To nejlepší z Vietnamu + PLAVBA ZÁTOKOU HA LONG (letecky z Prahy)

Je nám líto, ale prodej zájezdu již skončil
Ubytování: hotel *** Doprava: letecky Strava: snídaně

Alternativní zájezdy

Nevyhovují vám alternativní zájezdy, vybírejte z celé nabídky...


Popis zájezdu

To nejlepší z Vietnamu + PLAVBA ZÁTOKOU HA LONG (letecky z Prahy)

Exotika, která vám vezme dech… Objevíte jeden z nových sedmi divů světa a užijete si fantastickou plavbu Dračí zátokou. Vyzkoušíte místní speciality a třeba se je i naučíte vařit. Projdete se Hanojí i uličkami královského Hue. Prozkoumáte rybářské vesničky, legendární chrámy a vyhlídky na vápencové skály. Připravte se na fascinující asijskou zemi – zažijte Vietnam jako cestovatel!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Podmínky pro přepravu zavazadel: Zavazadlo v ceně zájezdu:  kabinové zavazadlo o rozměrech 55 x 38 x 20 cm (celkový součet stran max. 114 cm) a max. hmotnosti 7 kg (toto zavazadlo patří na palubu letadla, rozměry jsou včetně držadla, postranní kapsy a koleček)

Zavazadlo v ceně zájezdu:  odbavované zavazadlo o hmotnosti do 30 kg (toto zavazadlo bude odbavené do úložného prostoru)


Podmínky vždy platí pro jednoho cestujícího, pokud není uvedeno jinak.

Hmotnosti zavazadel nelze sčítat.

Každý pasažér musí mít své vlastní zavazadlo dle uvedených podmínek. Zavazadlo k odbavení (pokud není v ceně) lze objednat nejpozději 30 dní před termínem zájezdu.

Vstupné: Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem:

Celodenní výlet do oblasti Ninh Binh

Dospělý 1300.00 Kč

Kurz vietnamské kuchyně

Dospělý 1000.00 Kč

Cestovní pojištění: Kooperativa B Svět (100 Kč / den / osoba)
Slavia D - Travel High 2.0 + STORNO (174 Kč / den / osoba)
Slavia E - Travel OVERSEAS 2.0 + STORNO (250 Kč / den / osoba)
Srovnání pojištění

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy dle letového řádu.
2. den: Po příletu do Hanoje se ubytujeme na hotelu a poté nás čeká odpočinek po cestě. Odlet z Prahy a přestup na některém z mezinárodních letišť na let do Hanoje. Přílet do Hanoje bude v odpoledních až nočních hodinách dle letového řádu. Po příletu si posuneme hodinky o šest hodin. Ubytování v Hanoji. 
3. den: Čeká nás prohlídka Hanoje a jeho atraktivit. Odpoledne strávíme u jezera Hoan Kiem, vydáme se na typický vietnamský trh a večer si užijeme vodní loutkové představení. Dnes si prohlédneme Hanoj. Nejprve přejedeme k Muzeu Ho Či Minha . V případě, že bude muzeum otevřené, zajdeme se podívat i na nabalzámované tělo komunistického vůdce. Nevynecháme ani prohlídku Ho Či Minhova domu . Tento skromný tradiční dům na kůlech, ve kterém Ho Či Min žil, stojí v dobře udržované zahradě vedle jezírka s kapry a je zachován ve stavu, v jakém jej Ho Či Min opustil.  Procházkou pak dojdeme k Chrámu literatury , kde se ponoříme do dějin severního Vietnamu. Chrám uctívá největší vietnamské učence a stojí na místě, kde byla v roce 1076 založena první vietnamská univerzita. Nenecháme si ujít ani pohled na Pagodu jednoho sloupu ,   jejíž vzhled reprezentuje květ lotosu, symbol čistoty vyrůstající z moře smutku.  Odpoledne pak strávíme kolem jezera Hoan Kiem , kde nahlédneme na typický vietnamský trh a navštívíme představení Vodního loutkového divadla . Večer si užijete dle svých představ u vietnamského jídla a třeba i piva. Večer návrat na ubytování. 
4. den: Dnes si užijeme jedinečnou plavbu zátokou Ha Long. Z tradiční vietnamské lodi se nám naskytnou dechberoucí výhledy na zdejší krajinu zapsanou na seznamu UNESCO. Připravena je i večeře s programem uprostřed Dračí zátoky. Ráno odjedeme typicky severovietnamskou krajinou do  zátoky Halong Bay . Nalodíme se na loď, kde se nejdříve ubytujeme v kajutách, a poté vyrazíme na plavbu Dračí zátokou . Naskytnou se nám tak neuvěřitelné výhledy na okolní ostrovy a poznáme, proč je tento kout krajiny zapsán na seznam UNESCO. Za pěkného počasí se i vykoupeme nebo navštívíme plovoucí vesnici či vápencové jeskyně. Odpoledne budeme mít příležitost prozkoumat skály i zblízka na kajacích. Ze smaragdové vody Tonkinského zálivu vyrůstají tyto vápencové věže a maličké ostrůvky porostlé lesem.  Čeká nás večeře a nocleh na tradiční vietnamské lodi s doprovodným programem uprostřed Ha Long zátoky.
5. den: Dopoledne budeme pokračovat v plavbě zátokou Ha Long. Následovat bude přelet do města Hue. Po příletu se vydáme na večerní procházku, při které můžeme ochutnat i místní speciality. Dopoledne ještě poplujeme zátokou Ha Long se zastávkou na místní farmě perel a setkáte se tak i se zdejšími rybáři.  Po obědě na lodi se přesuneme zpět do Hanoje na letiště, odkud přeletíme do královského města Hue . Večer nás čeká procházka městem a třeba i nějaké zdejší typické jídlo, což jsou například Císařské rýžové koláčky nebo pikantní speciality všech tvarů a velikostí. Individuálně bude také možnost navštívit noční tržiště , které se zaměřuje převážně na místní umělce, a můžete tady posedět v kavárnách u řeky. Večer přesun na ubytování. 
6. den: Dnešek se ponese v duchu poslední vládnoucí vietnamské dynastie. Navštívíme královskou pevnost v Hue, prohlédneme si královské hrobky a poplujeme i k bájné pagodě Thien Mu. Dnes nás čeká historie poslední vládnoucí vietnamské dynastie Nguen . Nejdříve navštívíme monumentální bývalou královskou pevnost se zachovalými chrámy a paláci. Po odpočinku pak přejedeme za město, abychom si prohlédli několik velkolepých královských hrobek . Hrobka Minh Manga je proslulá svou architekturou a krásným lesním prostředím. Oproti tomu hrobka Khai Dinhe je monument na svahu, jehož exteriér pokrývá z většiny zčernalý beton a vytváří tak nečekanou gotickou atmosféru. Nebude chybět ani plavba ke kouzelné a historií opředené pagodě Thien Mu . Její osmiboká, 21 metrů vysoká věž Thap Phuoc Duyen byla postavena za vlády císaře Thieu Tri v roce 1844. Každé z jejích sedmi podlaží je zasvěceno Manusi Buddhovi, Buddhovi jenž se objevoval v lidské podobě.  Večer přesun na ubytování.
7. den: Přes rybářské vesničky a legendární jeskynní chrámy se přesuneme do malebného města Hoi An, které je směsicí čínské a vietnamské architektury. Pokud nám počasí dovolí, tak nás cestou čeká i jízda nejdelší lanovkou světa. Tento den nás čeká autobusový přesun do města Hoi An . Pojedeme krásnou středovietnamskou krajinou plnou rybářských vesniček a krásných pláží. Serpentinami se dostaneme do pověstného silničního sedla Hai Van Pass , odkud zahlédneme už pláž v Danangu, místo odpočinku amerických vojáků z období Vietnamské války. V případě dobrého počasí vyjedeme nejdelší lanovkou světa (5,7 kilometru) do hor oblasti Ba Na Hills , kde je v bývalém francouzském rekreačním středisku nově vybudovaný Golden Bridge . Lanovka má převýšení 1 400 metrů a vede přes hustou džungli a nádherné vodopády. Kousek za plážovým městem Danang se ještě zastavíme v legendárních Marble Mountains , kde je v jeskyních vybudováno několik buddhistických chrámů. Večer nás čeká procházka malebným městečkem Hoi An, které je směsicí čínsko-vietnamské architektury.
8. den: Se zájemci vyrazíme na kolech do okolí Hoi An. Projedeme se rýžovými políčky a poznáme každodenní život místních. Ostatní mohou den využít k procházkám uličkami městečka Hoi An nebo se ponořit do tajů vietnamské kuchyně v kurzu vaření. Tento den nás čeká asi 15kilometrová jízda na pronajatých kolech. Nejdříve projedeme  rytmem tepajícími uličkami města Hoi An . Poté se dostaneme na venkov, kde začneme projíždět mezi  rýžovými políčky i domky místních . Poznáme tak, jak žijí místní lidé. Dostaneme se i na  nedaleké  pláže Jihočínského moře , kde strávíme odpoledne. Pak nasedneme opět na kola a kolem několika místních  buddhistických chrámů projedeme se zapadajícím sluncem  zpět do uliček Hoi Anu. Večer se už zase budete moci ztratit mezi domky vietnamsko-čínské architektury. Někteří místo jízdy na kolech ocení třeba fakultativní kurz vietnamské kuchyně nebo neuvěřitelně inspirující nekonečně dlouhé procházky uličkami Hoi An, které jsou zapsány na seznam UNESCO.
9. den: Dopoledne se projdeme uličkami malebného Hoi An, kde si můžeme nakoupit nebo si vychutnat atmosféru místních kaváren. Odpoledne přeletíme zpět do Hanoje. Ráno se ještě potěšíme procházkou kouzelnými uličkami malebného Hoi An ,   kde je podle rozhodnutí UNESCO chráněno více než 800 historických budov Starého města, a díky tomu vypadá stejně jako před staletími.    Možná si vyzvednete oblečení, které jste si nechali ušít na míru v jednom ze stovek krejčovství ve městě. Hoianští krejčí jsou proslulí mistři kopírování, a tak vám za den či dva ušijí oblek z obrázku, který si přinesete. Dopoledne můžete strávit i v jedné z místních vyhlášených kaváren.  Odpoledne pak přejedeme krajinou středního Vietnamu na letiště do Danangu a přeletíme zpět do hlavního města Hanoje. Dle času příletu do Hanoje pak jistě oceníte večerní procházku kolem nasvíceného „želvího jezera“ Hoam Kiem .
10. den: Pro zájemce je připraven fakultativní výlet oblasti Ninh Binh proslulé vápencovými skalami, nádhernými vyhlídkami a překrásnými buddhistickými chrámy. Zájemci se mohou zúčastnit celodenního fakultativního výletu do  skalní oblasti Ninh Binh , která je přibližně 100 kilometrů od Hanoje. Nejdříve pojedeme rovinatou zemědělskou krajinou severního Vietnamu v oblasti povodí Rudé řeky, poté se dostaneme mezi fotogenické skály . Oblast Ninh Binh je proslavena jako krajina vápencových skal s krásnými vyhlídkami a mnoha buddhistickými chrámy. Na závěr našeho pobytu ve Vietnamu se tak potěšíme jedním z nejhezčích pohledů, která tato země nabízí. Po návratu přesun na letiště a noční, popřípadě následný ranní, přelet do ČR.
11. den: Přílet do ČR dle letového řádu.