Cestujte s námi po Evropě

Srí Lanka

Tajemná fascinace džunglí

Srí Lanka svádí cestovatele po staletí. Marco Polo jej popsal jako nejkrásnější ostrov své velikosti na světě, zatímco na jeho palmami lemované břehy proudily postupné vlny indických, arabských a evropských obchodníků a dobrodruhů, které přitahovaly zprávy o vzácných kořeních, drahých kamenech a nádherných slonech.

Odvážné tvrzení Marca Pola stále platí. Plavba na Srí Lanku nabízí mimořádnou rozmanitost atrakcí.

Jen málo ostrovů srovnatelné velikosti se může pochlubit přírodním prostředím takové krásy a rozmanitosti. Pobřeží lemované Indickým oceánem je lemováno idylickými – a často osvěživě nezastavěnými – plážemi, zatímco vnitrozemí se může pochlubit působivou rozmanitostí krajiny od nížinných džunglí bohatých na divokou přírodu, kde žijí rozsáhlé populace slonů, leopardů a vzácných endemických druhů ptáků. , do zamlžených výšin hornaté krajiny, zahalené v bezvadně pěstěných čajových plantážích.

Dovolená na Srí Lance nabízí také úžasné umělé atrakce. Ostrov se může pochlubit více než dvěma tisíci lety zaznamenané historie a pozoruhodné úspěchy rané sinhálské civilizace lze stále vidět v řadě zničených měst a velkých náboženských památek, které pokrývají severní pláně.

Tyrkysové moře, bělostné nekonečné pláže, luxusní resorty, které předčí Vaše očekávání...
Exotické dálky, panenská příroda, utajená místa v srdci starých kontinentů, historická města a památky, skvosty umění...