Civitavecchia

Objevte kulturu a krásu Civitavecchia. Tento italský klenot je letecky lehce dostupný z mnoha evropských i mimoevropských měst.

Přístav s pevností Michelangelo z 16. století, se starověkými taurinskými lázněmi a mramorovou fontánou Vanvitelli je vhodným výchozím bodem pro návštěvu Říma, královského a romantického hlavního města Itálie.

Nedaleko Civitavecchia leží Řím, jedno z nejvýznamnějších měst světa. Nechte se uchvátit mnoha architektonickými zázraky včetně slavného Kolosea. Jde o starobylý amfiteátr postavený v letech 70 až 80 našeho letopočtu. Bez pochybností jedna z nejkrásnějších památek světového dědictví UNESCO. Za římského císaře Vespasiana se v Koloseu bavilo více než 50 000 lidí! Na výletech organizovaných lodními společnostmi nahlédnete do arény, představíte si gladiátorské zápasy a epické námořní bitvy, které se odehrávaly v jejím středu. Poté navštívíte Forum Romanum a Palatin kousek od amfiteátru.

Fontána di Trevi je ikonou Říma. Je to barokní skvost spojující architekturu, sochařství, skály a vodu. Fontána di Trevi je italským mistrovským dílem a představuje mytologické postavy, včetně Tritona na voze ve tvaru mušle. Tato významná stavba se objevila ve filmech jako La Dolce Vita a Roman Holiday .

Výlety lodních společností nabízejí spoustu zajímavých věcí k vidění:

  • Řím
  • Vatikán a Fórum Romanum
  • Lacio: rezidence Odescalchi a Bracciano
  • Koloseum
  • Fontána di Trevi

Římské Koloseum

Tipy na výlety z Civitavecchia

Cesta do Říma není úplná bez návštěvy Vatikánu, který se nachází v samém srdci italského hlavního města. Vyberte si výlet lodní společnosti a prohlédněte si náměstí svatého Petra, baziliku svatého Petra, Vatikánská muzea a Sixtinskou kapli.

Pokud přijedete do Říma v neděli, budete se moci zúčastnit papežovy polední Andělské modlitby. Nebo si užijte komentovanou prohlídku Vatikánských muzeí, kde jsou uložena díla Da Vinciho, Caravaggia, van Gogha, Dalího, Picassa a Gaugina.

Vatikán v Římě