Indonésie + Komodské ostrovy

Je nám líto, ale prodej zájezdu již skončil
Ubytování: různé Doprava: letecky Strava: vlastní

Alternativní zájezdy

Nevyhovují vám alternativní zájezdy, vybírejte z celé nabídky...


Popis zájezdu

Indonésie + Komodské ostrovy

Pokud se řekne Indonésie, zcela jistě se vám jako první vybaví ostrov Bali. Tento zájezd jsme připravili nejen pro zcestovalé dobrodruhy, ale díky pohodlnému ubytování i dopravě je vhodný i starší cestovatele či pro rodiny s dětmi. Během našeho pohodového zájezdu budeme mít možnost poznat překrásné památky a živé tradice přátelských obyvatel Ostrova bohů, jak se také někdy Bali nazývá, ale bude i dostatek času na lenošení na nádherných tropických plážích. Pro milovníky přírody jsou připraveny kratší výlety po rýžových polích či tropickými pralesy pod druhou nejvyšší sopkou Indonésie na sousedním ostrově Lombok. Jestliže od vaší dovolené očekáváte nejen poznávání, ale i odpočinek, neváhejte a vypravte se s námi na Bali a Lombok. Na závěr se vydáme na nezapomenutelnou plavbu z Lomboku na Komodské ostrovy a tajuplný ostrov Flores. Po 5 dnů poplujeme na stylové dřevěné plachetnici podél obou břehů ostrova Sumbawa s mnoha zastávkami a rozmanitými výlety. Čeká na vás nejlepší šnorchlování vašeho života, dobrodružství v pralese i na safari mezi Komodskými varany! V ceně je již zahrnuta plná penze a můžete si vybrat ze dvou tříd - deck class a cabin class.

Program : 1. Přílet do Denpasaru, hlavního města ostrova BALI. Po příletu do Denpasaru následuje přejezd na místo ubytování na poloostrově Bukit Peninsula.

2.–4. Pohoda a odpocˇinek na poloostroveˇ BUKIT PENINSULA. Budeme ubytovani´ v apartma´nech pobli´zˇ pla´zˇe BALANGAN BEACH. Na poloostroveˇ se nacha´zi´ mnoho dalsˇi´ch pla´zˇi´, budete mi´t mozˇnost zapu°jcˇit si skútr (vzda´lenost pla´zˇi´ od 0,9 do 15 km) nebo va´s ra´di rozvezeme autem na vasˇi vysneˇnou pla´zˇ. Na za´veˇr trˇeti´ho dne spatrˇi´me za´pad slunce u chra´mu Pura Ulu Watu postavene´ho na u´tesech 100 m nad Indicky´m ocea´nem. Pokud byste chteˇli vyzkousˇet neˇco nove´ho, je mozˇne´ take´ domluvit vy´lety za pota´peˇni´m, kurz surfova´ni´, balijske´ho varˇeni´, batiky nebo na´vsteˇvu tanecˇni´ho prˇedstaveni´ Kecak Fire Dance.

5. Po odpočinku na plážích na nás čeká poznávání divokého vnitrozemí Bali. Navštívíme královský chrám TAMAN AYUN . Malebnou krajinou s plantážemi exotického ovoce se přesuneme k chrámu Tanah Lot, kde se Balijci modlí k mrtvým předkům. Přes překrásné rýžové terasy JATILUWIH  následuje výjezd k BRATANSKÉMU JEZERU, které leží uvnitř kráteru prastaré sopky, prohlídka jezerního chrámu Ulun Danu Bratan a pestrobarevného trhu v městečku Candikuning.

6. Vy´let v okoli´ malebne´ horske´ vesnicˇky Munduk. Procha´zka po svazi´ch trˇeti´ nejvysˇsˇi´ hory ostrova, GUNUNG BATUKAU. Tropicky´ prales, ry´zˇova´ pole, plantáže hřebíčků a skořice, hluboke´ souteˇsky a vodopa´dy. Vecˇer na´sleduje prˇesun do malebne´ho horske´ho meˇstecˇka Ubud, kde se ubytujeme na 4 noci.

7. Výlet na úpatí nejvyšší sopky Bali, 3.142 m vysoké GUNUNG AGUNG. Návštěva prastarého chrámu Pura Kehen, paláce vládců království Bangli. Následuje přesun k chrámu PURA BESAKIH, který je největším a nejposvátnějším místem na Bali. Podél malebných terasovitých rýžových polí v okolí vesnice Sidemen sjedeme do vesnice Padangbai, kde zakončíme den koupáním, masážemi a čerstvou rybou na večeři.

8. Celodenni´ pozna´va´ni´ vulka´nu GUNUNG BATUR. Pode´l ry´zˇovy´ch teras v okoli´ Ubudu vystoupa´me na okraj kaldery neaktivni´ sopky Penulisan, lezˇi´ci´ v nadmorˇske´ vy´sˇce 1.400 m, Po na´vsˇteˇveˇ druhe´ho nejposva´tneˇjsˇi´ho chra´mu na ostroveˇ, PURA KINTAMANI, sjedeme na dno kra´teru a projdeme se po la´vove´m poli z 60. let 20. stol. okolo nejaktivneˇjsˇi´ sopky ostrova Batur. Cestou zpeˇt pak navsˇti´vi´me vodni´ chra´m Tirta Empul a pralesní hrobky GUNUNG KAWI, odkud se vecˇer vyda´me zpeˇt do Ubudu.

9. Dopoledne na´vsˇti´vi´me posva´tny´ Opicˇi´ prales a sloni´ jeskyneˇ GOA GAJAH. Odpoledne se projdeme malebnou krajinou v okolí Ubudu a na za´veˇr pobytu na Bali navsˇti´vi´me prˇedstaveni´ tradicˇni´ch balijsky´ch tancu° Legong s prˇekra´sny´mi tanecˇnicemi.

10.–12. Brzky´ ranni´ prˇesun rychlou lodi´ na kora´love´ ostrovy GILI. Na trˇi noci se ubytujeme v chatka´ch na pla´zˇi na malebne´m ostru°vku GILI AIR, ktere´ stra´vi´me sˇnorchlova´ni´m v kora´love´m morˇi, pozorova´ni´m zˇelv a pestrobarevne´ho morˇske´ho zˇivota, procha´zkami po pla´zˇi´ch i lidupra´zdny´m vnitrozemi´m a relaxaci´.

13. Přesun lodí na ostrov LOMBOK. Poznávání málo známého severního pobřeží ostrova na úpatí druhé nejvyšší sopky Indonésie, 3.726 m vysoké GUNUNG RINJANI. Čeká na nás nejstarší mešita ostrova Masjid Kuno Bayan Beleq a přes rýžová pole i tropický prales se vydáme na výlet k vodopádům Air Terjun Sindang Gila a Tiu Kelep, pod kterým se mohou odvážlivci vykoupat. Noc strávíme v horské vesničce Senaru.

14.–15. Pokračujeme v poznávání ostrova Lombok. Překrásný chrám PURA BATU BOLONG na mořských útesech v SENGGIGI. Hlavní město Mataram, chrámy Pura Meru, Pura Suranadi a letní královský paláce Narmada, který dříve sloužil k odpočinku královské balijské rodiny. Putování po jihu ostrova, s návštěvou tradičního trhu Pasar Bertais. Na jihu navštívíme hrnčířskou vesnici Penujak a další místa, kde žijí místní obyvatelé – Sasaci. Na závěr se vykoupeme na panenské pláži TANJUNG AAN.

16. Relax a pohoda na pláži v Senggigi namísto cesty zpět do ČR.

17. Ranní přesun na východ Lomboku, zastávka ve vesnici Mas Bagik a prohlídka stavby tradičních lodí Phinisi. Před polednem krátký výlet na vyhlídku nad vesnicí Kampung Padak. Přesun lodí na ostrůvek PERAMA. Šnorchlování, plavání, možnost zapojit se do regenerace korálů s místními obyvateli. Po večerním BBQ na pláži následuje noční přesun na ostrov Satonda.

18. Návštěva ostrova SATONDA, výlet do vnitrozemí, koupání v jezeře, pozorování ptactva. Plavba podél jižního pobřeží ostrova Sumbawa na ostrůvek Gili Donggo a koupání na pláži Tanjung Batu Besar. Noční přesun na Komodské ostrovy.

19. Dopolední safari na ostrově KOMODO. Pozorování Varanů Komodských ve volné přírodě a procházka džunglí. Přesun na unikátní Růžovou pláž s úžasným podmořským životem. Odpoledne příjezd na ostrov FLORES. Rybí trh a večerní návštěva města Labuan Bajo.

20. Ranní přesun lodí na ostrov RINCA. Safari v NP KOMODO , pozorování varanů, divokých buvolů, opic a jelínků Sika. Odpoledne koupání na neobydleném ostrově Gili Laba a noční plavba podél severního pobřeží ostrova SUMBAWA s výhledy na majestátní sopku Gunung Sangean Api.

21. Zastávka na ostrově GILI MOYO. Procházka sasackou vesnicí k vodopádům v pralese. Odpolední úžasné plavání a šnorchlování na ostrůvku GILI KERAMAT, který obejde kolem dokola za 3 minuty! Za západu slunce doplujeme zpět do přístavu Labuan Lombok a následuje přesun do Senggigi.

22. Tentokrát už doopravdy přesun rychlou lodí zpeˇt na Bali. Odlet zpeˇt do CˇR. S ohledem na časový posun počítejte s návratem následující den - tedy 23. den zájezdu.