Cestujte a poznávejte s námi svět

Metropole v barvách podzimu

Vyrazte do Londýna, Paříže, Budapešti, nebo třeba do Vídně, zažijte jejich atmosféru a památky v nádherných podzimních barvách.
26. listopadu 2022

Historie v podzimním hávu

Milujete atmosféru velkých měst? Půvab a stálost historických budov, paláců a chrámů, ze kterých přímo dýchá duch doby? Poznávání evropských metropolí má své nezaměnitelné kouzlo. A na podzim je pro ně vskutku příhodný čas. Letní nápor turistů pomalu opadá, zeleň v parcích se barví do těch nejkrásnějších barev a chladnější dny přímo vyzývají k návštěvě muzea, nebo ochutnávce místních specialit. Ať už se touláte uličkami sami, nebo s rodinou či přáteli, vždy objevíte něco netušeného, co Vás překvapí. Města mají opravdu co nabídnout...

Vyrazte do Londýna, Paříže, Budapešti, Říma nebo třeba do Vídně, zažijte jejich atmosféru a památky v nádherných podzimních barvách.

Londýn

Londýnské uličky a Harry Potter

Britská metropole je plná zajímavostí a překvapení. Historie a tradice se zde snoubí s moderní otevřeností města a nabízí desítky skvělých muzeí a galerií, ze kterých si nebudete moci vybrat. A co tahle jízda v červeném double deckeru? Nebo fotka z typické londýnské telefonní budky? Kdo by odolal... Londýnské uličky a tmavá zákoutí vyprávějí příběhy, při kterých se Vám zatají dech. Vraťte se o několik století zpět a poslechněte si o krvavé historii Toweru, nebo o dobách, kdy se nočním Londýnem toulal Jack Rozparovač...

Nejen dětské turisty jistě potěší možnost navštívit filmové ateliéry, ve kterých se natáčely některé scény z kouzelnické ságy o Harry Potterovi.

Zájezdy do Londýna

Tower bridge a mezník v Londýně

Věčné město Řím

Je jedinečný, nezapomenutelný, plný architektonických skvostů. Okouzlí Vás nejen atmosférou, ale i dobrým jídlem a italskou pohodou. To je Řím, nebo-li "Věčné město". Nejznámější památky od sebe nejsou tak vzdálené, jistě je stihnete všechny navštívit.

Legendární římský chrám Pantheon je jednou z nejlépe dochovaných antických památek vůbec. Podle legendy právě odsud vstoupil Romulus do nebes. Koloseum, největší amfiteátr římských dějin, byl dějištěm krutých gladiátorských zápasů, poprav, rekonstrukcí bitev a zápasů s divou zvěří. Je jednou z nejnavštěvovanějších památek na světě. Kromě toho je tu Vatikán, centrum římskokatolické církve, a spousta dalších historických staveb.

Přečtěte si o památkách Říma

Vatikán uprostřed Říma

Paříž, nebo-li město lásky

Velkolepá Paříž odjakživa bývala městem kultury, mekkou umění, zejména pak malířství a architektury. Skrývá tisíce romantických míst, která Vás okouzlí (a nejen k romantickým vyznáním lásky). Pokud hledáte to správné místo pro podzimní odpočinek se svým partnerem, Paříž je správnou volnou.

Nedaleko Paříže můžete navštívit jedno z nejhonosnějších královských sídel Evropy - zámek ve Versailles. Je to přepychová stavba s unikátní výzdobou a nádhernou zahradou, které vévodí voda ve všech možných podobách. Versailles se stalo symbolem absolutistické monarchie a na dlouhá léta vzorem okázalosti pro celou Evropu. V roce 1979 byl celý komplex včetně parku zapsán na Seznam světového dědictví UNESCO.

Zájezdy do Paříže

Paříž a blízký Zámek Versailles

Vídeň, město valčíků

I nádherné královské sídlo Habsburků Schönbrunn ve Vídni nejprve vznikalo ve stínu versailleské nádhery. Výstavbu započal císař Leopold I., ovšem finální podobu dostal zámek až za Marie Terezie, a poté se na dlouhá léta stal hlavní rezidencí rakousko-uherské monarchie. Dnes patří mezi nejkrásnější vídeňské pamětihodnosti. Zámek má neuvěřitelných 1440 místností a 200 kuchyní. Zpřístupněn je pouhý zlomek. Za zmínku stojí zdejší nejstarší zoologická zahrada na světě založená již v roce 1752, známý zahradní labyrint o ploše více než 1700 m2, nebo nádherný palmový skleník s unikátní expozicí pralesních rostlin.

Zájezdy do Vídně

Vídeňský fiakr v historickém centru Vídně

Zajímavosti evropských velkověst...

  • Koloseum v Římě bylo postaveno za pouhých 10 let a původně bylo schopno pojmout 50 000 sedících diváků
  • Raritou Říma je systém jedenácti veřejných vodovodů měřící dohromady stovky kilometrů. Všechny byly postaveny již ve starověku a devět z nich dodnes funguje. Nejstarší je Aqua Appia z roku 312 př. n. l. s délkou 16,5 km.