Anglie a Wales pro rodiče a děti + PLAVBA LODÍ PO AKVADUKTU (letecky z Prahy)

Ubytování: hotel **** Doprava: letecky Strava: snídaně
1 termín od 18. července 2022

Cena zájezdu

od 18 990 Kč


Tajemné příběhy, městečka jako z pohádky, sladké pokušení… Británie pro malé a velké cestovatele z první ruky. Prozkoumáte skrytá zákoutí Birminghamu. Zažijete plavbu po nejdelším akvaduktu. Prohlédnete si Shakespearův rodný dům ve Stratfordu. Odhalíte historii proslulé čokolády i město duchů Chester. Prožijte s dětmi dobrodružství na půdě Anglie a Walesu – s průvodcem, který se vyzná! Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla. V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak. Vstupné: Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás... Celý popis

Anglie a Wales pro rodiče a děti + PLAVBA LODÍ PO AKVADUKTU (letecky z Prahy)

Termíny a ceny

18.07. - 22.07.2022 pondělí - pátek
snídaně letecky
18 990 Kč
cena za 5 dní

Informace o cenách

Cena zahrnuje

 • letenka Praha – Birmingham – Praha se všemi poplatky (kabinové zavazadlo dle pravidel pro přepravu zavazadel viz níže)
 • transfer z/na letiště
 • 4x ubytování ve 4* hotelu
 • 4x snídaně
 • výlet do Chesteru a plavba po kanále s akvaduktem
 • vstupné do hradu Warwick
 • průvodce po celou dobu (mimo volný program)

Cena nezahrnuje

 • cestovní pojištění
 • vstupné na místě
 • zavazadla za příplatek dle podmínek pro přepravu zavazadel
 • přesuny místní hromadnou dopravou v Birminghamu, do Warwicku a Stratfordu nad Avonou
 • doporučené kapesné: 160 GBP
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 3 500 Kč

Popis zájezdu

Anglie a Wales pro rodiče a děti + PLAVBA LODÍ PO AKVADUKTU (letecky z Prahy)

Tajemné příběhy, městečka jako z pohádky, sladké pokušení… Británie pro malé a velké cestovatele z první ruky. Prozkoumáte skrytá zákoutí Birminghamu. Zažijete plavbu po nejdelším akvaduktu. Prohlédnete si Shakespearův rodný dům ve Stratfordu. Odhalíte historii proslulé čokolády i město duchů Chester. Prožijte s dětmi dobrodružství na půdě Anglie a Walesu – s průvodcem, který se vyzná!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Vstupné: Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem:

Rodný dům Williama Shakespeara

Dospělý 700.00 Kč
Dítě 480.00 Kč
Student 670.00 Kč
Senior 670.00 Kč

Cadbury World

Dospělý 700.00 Kč
Dítě 520.00 Kč
Student 530.00 Kč
Senior 530.00 Kč

Cestovní pojištění: Srovnání pojištění

Stravování: snídaně

snídaně v hotelu formou bufetu
během dne bude možné zakoupit jídlo na některé z přestávek v místech s možností občerstvení

Ubytování: hotel ****

ubytování je zajištěno ve 4* hotelu v Birminghamu ve dvoulůžkových, popř. třílůžkových pokojích
na pokojích je k dispozici varná konvice + čaj a káva zdarma (dle typu hotelu)
na pokojích jsou k dispozici ručníky, mýdlo a vysoušeč vlasů (dle typu hotelu)

Program zájezdu

1. den: Odpoledne odletíme z Prahy do Birmighamu. Po příletu se dopravíme do hotelu, kde se ubytujeme, odpočineme si a naladíme se na pravé anglické zážitky. Odlet z Prahy v pozdních odpoledních hodinách. Po příletu do Birminghamu se objednaným transferem přesuneme do hotelu, kde se ubytujeme.
2. den: Naše putování za krásami Anglie a Walesu zahájíme objevováním zajímavostí Birminghamu. Po pěší prohlídce prozkoumáme město při okružní jízdě kanály. A na závěr si dáme sladkou tečku – navštívíme muzeum čokolády Cadbury World. Ráno po snídani vyrazíme na prohlídku Birminghamu . Uvidíme katedrálu sv. Filipa , postavenou v roce 1715, která je třetí nejmenší katedrálou v Anglii. Odtud se vydáme k náměstí Victoria Square , kde stojí pozoruhodná radnice z roku 1832, perla viktoriánské architektury . Hned vedle radnice se nachází budova městského zastupitelství, která byla postavena v duchu renesanční architektury roku 1874. Poblíž si rovněž všimneme hodinové věže, které se přezdívá Big Brum . Dále se vydáme k Hall of Memory , která byla postavena v roce 1925 jako památník všem padlým v první světové válce a galerii moderního umění Icon Galery . Birmingham je znám svými kanály, které vznikly jako vedlejší produkt průmyslové revoluce v 19. století. Dnes rozsáhlá síť kanálů (je jich zde více než v Benátkách) slouží především k rekreačním plavbám a tak se i my vydáme loďkou tyto kanály prozkoumat (vstupné placeno na místě). A jako sladkou tečku na závěr navštívíme muzeum Cadbury World (pro předem objednané zájemce), které odhaluje historii čokolády a její výrobu skrze mnoho interaktivních exponátů. Večer se společně nebo individuálně vrátíme na hotel.
3. den: Vychutnáme si atmosféru středověkého hradu Warwick a navštívíme rodiště slavného dramatika Williama Shakespeara. Uvidíme jeho dům a impozantní divadlo nesoucí spisovatelovo jméno. Ráno po snídani se místní dopravou přesuneme ke středověkému hradu Warwick, který nechal postavit Vilém I. Dobyvatel v roce 1068. Kromě působivých interiérů hradu zde můžeme spatřit vrhání ohnivých koulí z největšího trebuchetu na světě (dřevěná středověká zbraň podobná katapultu), rytířské souboje nebo sokolníky, kteří předvádějí své dravé ptáky. Poté se přesuneme do Stratfordu nad Avonou, který je známý především jako rodiště slavného dramatika Williama Shakespeara. Navštívíme Shakespearův rodný dům  s krásnou zahradou. Shakespeare je společně se svou rodinou pochován v Holy Trinity Church , kostele v zátočině krásné řeky Avony, kde se rovněž půjdeme podívat. Kouzelnou atmosféru města dokresluje Royal Shakespeare Theatre , divadlo, na jehož pódiu se hrají nejen shakespearovské hry, ale také tvorba soudobých dramatiků.  K večeru se společně vrátíme do hotelu.
4. den: Dnes poznáme jedno z nejzachovalejších historických měst Anglie, tajemný Chester. Prohlédneme si starý most přes řeku Dee, unikátní městské hodiny nebo největší amfiteátr. Pak si užijeme plavbu po nejvyšším a nejdelším britském akvaduktu. Ráno po snídani se objednaným autobusem vydáme do jednoho z nejlépe zachovalých historických měst v Anglii – Chesteru. Město se také proslavilo duchy a přízraky, které zde místní vídají a při troše štěstí nějakého ducha potkáme i my. Vydáme se na prohlídku těch největších pamětihodností města, uvidíme  starý most přes řeku Dee a prohlédneme si také typické červenohnědé domy z viktoriánské éry a zdejší  Rows , velmi zachovalé tudorovské domy , které pocházejí ze 13. století. Projdeme se po městských hradbách, jejichž součástí jsou také městské hodiny Eastgate Clock , které jsou považovány za druhé nejznámější hodiny v Anglii hned po londýnském Big Benu. Za zmínku stojí také  katedrála  pocházející z roku 1093, která vznikla na místě, jež pro náboženské účely využívali již koncem 2. století Římané. A tuto dobu připomíná také největší nekrytý amfiteátr ve Velké Británii . Po prohlídce Chesteru se přesuneme k  Pontsycylltskému akvaduktu , nejvyššímu a nejdelšímu akvaduktu ve Velké Británii, který byl postaven na přelomu 17. a 18. století, a je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Při plavbě lodí však nebudeme obdivovat pouze akvadukt, ale rovněž krásnou waleskou krajinu. Večer se společně vrátíme do hotelu.
5. den: Jsme u konce společného dobrodružství. Dopoledne se vydáme na letiště a pak odletíme zpátky do Prahy. Dopoledne se objednaným autobusem vypravíme z hotelu na letiště. Návrat do Prahy bude v odpoledních hodinách.