Marseille

Na velkolepém pobřeží Francouzské riviéry leží Marseille. Toto přístavní město je známé jedinečnou atmosférou, která je kombinací drsnosti i půvabu, která dýchá ze všech historických památek i spletitého labyrintu ulic. Marseille vás okouzlí svojí kulturní tváří i nezaměnitelnou atmosféru. Při návštěva Marseille se přenesete do světa umění, architektury, ale i vynikající francouzské kuchyně.

Dominantou přístavu je novobyzantská bazilika Notre-Dame-de-la-Garde postavená v letech 1853 až 1864. Z vrcholu se vám naskytnou neuvěřitelné výhledy na město a temně modré Středozemní moře. Nenechte si ujít procházku po nábřeží Marseille, kolem šlechtického zámku a zahrady Borély. I palác Longchamp v centru města stojí za shlédnutí.

V blízkosti Marseille leží město Aix-en-Provence, které můžete navštívit v rámci organizovaných výletů. Prohlédnete si nádhernou katedrálu sv. Spasitele, která byla postavena na pozůstatcích římského chrámu. Tato bohatě zdobená stavba, která ctí boha Slunce Apollóna, má románské, gotické i barokní prvky. Dále si užijete procházku k Fontáně čtyř delfínů a také po čtvrti Mazarin. Ta je složena z luxusních historických paláců z druhé poloviny 17. století.

Nejoblíbenější výlety

  • Nezaměnitelná Notre-Dame de la Garde
  • Aix-en-Provence
  • Avignon
Přístav Marseille

Naše tipy

Pokud si libujete ve středověké historii, navštivte starověký Avignon.

Toto úžasné město bylo po staletí domovem papežů. Najdete zde Papežský palác, který je na seznamu světového dědictví UNESCO a pyšní se středověkou gotickou architekturou. Při návštěvě budete žasnout nad gobelíny a nádhernými freskami v budově.

Poté se projděte okouzlujícími ulicemi Avignonu a dopřejte si oběd ve francouzské restauraci s brasserií.

Přístav Marseille, Francie