Marseille

Na velkolepém pobřeží Francouzské riviéry leží Marseille. Toto přístavní město je známé jedinečnou atmosférou, která je kombinací drsnosti i půvabu, která dýchá ze všech historických památek i spletitého labyrintu ulic. Marseille vás okouzlí svojí kulturní tváří i nezaměnitelnou atmosféru. Při návštěva Marseille se přenesete do světa umění, architektury, ale i vynikající francouzské kuchyně.

Dominantou přístavu je novobyzantská bazilika Notre-Dame-de-la-Garde postavená v letech 1853 až 1864. Z vrcholu se vám naskytnou neuvěřitelné výhledy na město a temně modré Středozemní moře. Nenechte si ujít procházku po nábřeží Marseille, kolem šlechtického zámku a zahrady Borély. I palác Longchamp v centru města stojí za shlédnutí.

V blízkosti Marseille leží město Aix-en-Provence, které můžete navštívit v rámci organizovaných výletů. Prohlédnete si nádhernou katedrálu sv. Spasitele, která byla postavena na pozůstatcích římského chrámu. Tato bohatě zdobená stavba, která ctí boha Slunce Apollóna, má románské, gotické i barokní prvky. Dále si užijete procházku k Fontáně čtyř delfínů a také po čtvrti Mazarin. Ta je složena z luxusních historických paláců z druhé poloviny 17. století.

Nejoblíbenější výlety z přístavu Marseille

  • Nezaměnitelná Notre-Dame de la Garde
  • Aix-en-Provence
  • Avignon
Skalnaté pobřeží Francie

Naše tipy na výlety v okolí Marseille

Pokud si libujete ve středověké historii, navštivte starověký Avignon.

Toto úžasné město bylo po staletí domovem papežů. Najdete zde Papežský palác, který je na seznamu světového dědictví UNESCO a pyšní se středověkou gotickou architekturou. Při návštěvě budete žasnout nad gobelíny a nádhernými freskami v budově.

Poté se projděte okouzlujícími ulicemi Avignonu a dopřejte si oběd ve francouzské restauraci s brasserií.

Přístav Marseille, Francie