Dominikánská republika

Pestrobarevná krajina vysokých hor, pohádkových pláží a úchvatné fauny a flóry Vás překvapí a zcela okouzlí...

Víte, že právě sem doplul Kryštov Kolumbus?

  • Z Evropanů přistál na ostrově poprvé 6. prosince 1492 Kryštov Kolumbus. Divokost a pestrobarevnost zdejší přírody ho natolik uchvátila, že nazval ostrov jako ráj na zemi. Právě zde vznikla díky tomu první španělská kolonie Nového světa. Evropská kolonizace ale bohužel přinesla totální zkázu původnímu obyvatelstvu, které bylo v průběhu dalších dvou století téměř vyhlazeno. Původní kměny obývající území Malých a Velkých Antil se nazývaly Taínové.
  • Už v roce 1496 bylo na ostrově založeno Santo Domingo, nyní hlavní město Dominikánské republiky.
  • K rozdělení ostrova Hispaniola na francouzskou (dnešní Haiti) a španělskou (dnešní Dominikánská republika) část došlo v roce 1697. Poté prošel ostrov velmi pohnutou historií, poznamenanou boji o nezávislost, krví ostroků, ale i snahou o dobytí dalšími velmocemi.

Hledáte inspiraci pro Vaši dovolenou?

Prohlédněte si další cestovatelské tipy.
Vybíráme pro Vás netradiční cestovatelská témata i aktuální tipy pro Vaši dovolenou...

Na moři se pohupují dřevěné bárky místních rybářů, vlny se tříští o skalnaté pobřeží, slunce rozpaluje zlatý písek v tichých zátočinách...
Antálie leží na pobřeží Středozemního moře v jihozápadním Turecku. Je jedním z nejvyhledávanějších turistických resortů Turecka. Kromě nádherného koupání nabízí i nespočet míst pro poznávání a turistiku.