Řím, Neapolský záliv

  • ubytování: apartmánubytování: apartmán
    strava: polopenzestrava: polopenze
    doprava: autokaremdoprava: autokarem
1 termín od 14. září 2018
od 7 990 Kč
Přidat do oblíbených zájezdů

Tento zájezd do Říma a Neapolského zálivu je určen pro ty, kteří již navštívili historická města severní i střední Itálie a chtějí poznat místa další, neméně významná a proslulá svojí krásou, kulturními a historickými památkami. Řím je město proslulé svojí historií. Celý popis ...

Termíny a ceny

září 2018

14.09. - 20.09.2018 pátek - čtvrtek
polopenze autokarem
7 990 Kč
cena za 7 dní (4 noci)

Informace o cenách

Cena zahrnuje

  • dopravu autobusem
  • 4x ubytování ve 2lůžkových pokojích ve vilách vybavených kuchyní, sociálním zařízením
  • 4x snídani + 3x večeři (česká kuchyně)
  • průvodce

Výlety

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 250 Kč)

Popis zájezdu

Řím, Neapolský záliv

Tento zájezd do Říma a Neapolského zálivu je určen pro ty, kteří již navštívili historická města severní i střední Itálie a chtějí poznat místa další, neméně významná a proslulá svojí krásou, kulturními a historickými památkami. Řím je město proslulé svojí historií.
Pořadatelem zájezdu je Mayer & Crocus s.r.o.

Stravování: polopenze

4x snídaně, 3x večeře (česká kuchyně)

Ubytování: apartmán

ve dvoulůžkových pokojích ve vilách vybavených kuchyněmi, sociálním zařízením

Program zájezdu

1. den: Odjezd z Prahy v ranních hodinách.
2. den: ŘÍM (UNESCO) - antický Řím (Koloseum, Forum Romanum, Pantheon aj.), Piazza Navona, Fontana di Trevi, Piazza di Spagna. Dojezd na ubytování do oblasti Neapolský záliv .
3. den: CAPRI - jeden z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších ostrovů Tyrhenského moře (Lodě se platí na místě). Zastávka v hlavním městě Kampánie - NEAPOLI (UNESCO) nebo městečku SORRENTO (podle trajektu na Capri).
4. den: POMPEJE (UNESCO) - velkolepý příklad starořímského města. Výjezd na sopku VESUV - výstup měsíční krajinou ke kráteru. Doprava minibusem - platí se na místě. POZZUOLI - postvulkanická činnost projevující se v solfatarách - výrony sopečných plynů (areál je dočasně uzavřený, nemůžeme garantovat), římský amfiteátr.
5. den: Klášter MONTECASSINO – nejstarší benediktýnský klášter, který byl vybombardován za 2. sv. války a následně kompletně zrekonstruován do původní podoby, honosná výzdoba, krásné výhledy do okolí. HERCULANEUM (UNESCO) - Pompejemi zastíněné vykopávky, které ale na menším prostoru představují jedinečný ucelený komplex římského města, které bylo při výbuchu Vesuvu v 1.stol.n.l. zalito mohutným lávovým proudem.
6. den: ŘÍM -VATIKÁN (UNESCO) - sídlo hlavy katolické církve. Chrám sv. Petra, vatikánská muzea.
7. den: Příjezd do Prahy odpoledne.