Cestujte a poznávejte s námi svět

Bodrum, překrásné koupání s nádechem historie

Tyrkysové moře, písčité pláže s dostatkem zeleně, členité pobřeží a živá městečka, která nikdy nespí...
18. června 2021
Poslat emailem

Bodrum, turecké Saint-Tropez

Bodrum je proslulým rájem turistů s malebnými zákoutími, nádhernými zálivy, tyrkysovým mořem, mírným středomořským klimatem a pulsujícím nočním životem. Je vyhledávaným dovolenkovým cílem bohatých Turků, umělců i mnohých celebrit a někdy se mu přezdívá turecké Saint-Tropez.

V Bodrumu se rozhodně nudit nebudete. Pokud Vás omrzí lenošení na pláži či u bazénu, můžete vyrazit objevovat město, nebo blízké okolí. Milovníci dobrého jídla a pití mohou navštívit místní trh a kurzy tradiční turecké kuchyně, nebo vyrazit na prohlídku tureckých vinic s degustací. A co po náročném dni? Turecké lázně se vším všudy...

Exkluzivní hotely v letovisku Bodrum

Památky na každém kroku

Oblíbené přímořské letovisko má co nabídnout i milovníkům historie.

Ve starověkém Řecku se město nazývalo Halikarnas a proslulo monumentální Mausólovou hrobkou, která patřila mezi sedm divů světa. Nechal ji vybudovat perský satrapa Mausólos se svou sestrou Artemisií, která byla zároveň jeho ženou. Při zemětřesení ve 12. století byla stavba zničena a dnes můžete obdivovat už jen pozůstatky.

Navštívit můžete také pozdně-gotický hrad sv. Petra, který nechali vybudovat rytíři řádu johanitů. Tyčí se majestátně nad mořskou hladinou a vytváří osobitý kolorit města. V současnosti v něm sídlí Muzeum podmořské archeologie.

Antický amfiteátr v Bodrumu

Dostatek zábavy pro každého

Vzhledem k velikosti letoviska se rozhodně nemusíte obávat, že by Vám na plážích či ve městě něco chybělo. Stovky skvělých restaurací a kaváren ukojí Vaše chuťové pohárky, na trzích i v centru města nakoupíte nejen suvenýry, ale i čerstvé ovoce a místní speciality.

Letovisko nabízí hotely pro každého. Od levnějších apartmánů, až po luxusní hotely pro náročné s nabídkou all inclusive a wellness. I když většina hotelů je vybavena bazény, nádherné pobřeží Bodrumského poloostrova přímo vybízí k objevování skrytých zátočin a úžasných scenérií. Městské písečné a kamínkové pláže jsou všude vybaveny plážovým servisem a moře Vás rozhodně potěší průzračnou tyrkysovou vodou.

Křivolaké uličky historického města Bodrum

Kam vyrazit? Výlety do okolí...

Z Bodrumu můžete samozřejmě vyrazit i na vzdálenější cíle, třeba na nádherné historické památky do Efezu, na plavbu po krásné řece Dalyan nebo k úchvatnému přírodnímu unikátu Pamukkale. Dokonce můžete vyrazit na prohlídku tradičních tureckých vesnic a zažít něco z místních zvyků. Seznámíte se se způsobem tradičního života, který je na hony vzdálený tomu, co spatříte v turistických centrech. Místní cestovní agentury nabízejí desítky překrásných celodenních i vícedenních výletů, plaveb a prohlídek okolí - stačí si vybrat...

S dětmi můžete vyrazit do aquaparku Deneman, nebo na celodenní výlet lodí kolem poloostrova nebo na řecký ostrov Kos. Chcete-li adrenalin, vyrazte jeepem nebo čtyřkolkou na safari, nebo se jděte projet po plážích v koňském sedle...

Zátoka s jachtami

Vybíráme nejoblíbenější hotely v letovisku Bordum...

  • Tiana Beach 3* - skvělý tip pro nenáročné cestovatele s omezeným rozpočtem. Jedná se o menší hotel v krásné zahradě s pláží na dosah ruky. Promenáda, oddělující hotel od pláže, vybízí k večerním procházkám.
  • ​Armonia Holiday Village 5* - ideální volba pro rodinnou dovolenou. Nedávno zrekonstruovaný hotel s pestrým programem pro děti i dospělé a s kouzelnými výhledy na řecký ostrov Kos.
  • Kefaluka Resort 5* - tip pro náročnější klientelu. Hotel posazený v mírném kopci nad krásným zálivem, který lemuje široká písečná pláž s oblázky. Skvělá kuchyně, vynikající služby, bohatý výběr aktivit a velmi dobré zázemí pro rodiny s dětmi vytváří ideální podmínky pro bezstarostnou dovolenou.