To nejlepší z Japonska + BAREVNÝ PODZIM + TRADIČNÍ LÁZNĚ (letecky z Prahy)

-2%
Ubytování: hotel *** Doprava: letecky Strava: snídaně
1 termín od 10. listopadu 2023

Cena zájezdu

od 103 990 Kč 105 990 Kč


Cestovatelský podzim startuje – vsaďte na zemi vycházejícího slunce. S naším průvodcem poznáte Japonsko jako s nikým jiným. Projdete se zahradami hrajícími všemi barvami, zhlédnete úchvatné chrámy i kláštery. Ochutnáte japonskou kuchyni, objevíte zajímavosti pobřeží Japonského moře a vyzkoušíte tradiční japonské lázně. Dopřejte si barevné zážitky s vůní exotických dálek – dopřejte si Japonsko! Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla. V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak. Podmínky pro přepravu zavazadel: Zavazadlo v ceně zájezdu:  kabinové zavazadlo o rozměrech 55 x 38 x 20... Celý popis

To nejlepší z Japonska + BAREVNÝ PODZIM + TRADIČNÍ LÁZNĚ (letecky z Prahy)

Termíny a ceny

10.11. - 22.11.2023 pátek - středa
snídaně letecky
103 990 Kč
cena za 13 dní

Informace o cenách

Cena zahrnuje

 • letenka Praha – Tokio a Ósaka – Praha se všemi poplatky (let je s jedním navazujícím přestupem)
 • kabinové a odbavované zavazadlo podle pravidel letecké společnosti
 • transfer letiště – hotel – letiště
 • 5x ubytování v hotelu v Tokiu
 • 5x ubytování v hotelu v Ósace
 • 10x snídaně
 • přesuny dle programu (autobusový transfer, vlak, šinkanzen)

Cena nezahrnuje

 • jízdné městskou hromadnou dopravou
 • vstupné na místě (chrámy, muzea atd.)
 • doporučené kapesné: minimálně 97 000 YEN/os./pobyt (stravování, vstupy, jízdné MHD)
 • cestovní pojištění
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 16 000 Kč

  • Poznávací zájezdy

Popis zájezdu

To nejlepší z Japonska + BAREVNÝ PODZIM + TRADIČNÍ LÁZNĚ (letecky z Prahy)

Cestovatelský podzim startuje – vsaďte na zemi vycházejícího slunce. S naším průvodcem poznáte Japonsko jako s nikým jiným. Projdete se zahradami hrajícími všemi barvami, zhlédnete úchvatné chrámy i kláštery. Ochutnáte japonskou kuchyni, objevíte zajímavosti pobřeží Japonského moře a vyzkoušíte tradiční japonské lázně. Dopřejte si barevné zážitky s vůní exotických dálek – dopřejte si Japonsko!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Podmínky pro přepravu zavazadel: Zavazadlo v ceně zájezdu:  kabinové zavazadlo o rozměrech 55 x 38 x 20 cm (celkový součet stran max. 114 cm) a max. hmotnosti 7 kg (toto zavazadlo patří na palubu letadla, rozměry jsou včetně držadla, postranní kapsy a koleček)

Zavazadlo v ceně zájezdu:  odbavované zavazadlo o hmotnosti do 30 kg (toto zavazadlo bude odbavené do úložného prostoru)


Podmínky vždy platí pro jednoho cestujícího, pokud není uvedeno jinak.

Hmotnosti zavazadel nelze sčítat.

Každý pasažér musí mít své vlastní zavazadlo dle uvedených podmínek. Zavazadlo k odbavení (pokud není v ceně) lze objednat nejpozději 14 dní před termínem zájezdu.

Cestovní pojištění: Kooperativa B Svět (100 Kč / den / osoba)
Srovnání pojištění

Stravování: snídaně

během dne při prohlídkách bude možné zakoupit jídlo na některé z přestávek v místech s možností občerstvení

Program zájezdu

1. den: V odpoledních hodinách odlet z Prahy.    
2. den: Přílet do Tokia, transfer z letiště na hotel, ubytování. Dle časových možností a zájmu následuje společná večeře s průvodcem.
3. den: Celodenní prohlídka nejkrásnějších míst Tokia s průvodcem. Po snídani se vydáme na fascinující rybí trh. Jedná se o největší trh svého druhu na světě , na kterém budeme mít možnost dopřát si kulinářské zážitky japonské kuchyně: čerstvé sushi, mořské plody a pochoutky ze všech koutů Japonska. Poté navštívíme nejtradičnější tokijskou čtvrt Asakusa, historické srdce středověkého Eda, která byla vždy duchovním a společenským centrem starého města . Zde si prohlédneme nejposvátnější tokijský buddhistický chrám Sensódži a šintoistickou svatyni Asakusa džindža. Volný čas strávíme ve vyhlášené Nakamise dóri, v ráji pro milovníky nákupů tradičních suvenýrů a pochoutek. V podvečer se vydáme metrem do čtvrti Šibuja, kde se projdeme po nejfrekventovanějším přechodu na světě. Zastavíme se také u slavného památníku psa Hačikó a závěrem dne nás čeká návštěva mrakodrapové čtvrti Šindžuku, která patří k těm nejmodernějším v celém Tokiu se spoustou barů a nočních klubů, neonových poutačů i obchodů. Návrat na hotel ve večerních hodinách s průvodcem nebo individuálně.
4. den: Celodenní výlet k posvátné hoře Fudži a odpočinek v tradičních termálních lázních.  Ráno se vydáme autobusem k jednomu z nejkrásnějších symbolů Japonska, k posvátné hoře Fudži. Zastavíme u nádherné  šintoistické svatyně Fudži Sengen-džindža , stojící uprostřed malého cypřišového háje. Ve Fudži-Jošida, nalézajícím se na páté stanici v tradičním výchozím bodě pro výstup na horu, nás čekají úchvatné výhledy na majestátní vrcholek hory. Po obědě nás pak bude čekat příjemně strávený čas a pár hodin odpočinku v  tradičních japonských termálních lázních-nazývaných  „onsen“, jichž jsou po celé zemi rozesety stovky a do kterých místní rádi chodí za odpočinkem a očistou. Po pobytu v lázních návrat autobusem na hotel v Tokiu v pozdních večerních hodinách.
5. den: Celodenní výlet na pobřeží Japonského moře. Po snídani se vydáme šinkanzenem do  města Toyama, odkud pojedeme k  východnímu cípu Japonského moře , do města Kanazawa, kde načerpáme autentickou atmosféru při procházce ve  starobylé čtvrti samurajů , a navštívíme také jednu z  nejkrásnějších zahrad celého Japonska Kenroku-en . Poté se vypravíme do  horské oblasti Shirakawa, která se pyšní malebnou vesnicí zapsanou v  UNESCO  díky své originální architektuře gassho-zukiri a obdivuhodnému stáří mnohdy více jak 250 let. Zde budeme mít možnost načerpat pohádkovou atmosféru při procházce a zároveň obdivovat nádhernou přírodu této horské vesnice. Návrat na hotel ve večerních hodinách.
6. den: Celodenní výlet k chrámovému komplexu ve městě Nikkó. Ráno se vydáme vlakem do nejvýznamnějšího poutního města Nikkó s úchvatným chrámovým komplexem. Procházkou po městské promenádě dojdeme k půvabnému červenému mostu Šin-kjó , k němuž se vážou četné místní legendy . Odtud nás bude čekat výstup k buddhistickému chrámovému komplexu Rinnó-dži. Zde si prohlédneme hlavní buddhistický chrám Sanbuco-dó s působivými sochami Buddhy , podíváme se i do chrámové pokladnice a navštívíme malebnou japonskou zahradu.  Dále budeme pokračovat kolem pětipatrové pagody zdobené znameními asijského zvěrokruhu až ke vstupu do hlavní svatyně celého komplexu Tóšó-gú zapsané na Seznamu světového dědictví UNESCO . Uvidíme známý reliéf tří opic , „japonského slona“ a spící kočky, jedny z nejslavnějších symbolů Nikkó. Postupně dorazíme až k proslulé bráně Kugurimon , odkud se vydáme cedrovým lesíkem po 207 kamenných schodech až k hrobce Hótó. Před odjezdem zpět do Tokia se společně vydáme na krátkou příjemnou procházku kolem řeky, jejíž břehy lemuje asi padesát buddhistických soch , které jsou ozdobeny červenými čepičkami. Ve večerních hodinách návrat s průvodcem vlakem na ubytování v Tokiu. 
7. den: Přejezd do Ósaky, ubytování a prohlídka nejkrásnějších míst tohoto velkolepého města. Po snídani se vydáme šinkanzenem do Ósaky, kde se po příjezdu ubytujeme. Odpoledne si prohlédneme Ósaku, pestrobarevné a tradiční japonské město , které kdysi plnilo funkci hlavního obchodního centra celé země. Procházkou přes most Ebisu-bashi dorazíme do fascinující neonové čtvrti Dótombori s množstvím restaurací, karaoke barů, heren, zvířecích kaváren a obchodů. Atmosféru této čtvrti si nejlépe užijeme při plavbě výletní lodí , během které bude dostatek času vyzkoušet spoustu nevšedních zážitků. Dále budeme pokračovat ke známé nákupní pasáži Šinsaibaši – ráji všech milovníků nakupování, kde budeme mít nejprve možnost se na město podívat pěkně shora, z vyhlídkové plošiny v působivé futuristické budově ze skla a oceli Umeda Sky Building, což je jeden z moderních symbolů města. Místní vyhlídka nese název „Plovoucí zahrada“ a je zavěšena ve výšce 170 metrů nad zemí mezi oběma věžemi mrakodrapu. Odtud si všichni zajisté užijí výhled na nádhernou noční Ósaku. Návrat na hotel v Ósace ve večerních hodinách s průvodcem nebo individuálně. 
8. den: Celodenní výlet do Kjóta – kolébky japonské historie s nejvýznamnějšími památkami. Dnešní den bude patřit městu Kjóto, které po dlouhá staletí plnilo funkci hlavního města celé země a je doslova poseto chrámy a historickými památkami . Jako první nás čeká návštěva jedné z nejznámějších kjótských svatyní, Fušimi Inari, která proslula svými dlouhými klikatými chodbami složenými z tradičních oranžových bran torii . Poté se vydáme na prohlídku jedné z nejobdivovanějších památek ve městě, Kláštera čisté vody (Kijomizudera), zapsaného na seznamu  UNESCO . Tento chrámový komplex je v Kjótu jedním z nejstarších a byl vybudován u posvátného léčivého pramene . Následně se v podvečer vypravíme do slavné kjótské čtvrti Gion, do mekky nádherných japonských umělkyň – gejš . Pokud budeme mít štěstí, můžeme při procházce touto starobylou čtvrtí stále nějakou gejšu zahlédnout. Ve večerních hodinách návrat vlakem s průvodcem do Ósaky. 
9. den: Celodenní výlet do Hirošimy a na ostrov Mijadžima s proslulou plovoucí bránou, která je jedním z nejznámějších symbolů Japonska . Ráno se vydáme vlakem na jedno z nejsmutnějších míst novodobé historie, do města Hirošima. V Hirošimě se zastavíme u celosvětově známé budovy zapsané v  UNESCO , u Průmyslového paláce , postaveného českým architektem, jehož stavba přestála atomový útok. Prohlédneme si působivé Mírové pamětní muzeum s dojemnými exponáty a následně se projdeme v Mírovém parku, kde budeme moci zazvonit na Zvon míru a podívat se na Plamen míru , který bude uhašen teprve tehdy, až se svět zbaví nukleárních zbraní. U Mírového pomníku dětí se dozvíme o příběhu dívky, která věřila, že když složí tisíce jeřábů z papíru , tak se uzdraví z následků atomového útoku. Odpoledne se vydáme speciální rychlolodí po kanálu přes vnitřní moře na  kouzelný výlet  na nejposvátnější šintoistický ostrov Mijadžima. Dominantou tohoto fascinujícího místa, na kterém nám budou společnost dělat desítky malých jelenů, je plovoucí brána svatyně Icukušima-džindža, jeden z nejznámějších lidskou rukou postavených symbolů celého Japonska. Bude zde i dostatek volného času k procházce, návštěvě velkolepé svatyně či na příjemné posezení v některé z místních restaurací. Ve večerních hodinách návrat do Ósaky.
10. den: Celodenní výlet do Nary – kolébky Japonského císařství, a do Kjóta k impozantním chrámům s nejkrásnějšími zahradami . Po snídani pojedeme šinkanzenem do Nary , nejstaršího města Japonského císařství , kde nás čeká návštěva významného chrámu Tódaidži s  největší sochou Buddhy , odkud budeme pokračovat příjemnou procházkou vyhlášeným  parkem Nara-koén, s vítaným doprovodem krotkých japonských jelenů. Odpoledne náš čeká návštěva Kjóta s prohlídkou impozantních chrámů a zahrad. Nejprve se zastavíme v jednom z  nejkrásnějších zahradních komplexů , kde budeme ve Stříbrném pavilonu obdivovat jednu z nejvyhlášenějších kjótských zahrad, a poté se vydáme k nádhernému Zlatému pavilonu obklopenému půvabnou zahradou. Ve večerních hodinách návrat vlakem s průvodcem do Ósaky. 
11. den: Celodenní výlet k nejznámějšímu japonskému hradu Himedži, prohlídka nádherných zahrad, čajový ceremoniál, prohlídka Kobe s večeří . Ráno se vydáme vlakem k  působivému sněhově bílému hradu Himedži, jednomu ze symbolů Japonska, zapsaném na seznamu UNESCO . Tento hrad je známý z mnoha filmů, např. z  Posledního samuraje s Tomem Cruisem . Hrad na břehu řeky Senbagawa je největším ze všech středověkých hradů v Japonsku a také jediný, který se zachoval ve své původní podobě. Budeme si tedy moci prohlédnout i jeho působivý interiér. V Himeji navštívíme také park Kóko-en, který je tvořen  devíti propojenými tradičními japonskými zahradami s různými tematickými založeními. Jedna ze zahrad je  věnována čajovému obřadu a nachází se v ní elegantní čajovna, ve které si budeme moci japonský čajový obřad vyzkoušet i my . V odpoledních hodinách následuje volný čas, který každý může využít po svém – např. k procházkám, nákupům nebo návštěvě muzeí. Po cestě zpět se zastavíme v mecce kulinářství – v  proslulém Kob e , kde navštívíme nádhernou přístavní promenádu s moderní architekturou, a poté se vydáme do vyhlášené „Čínské čtvrti“, kde zájemci mohou uspokojit své chuťové buňky při  večeři nejlepšího hovězího steaku z chovu Kobe . Návrat do Ósaky ve večerních hodinách s průvodcem nebo individuálně.
12. den: V závislosti na čase odletu možnost volného programu ve městě, poté odlet zpět do ČR. Dle letového řádu budete mít případně možnost individuální prohlídky města nebo některé z jejích atraktivit.  Následuje transfer z hotelu na letiště, odlet z Ósaky zpět do ČR.
13. den: Návrat do ČR.