vlastní speciální teleskopy ke sledování slunečních skvrn a erupcí.
5. den: dnes prozkoumáme BEVERLY HILLS a HOLLYWOOD, které turisty přitahují jako magnet. V Beverly Hills uvidíme rezidenční sídla filmových hvězd, golfová hřiště a přepychové butiky na Rodeo Drive, na křižovatce Hollywood Boulevardu a Vine Street si pořídíme fotografii proslulého chodníku slávy s otisky rukou a nohou slavných herců. O kousek dále stojí divadlo EGYPTIAN THEATER, kde se konala první hollywoodská premiéra v r. 1922 (Robin Hood).
6. den: odjezd do SAN DIEGA, města s přátelskou atmosférou bez přílišného množství turistů, které vzniklo v r. 1769 jako první španělská (kalifornská) misie. Naše kroky povedou do zdejší nejznámější atrakce, kterou je SAN DIEGO ZOO, nejlepší v USA. Největším zážitkem je dobrodružná jízda lanovkou Skyfari a setkání s pandami ve stanici GIANT PANDA RESEARCH. Pozdní odpoledne věnujeme historické části města, kde je živý skanzen nabízející představu, jak vypadalo San Diego v mexickém a raně americkém období. Večer strávíme v blízkosti pláže PACIFIC BEACH u dobré večeře a drinku, kde můžete pozorovat život na promenádě OCEAN FRONT WALK.
7. den: dnešní den strávíme v BALBOA PARKU s promenádou a budovami ve španělském koloniálním stylu. V areálu parku můžete navštívit některá nejlepších muzea v USA a překrásnou JAPONSKOU ZAHRADU. Uprostřed parku stojí největší varhany světa SPRECKELS ORGAN PAVILION.
8. den: příjezd do LOS ANGELES, pro zájemce je připravena možnost návštěvy některého z filmových studií, např. UNIVERSAL či WARNER BROS STUDIOS. Ostatní stráví poslední den procházkami mezi kanály a po nábřeží ve VENICE, kalifornských Benátkách, nebo si užijí rušný život na konci Route 66, na slavném molu SANTA MONICA PIER.
9. den: přejezd do LAS VEGAS, města hazardu zasazeného v nekonečné poušti nejopuštěnějšího státu USA. Kdo bude chtít, může si hazard vyzkoušet na vlastní kůži v některém z kasín, nebo se jen tak procházet po Las Vegas Boulevardu, kterému spíše říkají všichni Strip, a vychutnávat si atmosféru římských paláců, pirátských ostrovů, egyptských pyramid či Paříže.
10. den: prohlídku LAS VEGAS dokončíme v místě, kde se v r. 1905 začínalo samotné Vegas rodit, kde vznikala první kasína, na FREMONT STREET. Nahlédneme do jedné ze svatebních kaplí, které pro svou svatbu využila nejedna filmová či pěvecká hvězda. Později odlet do Prahy.
11. den: přílet domů.