Cestujte a poznávejte s námi svět

Costa Firenze, nová loď Costa Cruises

Costa Firenze je nová výletní loď Costa Cruises. Na palubě Costa Firenze vyrazíte na okružní plavby po Středomoří a kolem Arabského poloostrova.
27. září 2021

Postupný restart okružních plaveb

Costa Firenze, nejnovější loď plavební společnosti Costa Cruises, poprvé vyplula na moře letos v létě. Tím předznamenala restart okružních plaveb ve Středomoří a po dlouhé covidové pauze i návrat celé společnosti Costa Cruises opět do normálu.

Costa Firenze je již čtvrtá loď z flotily Costa Cruises, která letos po covidu vyplula na moře. Vlny oceánu již brázdí i Costa Smeralda, Costa Luminosa a Costa Diadema. V nejbližších týdnech by podle vyjádření lodní společnosti měla vyplout i Costa Fascinosa a v zimě i všechny ostatní lodě Costa Cruises na okruhy po Středomoří, Karibiku, kolem Jižní Ameriky a kolem Arabského poloostrova.

Soukromé kajuty s výhledem na lodích Costa Cruises

Costa Firenze vyplula kolem Itálie

První plavba Costa Firenze se uskutečnila 4. července letošního roku. Týdenní okruh byl plně věnován krásám Itálie. Loď vyplula ze Savony, poté zakotvila v Civitavecchia nedaleko Říma, dále pak v Neapoli, Katánii, v Palermu a Cagliari. V každém z navštívených přístavů mohli cestovatelé využít řadu specializovaných prohlídek. Během léta byl poznávací okruh Costa Firenze rozšířen o zastávku na Maltě.

Od září pluje Costa Firenze i kolem břehů Francie a Španělska. Během okruhů můžete navštívit nádhernou multikulturní Marseille, o které se říká, že je jedním z nejkrásnějších měst Francie, a také prosluněnou Barcelonu, město nádherné architektury, ale samozřejmě i fotbalu.

Výletní loď Costa Firenze

Kolem Arabského poloostrova

Během zimních měsíců můžete na palubě Costa Firenze navštívit i arabský svět. Okružní plavby Costa Vás zavedou do Spojených arabských emirátů, Kataru či Ománu. Navštívíte Abú Dhabí, Maskat (hlavní město Ománu) i fascinující Dubaj. Během několikadenní zastávky v Dubaji si můžete prohlédnout i unikátní světovou výstavu Expo Dubai 2020, která se zde bude konat od října 2021 až do března 2022. Výstava je o to lákavější, že společnost Costa Cruises je zlatým sponzorem Italského Pavilonu, tedy při okružních plavbách nabídne v Dubaji velmi zajímavý výletní program. Rozhodně se bude na co těšit!

Další okružní plavby Costa Firenze

Odpočinkové zóny na lodi Costa Firenze

Design ve stylu italské renesance

Stavba Costa Firenze byla svěřena světoznámé italské loděnici Fincantieri, která staví jak válečné, tak i civilní lodě pro největší lodní společnosti světa. Design lodi je inspirován Florentskou renesancí, která vynikala celkovou harmonií stylů, geometrických tvarů a barev. Interiéry jsou inspirovány elegancí toskánských měst, zejména pak krásou florentských náměstí a ulic. Na palubě najdete řadu prostor, která Vám připomenou známá místa této toskánské metropole, třeba nádherné atrium Piazza della Signoria.

Piazza della Signoria na Costa Firenze

Tisíc aktivit na každý den...

Ve více než dvou desítkách restaurací a barů na palubě se každý večer podává kontinentální menu inspirované destinací, ve které se právě nacházíte. Výběr pokrmů pro hosty sestavil populární italský šéfkuchař Bruno Barbieri. Ve speciální restauraci Fiorentina Steak House podávají vynikanící pokrmy z toskánského masa, ve Frescobaldi vinném baru pak můžete ochutnat výběr nejlepších toskánských vín.

Otevřené paluby nabízejí stovky míst k relaxaci a pozorování západu slunce nad mořem. Pro rodiny s dětmi je připraven vodní park, adventure park a další.

Použité fotografie pocházejí z webu www.costacruises.com, z fotobanky společnosti Costa Cruises.

Restaurace na palubě Costa Cruises

Zajímavosti o výletní lodi Costa Firenze...

  • byla zkonstruována v roce 2020 v italské loděnici Fincantieri, inaugurační plavba byla zahájena 4. 7. 2021
  • ve 2116 kajutách může být ubytováno více než 5200 pasažérů, které obslouží 1750 členů posádky
  • parametry lodi: váha 135 500 t, délka 323,5 m, šířka 37,2 m
  • loď má 18 palub, na kterých najdete 13 restaurací, 7 barů, obchody, divadlo, vodní svět, adventure park a mnoho dalšího