Waikiki Resort Hotel

Ubytování: hotel **** Doprava: letecky Strava: snídaně
1 termín od 3. února 2024

Cena zájezdu

od 65 990 Kč


Honolulu je vstupní bod Havaje na ostrově. Bývá po vzoru newyorského „Big Apple“ (Velkého jablka) přezdíváno „The Big Pineapple“, tedy Velký ananas. Ať už podle kdysi rozsáhlých ananasových polí, nebo podle toho, že ananas je zkrátka symbolem tropického ráje. A tím Honolulu bezesporu je. Tropické klima spolu s úchvatnými sceneriemi hornatého pobřeží, klasickými mrakodrapy ve stylu amerických velkoměst a světoznámou pláží Waikiki vytváří neopakovatelnou atmosféru. Na své si přijdou milovníci povalování na pláži s občasným koupáním v prohřáté vodě, surfaři. Nadšenci historie pak navštíví jeden z nejslavnějších památníků druhé světové války v přístavu Pearl Harbor. Waikiki Resort Hotel se nachází pouhé 2 minuty chůze od pláže Waikiki a plážového parku Kuhio. Má vlastní venkovní bazén a slunnou terasu. Praktické vybavení zahrnuje menší chladničku nebo příslušenství pro přípravu kávy. V restauraci Seoul Jung jsou v době obědů i večeří... Celý popis

Termíny a ceny

03.02. - 11.02.2024 sobota - neděle
snídaně letecky
65 990 Kč
cena za 9 dní

Informace o cenách

Výlety

 • Pearl Harbor
 • Vojenská námořní základna v zálivu na západě Honolulu se nesmazatelně vepsala do světové historie dne 7. prosince 1941, kdy byl proveden masivní letecký útok japonskými silami a měl za přímý následek vstup USA do druhé světové války. Během útoku zahynulo na 2 400 lidí a zničena byla velká část americké tichomořské flotily.
 • Dnes je na místě rozlehlý památník s několika expozicemi včetně možnosti návštěvy ponorek i potopené bitevní lodi USS Arizona, na které zahynulo 1 177 vojáků. V areálu Pearl Harboru můžete dále navštívit ponorku USS Bowfin, bitevní loď USS Missouri, potopenou bitevní loď USS Utah a muzeum letectví Pacific Aviation Museum.
 • Vstup do samotného areálu je zdarma s otevírací dobou denně 7:00–17:00 (poslední vstup již v 16:00).
 • USS Arizona Memorial – vstup je zdarma, k místu se musí lodí v 15minutových intervalech, přičemž celá prohlídka zabere zhruba hodinu a čtvrt. Poslední loď k památníku vyplouvá v 15:00.
 • Ponorka USS Bowfin – vyjde na 20 USD.
 • Bitevník USS Missouri – návštěva velké bitevní lodi stojí 35 USD.
 • Pacific Avitation Museum – muzeum věnované historii vojenského letectví, vstup za 25 USD
 • Diamond Head
 • Sopečný vrcholek s velkým kráterem uprostřed ční nad východním Honolulu a už z dálky je jasné, že z něj bude úchvatný výhled na celé město a pláž Waikiki. Diamond Head se tyčí do výšky 232 m n. m. a kráter má průměr přes 1,2 km. Vrchol patří k nejvyhledávanějším turistickým atrakcím. Z vrcholu se naskytne úžasný výhled na celé město Honolulu, pláž Waikiki, Tichý oceán i pohoří Ko'olau.
 • Vstup na vrchol kráteru je regulovaný. Otevřeno je od 6:00 do 16:00, brána se zavírá v 18:00, do té doby musíte stihnout Diamond Head opustit. Vstupné stojí 5 USD
 • Punchbowl
 • Sopečný kráter Punchbowl, tyčící se poblíž centra Honolulu, je jedním z nejnavštěvovanějších míst Havaje. Jednak je odsud parádní výhled na celé město i pláž Waikiki, ale především je uprostřed kráteru vybudován monumentální „National Memorial Cemetery“, tedy hřbitov věnovaný všem veteránům sloužícím v tichomořských ozbrojených silách.Vstup do kráteru Punchbowl, ve kterém se nachází National Memorial Cemetery není zpoplatněn a ani nijak regulován. Místo můžete navštívit 24 hodin denně a na rozdíl třeba od vyhlídky Diamond Head, která zavírá v 18:00, si lze užít i noční výhled na město a oceán.
 • Ala Moana Beach
 • Alternativou k pláži Waikiki je menší „beach park“ Ala Moana blíže k centru Honolulu.
 • Místní pláž je sice bez zázemí, ale čistá. Jen necelých 100 metrů od moře pak můžete popustit uzdu své peněžence v největším nákupním středisku na Havaji Ala Moana Center.
 • Magic Island
 • Mezi plážemi Ala Moana a Waikiki si dopřejte odpočinek na poloostrově Magic Island se spoustou palem poskytujících vítaný stín, lavičkami s nejlepšími výhledy na Waikiki a Diamond Head a mělkou lagunou. Z Magic Islandu si také užijete skvělé západy slunce.
 • Iolani Palace
 • Jednou z mála historických památek v Honolulu je rezidence vysokých představitelů Havajského království, Iolani Palace. Renesanční budova byla po pádu monarchie roku 1893 sídlem provizorní správy ostrovů až do roku 1969. V současnosti jsou interiéry zpřístupněny veřejnosti denně kromě neděle v časech 9:00–15:45. Prohlídka stojí 25 USD, každou první neděli v měsíci pak zdarma.

  • Pobyty u moře

Popis zájezdu

Waikiki Resort Hotel

Honolulu je vstupní bod Havaje na ostrově. Bývá po vzoru newyorského „Big Apple“ (Velkého jablka) přezdíváno „The Big Pineapple“, tedy Velký ananas. Ať už podle kdysi rozsáhlých ananasových polí, nebo podle toho, že ananas je zkrátka symbolem tropického ráje. A tím Honolulu bezesporu je. Tropické klima spolu s úchvatnými sceneriemi hornatého pobřeží, klasickými mrakodrapy ve stylu amerických velkoměst a světoznámou pláží Waikiki vytváří neopakovatelnou atmosféru. Na své si přijdou milovníci povalování na pláži s občasným koupáním v prohřáté vodě, surfaři. Nadšenci historie pak navštíví jeden z nejslavnějších památníků druhé světové války v přístavu Pearl Harbor.

Waikiki Resort Hotel se nachází pouhé 2 minuty chůze od pláže Waikiki a plážového parku Kuhio. Má vlastní venkovní bazén a slunnou terasu. Praktické vybavení zahrnuje menší chladničku nebo příslušenství pro přípravu kávy. V restauraci Seoul Jung jsou v době obědů i večeří připravovány autentické pokrmy korejské kuchyně s důrazem na čerstvou zeleninu. Pouhých 800 metrů od hotelu můžete navštívit honolulské zoo a přibližně 3 km je od hotelu vzdálený kráter Diamond Head.

Počasí - únor patří statisticky mezi chladnější měsíce s průměrnou teplotou 27°C. Déšť se objevuje jen cca 1 za 2 až 3 dny ve formě krátké intenzivní přeháňky, nejvíce prší v horách na severovýchodě, nejméně pak na jižním pobřeží. V zimě jsou právě na plážích v okolí Honolulu nejlepší podmínky pro šnorchlování, naopak nejméně vhodné pro surfování.

Na světě existuje jen málo známějších pláží - Waikiki Beach je synonymem pro bezstarostnou dovolenou v krásném tropickém počasí, surfování a popíjení drinků v místních barech. Táhne se zhruba 2 km podél jižní části Honolulu a je lemována těmi nejdražšími hotely.

Pláž Waikiki beze sporu patří mezi nejlepší a nejproslulejší městské pláže světa se skvělým koupáním, vzorně udržovanou čistotou, širokou nabídkou aktivit.

Doprava: letecky

odlet z Krakowa