Abú Dhabí

Hlavní město Spojených arabských emirátů, Abu Dhabi , kde na váš návrat čeká vaše výletní loď, nabízí zajímavý kontrast se svým volným sousedem Dubajem, který se nachází něco málo přes hodinu jízdy po pobřeží.

Výlety

Mezi hlavní atrakce na vašich plavbách ve Spojených arabských emirátech patří extravagantní hotel Emirates Palace a ještě velkolepější mešita šejka Zayeda , zatímco různé atrakce ostrova Yas , kde se nachází rozlehlý zábavní park Ferrari World ,

Přístav nalodění Abú Dhabí

Náš tip

Mešita šejka Zayeda , jejíž sněhově bílá masa kupolí a minaretů je viditelná na míle daleko a poskytuje velkolepý symbol islámské hrdosti u vchodu do hlavního města Spojených států. Arabské Emiráty.

Mešita byla dokončena v roce 2007 a byla pojmenována po šejku Zayed bin Sultan al Nahyan, který leží pohřben ve skromném mauzoleu z bílého mramoru blízko vchodu. Mešita je jednou z největších a rozhodně nejdražších na světě, její výstavba trvala dvanáct let a náklady kolem 500 milionů USD. Je také neobvyklé, že je jednou z pouhých dvou mešit v SAE otevřených pro nemuslimy.

Senzační atrakce na ostrově Yas v Abú Dhabí je exkurzí snů pro všechny fanoušky F1. „Největší krytý zábavní park na světě“ nabízí širokou škálu jízd a výstav s motivem Ferrari, které osloví děti i dospělé, včetně možnosti řídit si simulátor F1 nebo se svézt na horské dráze Formule Rossa (tzv. nejrychlejší na světě) nebo zažít zrychlení v den závodu ve „věži rychlosti“ G Force – stejně jako četné jemnější rodinné jízdy.

Oddaní nadšenci do motorsportu si také užijí velkou přehlídku klasických i současných Ferrari a virtuální prohlídku slavné továrny společnosti v Maranellu.