Malebné Beskydy – Po valašských chodníčcích

Ubytování: hotel Doprava: autokarem Strava: polopenze
1 termín od 18. července 2024

Cena zájezdu

od 7 840 Kč 8 290 Kč


POZNEJTE MALEBNÉ BESKYDY A KOUZLO VRÁTNÉ DOLINY Valašsko a obzvláště jeho část Beskydy jsou jednou z nejrázovitějších a na přírodní krásy nejbohatších oblastí naší republiky. Je to malebná horská krajina s dochovaným folklórem a lidovou architekturou, romantický kout naší země s půvabnými kopci a poloninami, vesničkami oblíbenými malíři, básníky i hudebníky. Spolu s nimi budete moci sdílet okouzlení z tohoto krásného kraje. Celý popis

Termíny a ceny

18.07. - 22.07.2024 čtvrtek - pondělí
polopenze autokarem
Sleva 5% 8 290 Kč 7 840 Kč
cena za 5 dní (4 noci)

Informace o cenách

Slevy

 • first minute do 31. 1. 2024
 • Seniorská sleva 55+: 200 Kč (nesčítá se s jinými slevami) (sleva: -200 Kč)

Cena zahrnuje

 • 4x nocleh – 2-lůžkové pokoje – hotel
 • 4x polopenze
 • doprava
 • průvodce
 • povinné pojištění CK

Cena nezahrnuje

 • místní taxa
 • příplatek na jednolůžkový pokoj 2.540 Kč
 • vstupy

  • Poznávací zájezdy

Popis zájezdu

Malebné Beskydy – Po valašských chodníčcích

POZNEJTE MALEBNÉ BESKYDY A KOUZLO VRÁTNÉ DOLINY
Valašsko a obzvláště jeho část Beskydy jsou jednou z nejrázovitějších a na přírodní krásy nejbohatších oblastí naší republiky. Je to malebná horská krajina s dochovaným folklórem a lidovou architekturou, romantický kout naší země s půvabnými kopci a poloninami, vesničkami oblíbenými malíři, básníky i hudebníky. Spolu s nimi budete moci sdílet okouzlení z tohoto krásného kraje.

Ubytování: hotel

hotel - dvoulůžkové pokoje s vl. přísl.

Program zájezdu

1. den: Ráno odjezd – Nový Jičín – městská památková rezervace, muzeum – expozice klobouků. Moravský Betlém – Štramberk – valašský betlém - Štramberská trúba – známá zřícenina, krásné náměstí, lidová architektura. Hukvaldy – mohutné zříceniny hradu, známé místo pobytu Leoše Janáčka. Odjezd na nocleh.
2. den: Pustevny – architektura Jurkoviče – procházka (4 km jedna cesta) po vyhlídkovém hřebenu kolem Radegasta na Radhošť (1.129 m) - parádní výhled na celé Beskydy. Na Pustevnách možno navštívit krásnou stezku v korunách stromů - Valašskou stezku s fatastickými výhledy. Nocleh.
3. den: Odjezd na Slovensko na Malou Fatru do Vrátné doliny – lanovkou do Snilovského sedla (1.524 m) a populární lehký výstup na Velký Fatranský Kriváň (1.650 m). Poté návrat zpět. Nocleh.
4. den: Soláň – v minulosti slavné místo malířů – procházka po hřebeni - možnost procházky po naučné stezce (10 zastavení) nebo procházka po chalupách místních malířů (Kobzáň, Podešva, Schneiderka). Velké Karlovice - návštěva Fojtství a prohlídka dřevěného kostela p. Marie. Návrat na nocleh.
5. den: Rožnov pod Radhoštěm – možnost návštěvy několika skanzenů – Valašské muzeum v přírodě - klenot valašské kultury, zvyků a tradic, u kostelíka moravský Slavín s hroby a pomníky významných osobností. Odjezd, zastívka v údolí Rožnovské brázdy u zříceniny hradu Helfštýn - nejrozsáhlejší hradní komplex v Evropě, hrad kovářů - prohlídka, návrat ve večerních hodinách.

Podobné zájezdy