Benelux v barvách podzimu

Je nám líto, ale prodej zájezdu již skončil
Ubytování: hotel Doprava: autokarem Strava: raňajky

Alternativní zájezdy

Nevyhovují vám alternativní zájezdy, vybírejte z celé nabídky...


Popis zájezdu

Benelux v barvách podzimu

Krátkodobý zájezd do zemí Beneluxu - společné označení pro Belgii, Nizozemsko a Lucembursko, nás zavede do Lucemburského velkovévodství, navštívíme i kouzelné Bruggy a Brusel - hlavní město Belgie, které se pyšní kulturními památkami. Zbytek zájezdu budeme věnovat Nizozemí se zajímavými skanzeny, proslulými větrnými mlýny a Amsterdamem.

Luxemburg - Waterloo - Brusel - Bruggy - Haag - Zaanse Schanz - Amsterdam

Stravování: raňajky

Snídaně kontinentální.

Doprava: autokarem

Nástupní a svozová místa v ČR zdarma Praha, Plzeň, Brno, Svitavy, Litomyšl, V.Mýto, Holice (Chrudim), Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady.

Ubytování: hotel

Ubytování je zajištěno v hotelech Ibis ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Možno zajistit ubytování 3.osoby na přistýlce. V případě včasného přihlášení do 2 měsíců před odjezdem se zájmem o doobsazení nebude účtován příplatek za 1/1 pokoj.

Program zájezdu

1. den: Odjezd z ČR ve večerních hodinách.
2. den: Ráno příjezd do Luxemburgu s dominantou středověkého knížecího hradu. Dále prohlídka jednoho z nejznámějších evropských bojišť Waterloo . Následuje hlavní město Belgie Brusel . Shlédneme Dolní a Horní město, Velké tržní náměstí s impozantní radnicí, jejíž věž je vysoká 89 m a je zakončena sochou Sv. Michala - patrona města, Královské náměstí, Šibeniční pahorek, kde se nachází největší evropský Justiční palác, budova Nejvyššího soudu a objekt Ministerstva spravedlnosti. Neopomeneme ani na komplexy budov Ehs či Královský palác – oficiální sídlo krále Alberta II a budovu Královské akademie. Ubytování v Bruselu.
3. den: Po snídani pokračujeme do historického středověkého hanzovního města ve Flandrech do Brugg , nazývaných právem „Benátky severu“, prohlídka vč. náměstí Grote Markt - skvost evropské architektury. Odpoledne navštívíme Madurodam, kde najdeme nejzajímavější holandské stavby v měřítku 1:25 a prohlédneme si půvabné sídelní město nizozemské vlády a královské rodiny Haag - královnina kancelář, Palác Noordeinde a nejstarší část města Binnenhof - původně královské sídlo, dnes horní sněmovna parlamentu. Odjezd na ubytování.
4. den: Po snídani odjedeme k prohlídce Zaanse Schanz - živý skanzen s větrnými mlýny, ukázky výroby dřeváků a sýrů. Závěr našeho pobytu v Nizozemí bude patřit Amsterdamu, pěší prohlídka města, návštěva brusírny diamantů a květinového trhu semen a cibulí na Singlu, neopomeneme na náměstí Dam s Královským palácem, fakultativní projížďka lodí po grachtech. Ve večerních hodinách odjezd do ČR.
5. den: Příjezd do ČR v dopoledních hodinách.