To nejlepší z Japonska + KVĚTINOVÝ FESTIVAL U HORY FUDŽI (letecky z Prahy)

Jedinečný poznávací zájezd s průvodcem, během kterého uvidíte největší zajímavosti Japonska a užijete si květinový festival přímo pod horou Fudži. Objevíte nejkrásnější zákoutí Tokia, budete obdivovat zdejší chrámy a kláštery, ochutnáte tradiční speciality na rybím trhu a Hirošima vás nenechá chladnými. Připravte se na životní zážitek a poznejte s námi Japonsko! Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla. V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak. Podmínky pro přepravu zavazadel: Zavazadlo v ceně zájezdu:  kabinové zavazadlo o rozměrech 55 x 38 x 20 cm (celkový součet stran max... Celý popis

To nejlepší z Japonska + KVĚTINOVÝ FESTIVAL U HORY FUDŽI (letecky z Prahy)

Termíny a ceny

29.04. - 11.05.2025 úterý - neděle
snídaně letecky
114 990 Kč
cena za 13 dní

Informace o cenách

Cena zahrnuje

 • letenka Praha-Tokio a Ósaka-Praha se všemi poplatky (let je s přestupem)
 • kabinové a odbavované zavazadlo dle podmínek pro přepravu zavazadel
 • transfer letiště-hotel-letiště
 • služby průvodce (mimo individuální volno)
 • služby místního průvodce
 • 5x ubytování v Tokiu
 • 5x ubytování v Ósace
 • 10x snídaně
 • veškeré přesuny dle programu (transfer, vlak, šinkanzen)

Cena nezahrnuje

 • cestovní pojištění léčebných výloh (není-li sjednáno)
 • jízdné městskou hromadnou dopravou
 • plavby výletní lodí
 • vstupné na místě (chrámy, muzea atd.)
 • doporučujeme kapesné minimálně 107 000 YEN (včetně vstupné a dopravy na místě)
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 16 000 Kč

  • Poznávací zájezdy

Popis zájezdu

To nejlepší z Japonska + KVĚTINOVÝ FESTIVAL U HORY FUDŽI (letecky z Prahy)

Jedinečný poznávací zájezd s průvodcem, během kterého uvidíte největší zajímavosti Japonska a užijete si květinový festival přímo pod horou Fudži. Objevíte nejkrásnější zákoutí Tokia, budete obdivovat zdejší chrámy a kláštery, ochutnáte tradiční speciality na rybím trhu a Hirošima vás nenechá chladnými. Připravte se na životní zážitek a poznejte s námi Japonsko!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Podmínky pro přepravu zavazadel: Zavazadlo v ceně zájezdu:  kabinové zavazadlo o rozměrech 55 x 38 x 20 cm (celkový součet stran max. 114 cm) a max. hmotnosti 7 kg (toto zavazadlo patří na palubu letadla, rozměry jsou včetně držadla, postranní kapsy a koleček)

Zavazadlo v ceně zájezdu:  odbavované zavazadlo o hmotnosti do 30 kg (toto zavazadlo bude odbavené do úložného prostoru)


Podmínky vždy platí pro jednoho cestujícího, pokud není uvedeno jinak.

Hmotnosti zavazadel nelze sčítat.

Každý pasažér musí mít své vlastní zavazadlo dle uvedených podmínek. Zavazadlo k odbavení (pokud není v ceně) lze objednat nejpozději 30 dní před termínem zájezdu.

Cestovní pojištění: Kooperativa B Svět (100 Kč / den / osoba)
Slavia D - Travel High 2.0 + STORNO (174 Kč / den / osoba)
Slavia E - Travel OVERSEAS 2.0 + STORNO (250 Kč / den / osoba)
Srovnání pojištění

Stravování: snídaně

snídaně v hotelu jsou podávány formou bufetu
během dne bude možné zakoupit jídlo na místech s možností občerstvení
poblíž hotelu je možnost individuálního stravování v místních restauracích

Ubytování: hotel ***

ubytování v hotelu v jednolůžkových, dvoulůžkových a dle dostupnosti i třílůžkových pokojích
ubytování v menších pokojích s vlastním sociálním zařízením

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy v odpoledních hodinách. 
2. den: Přílet do Tokia, transfer z letiště na hotel, ubytování.
3. den: Celodenní prohlídka nejkrásnějších míst Tokia s průvodcem. Prohlídku Tokia začneme ve čtvrti Asakusa, duchovním centru Starého města. Zde si prohlédneme nejnavštěvovanější tokijský buddhistický chrám Sensódži a vedlejší šintoistickou  svatyni Asakusa džindža. V uličce Nakamise budeme moci zakoupit tradiční suvenýry nebo ochutnat typické rýžové krekry. V odpoledních hodinách nás čeká plavba lodí po řece Sumidě. Po cestě uvidíme fascinující stavbu Duhového mostu (Rainbow Bridge) a dopravíme se na ostrov Odaiba, do nákupního a administrativního centra, na kterém se nachází  kopie newyorské sochy Svobody, sídlo japonské televize Fuji, a odkud je také krásný výhled na tokijskou napodobeninu Eiffelovy věže. Na závěr dne se pak metrem dopravíme do čtvrti Šibuja plné neonových poutačů, obchodů a barů. Zde si prohlédneme památník psa Hačíkó, u kterého si obyvatelé města dávají schůzky. Večerní volný čas na nákupy nebo návštěvu restaurací a barů, návrat na hotel s průvodcem nebo individuálně.
4. den: Dnes pronikneme do tajů japonské kuchyně, uvidíme Císařský palác a mrakodrapovou čtvrť v Tokiu. V ranních hodinách navštívíme fascinující rybí trh, na kterém ochutnáme snad to nejčerstvější sushi a rybí pochoutky v celém Japonsku. (Může se stát, že trh bude ve dnech, kdy budeme v Tokiu, uzavřen. V tom případě zvolíme náhradní program).Poté nás čeká procházka čtvrtí Ginza, vyhlášené výstavní oblasti, jejíž hlavní tepně se říká „tokijská Pátá Avenue“. V odpoledních hodinách se metrem přesuneme k Císařskému paláci a čeká nás i návštěva  mrakodrapové čtvrti Šindžuku, která patří k těm nejmodernějším v celém Tokiu a je vyhlášená množstvím restaurací, barů a nočních klubů. Návrat na hotel ve večerních hodinách s průvodcem nebo individuálně.
5. den: Celodenní výlet k posvátné hoře Fudži, kde se koná úchvatná květinová slavnost. Ráno se vydáme autobusem k jednomu ze symbolů Japonska,  posvátné hoře Fudži. První pohled na tuto vyhaslou sopku bude vskutku nezapomenutelný – užijeme si jej totiž ze zahrady, v níž se každoročně koná úchvatná květinová slavnost Shibazakura Festival, které se zúčastníme. V zahradě s výhledem na Fudži rostou v tomto období statisíce růžových, fialových a bílých trvalek plamenek. V dopoledních hodinách si zde dopřejeme volný čas, během kterého bude spousta příležitostí si pořídit nezapomenutelné záběry, procházet se po  květinových terasách a také možnost ochutnat tradiční japonské pochoutky. Ve večerních hodinách návrat autobusem zpět na hotel do Tokia.
6. den: Výlet k chrámovému komplexu Nikkó uprostřed hor, kde budeme moci obdivovat pagody a tradiční japonské zahrady.  Ráno se vydáme objednaným transferem do nejvýznamnějšího  poutního města  Nikkó s úchvatným chrámovým komplexem. Procházkou po městské promenádě dojdeme k půvabnému  červenému mostu Šin-kjó , k němuž se vážou četné  místní legendy . Odtud nás bude čekat výstup k buddhistickému chrámovému komplexu Rinnó-dži. Zde si prohlédneme hlavní buddhistický chrám Sanbuco-dó s působivými sochami Buddhy , podíváme se i do chrámové pokladnice a navštívíme  malebnou  japonskou zahradu.  Dále budeme pokračovat kolem  pětipatrové pagody  zdobené znameními asijského zvěrokruhu až ke vstupu do hlavní svatyně celého komplexu  Tóšó-gú  zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO. Uvidíme známý  reliéf tří opic , z nichž jedna si zakrývá oči, druhá ústa a třetí uši, jeden ze symbolů Nikkó. Postupně dorazíme až k  proslulé bráně Kugurimon , na níž je vyobrazena tajemná spící kočka. Odtud se vydáme cedrovým lesíkem po 207 kamenných schodech až k  hrobce Hótó , odkud se nám naskytne překrásný výhled do okolí. V odpoledních hodinách budou moci zájemci navštívit další chrámy, případně se občerstvit v některé z restaurací, nakoupit suvenýry nebo se vydat do některého z místních muzeí. Před odjezdem zpět do Tokia se společně vydáme na krátkou příjemnou  procházku kolem řeky , podél jejíhož břehu uvidíme asi  padesát buddhistických soch, které jsou ozdobeny červenými čepičkami . Ve večerních hodinách návrat s průvodcem na ubytování v Tokiu.
7. den: Přejezd z Tokia do Ósaky. Prohlídka města Ósaky z vyhlídkové plošiny, procházka neonovou čtvrtí a plavba výletní loďkou po místním kanále. V brzkých ranních hodinách se vydáme šinkanzenem z Tokia do Ósaky. Užijeme si přitom jízdu jednou z japonských ikon, aerodynamickým rychlovlakem, který se na vysokorychlostních tratích může řítit rychlostí až 320km/h. Po příjezdu do  Ósaky  se ubytujeme. Odpoledne si prohlédneme Ósaku,  pestrobarevné a tradiční japonské město , které kdysi plnilo funkci hlavního obchodního centra celé země. Procházkou přes most Ebisu-bashi dorazíme do fascinující  neonové  čtvrti Dótombori s množstvím restaurací, karaoke barů, heren, zvířecích kaváren a obchodů. Atmosféru této čtvrti si nejlépe užijeme při  plavbě výletní lodí , během které bude dostatek času vyzkoušet spoustu nevšedních zážitků. Dále budeme pokračovat ke známé  nákupní  pasáži Šinsaibaši – ráji všech milovníků nakupování, kde budeme mít nejprve možnost se na město podívat pěkně shora, z vyhlídkové plošiny v působivé futuristické budově ze skla a oceli Umeda Sky Building, což je jeden z moderních symbolů města. Místní vyhlídka nese název  „Plovoucí zahrada“  a je zavěšena ve výšce 170 metrů nad zemí mezi oběma věžemi mrakodrapu. Odtud si všichni zajisté užijí výhled na nádhernou noční Ósaku. Návrat na hotel v Ósace ve večerních hodinách s průvodcem nebo individuálně. 
8. den: Po snídani se vypravíme na celodenní výlet do města Kjóto, které je doslova poseto historickými památkami. Dnešní den bude patřit městu Kjóto, které po dlouhá staletí plnilo funkci hlavního města celé země a je doslova  poseto chrámy a historickými památkami . Jako první nás čeká návštěva jedné z nejznámějších kjótských  svatyní,  Fušimi Inari, která proslula svými dlouhými klikatými chodbami složenými z  tradičních oranžových bran torii . Poté se vydáme na prohlídku jedné z nejobdivovanějších památek ve městě, Kláštera čisté vody (Kijomizudera), zapsaného na seznamu  UNESCO . Tento chrámový komplex je v Kjótu jedním z nejstarších a byl vybudován u  posvátného léčivého pramene .  Následně se v podvečer vypravíme do slavné kjótské čtvrti Gion, do mekky nádherných  japonských umělkyň – gejš . Pokud budeme mít štěstí, můžeme při procházce touto starobylou čtvrtí stále nějakou gejšu zahlédnout. Ve večerních hodinách návrat vlakem s průvodcem do Ósaky. 
9. den: Celodenní výlet do Hirošimy a na ostrov Mijadžima s proslulou plovoucí bránou, která je jedním z nejznámějších symbolů Japonska . Ráno pojedeme vlakem a dorazíme na jedno z nejsmutnějších míst novodobé historie,  do města Hirošima, které je známé celému světu kvůli svržení atomové bomby na sklonku druhé světové války.  V Hirošimě se zastavíme u celosvětově známé budovy zapsané v  UNESCO , u Průmyslového paláce, postaveného českým architektem, jehož stavba přestála atomový útok. Prohlédneme si působivé Mírové pamětní muzeum s dojemnými exponáty a následně se projdeme v Mírovém parku, kde budeme moci zazvonit na Zvon míru a podívat se na  Plamen míru , který bude uhašen teprve tehdy, až se svět zbaví nukleárních zbraní. U Mírového pomníku dětí se dozvíme o příběhu dívky, která věřila, že když  složí tisíce jeřábů z papíru , tak se uzdraví z následků atomového útoku. Odpoledne se vydáme speciální rychlolodí po kanálu přes vnitřní moře na  kouzelný výlet  na nejposvátnější šintoistický ostrov Mijadžima. Dominantou tohoto fascinujícího místa, na kterém nám budou společnost dělat desítky malých jelenů, je plovoucí brána svatyně Icukušima-džindža, jeden z nejznámějších lidskou rukou postavených symbolů celého Japonska. Bude zde i dostatek volného času k procházce, návštěvě velkolepé svatyně či na příjemné posezení v některé z místních restaurací. Ve večerních hodinách návrat do Ósaky.
10. den: Opět se vypravíme do Kjóta a budeme pokračovat v prohlídce zenové zahrady, vydáme se stezkou filozofů a navštívíme překrásné chrámy. Ráno se opět vrátíme vlakem do Kjóta, kde nás bude čekat prohlídka dalších impozantních chrámů a památek. Vydáme se k nádhernému Zlatému pavilonu ( Kinkaku-dži ) obklopenému krásnou zahradou. Nemineme ani  Stříbrný pavilon (Ginkaku-dži)  z 15. století, od kterého podél kanálu vede asi dvoukilometrová Stezka filozofů – jedno z nejoblíbenějších míst ve městě k příjemným procházkám. Projdeme se po ní i my a dojdeme až k  chrámu Nanzen-dži  na samém konci kanálu. Ve večerních hodinách návrat vlakem s průvodcem na ubytování v Ósace.
11. den: Celodenní výlet šinkanzenem k nejznámějšímu japonskému hradu Himedži a návštěva zahrad.  Ráno se vydáme šinkanzenem k působivému sněhově bílému hradu Himedži , jednomu ze symbolů Japonska, zapsanému na seznamu světového dědictví UNESCO. Tento hrad je známý z mnoha filmů, např. z Posledního samuraje s Tomem Cruisem. Hrad na břehu řeky Senbagawa je největším ze všech středověkých hradů v Japonsku a také jediný, který se zachoval ve své původní podobě. Zájemci si budou moci prohlédnout fascinující hradní areál. V odpoledních hodinách se vypravíme do nedalekého parku Kóko-en, který je tvořen devíti propojenými tradičními japonskými zahradami s různými tematickými založeními. Poté bude následovat volný čas v městečku, který bude moci každý využít po svém – např. k procházkám nebo návštěvě muzeí. Návrat do Ósaky na ubytování s průvodcem nebo individuálně.
12. den: V závislosti na čase odletu možnost volného programu ve městě, poté odlet zpět do ČR. Dle letového řádu budete mít případně možnost individuální prohlídky města nebo odpočinku do vyhlášených lázní SPA WORLD. Následuje transfer z hotelu na letiště, odlet z Ósaky zpět do ČR.  
13. den: Návrat do ČR .