Maskat

Vystoupit na břeh v hlavním městě Ománu Muscat , znamená vstoupit do jednoho z nejstarších měst na Blízkém východě. To je místo, kde se kadidlo dováželo do Řecka a Říma již ve 2. století.

Výlety

Dnes je stále možné najít stopy jeho slavné minulosti ve starém centru , kde se až do konce minulého století tři hodiny po svítání zavíraly brány, které oddělovaly jednotlivé čtvrti. Muttrah , historické centrum obchodu a aktivit hlavního města, které během plavby uvidíte, je jednou z nejzajímavějších a nejzachovalejších částí centra města.

Náš tip

Nedaleko, ve čtvrti Bawshar , najdete Velkou mešitu sultána Qabuse. Asi 6500 oddaných se schází k modlitbě v hlavní modlitební síni, která má jediný obrovský koberec o ploše asi 4200 m2 , vyrobený z jedné miliardy a 700 milionů uzlů a váží 21 tun. Všechny sály, které mohou navštívit i nemuslimové, jsou vyzdobeny motivy oslavujícími arabskou kulturu.Můžete pokračovat po námořní cestě do starého města Maskat, kde před asi 200 lety postavil předchůdce současné hlavy státu Al Alam (vlajku), palác, který byl obnoven v sedmdesátých letech a stal se Sultánovo oficiální sídlo. Je to krásný příklad současné arabské architektury, který se nachází v centru části Maskat, která je stále obklopena hradbami ze 17. století.