To nejlepší z Japonska (letecky z Prahy)

Ubytování: hotel *** Doprava: letecky Strava: snídaně
1 termín od 18. října 2024

Cena zájezdu

od 109 990 Kč


Životní zážitek na poznávacím zájezdu s průvodcem, během kterého objevíte nevšední krásy Japonska a na vlastní kůži vyzkoušíte tradiční japonské lázně. Projdete se úchvatným Tokiem, zhlédnete zdejší chrámy, kláštery i zahrady, ochutnáte japonskou kuchyni a Hirošima vás nenechá chladnými. Buďte cestovatel a jeďte s námi zažít Japonsko, na které se nezapomíná! Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla. V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak. Podmínky pro přepravu zavazadel: Zavazadlo v ceně zájezdu:  kabinové zavazadlo o rozměrech 55 x 38 x 20 cm (celkový součet stran max. 114... Celý popis

To nejlepší z Japonska (letecky z Prahy)

Termíny a ceny

18.10. - 30.10.2024 pátek - středa
snídaně letecky
109 990 Kč
cena za 13 dní

Informace o cenách

Cena zahrnuje

 • letenka Praha-Tokio a Ósaka-Praha se všemi poplatky (let je s přestupem)
 • kabinové zavazadlo dle podmínek pro přepravu zavazadel
 • transfer letiště-hotel-letiště
 • služby průvodce (mimo individuální volno)
 • služby místního průvodce
 • 5x ubytování v Tokiu
 • 5x ubytování v Ósace
 • 10x snídaně
 • veškeré přesuny dle programu (transfer, vlak, šinkanzen)

Cena nezahrnuje

 • zavazadlo za příplatek dle podmínek pro přepravu zavazadel
 • cestovní pojištění léčebných výloh (není-li sjednáno)
 • jízdné městskou hromadnou dopravou
 • vstupné na místě (chrámy, muzea atd.)
 • plavby výletní lodí
 • doporučujeme kapesné minimálně 107 000 YEN (včetně vstupné a dopravy na místě)
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 16 000 Kč

  • Pobytové zájezdy
  • Exotika

Popis zájezdu

To nejlepší z Japonska (letecky z Prahy)

Životní zážitek na poznávacím zájezdu s průvodcem, během kterého objevíte nevšední krásy Japonska a na vlastní kůži vyzkoušíte tradiční japonské lázně. Projdete se úchvatným Tokiem, zhlédnete zdejší chrámy, kláštery i zahrady, ochutnáte japonskou kuchyni a Hirošima vás nenechá chladnými. Buďte cestovatel a jeďte s námi zažít Japonsko, na které se nezapomíná!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Podmínky pro přepravu zavazadel: Zavazadlo v ceně zájezdu:  kabinové zavazadlo o rozměrech 55 x 38 x 20 cm (celkový součet stran max. 114 cm) a max. hmotnosti 7 kg (toto zavazadlo patří na palubu letadla, rozměry jsou včetně držadla, postranní kapsy a koleček)

Zavazadlo v ceně zájezdu:  odbavované zavazadlo o hmotnosti do 30 kg (toto zavazadlo bude odbavené do úložného prostoru)


Podmínky vždy platí pro jednoho cestujícího, pokud není uvedeno jinak.

Hmotnosti zavazadel nelze sčítat.

Každý pasažér musí mít své vlastní zavazadlo dle uvedených podmínek. Zavazadlo k odbavení (pokud není v ceně) lze objednat nejpozději 30 dní před termínem zájezdu.

Cestovní pojištění: Kooperativa B Svět (100 Kč / den / osoba)
Slavia D - Travel High 2.0 + STORNO (174 Kč / den / osoba)
Slavia E - Travel OVERSEAS 2.0 + STORNO (250 Kč / den / osoba)
Srovnání pojištění

Stravování: snídaně

snídaně v hotelu jsou podávány formou bufetu
během dne bude možné zakoupit jídlo na místech s možností občerstvení
poblíž hotelu je možnost individuálního stravování v místních restauracích

Ubytování: hotel ***

ubytování v hotelu v jednolůžkových, dvoulůžkových a dle dostupnosti i třílůžkových pokojích
ubytování v menších pokojích s vlastním sociálním zařízením

Program zájezdu

1. den: Dle letového řádu odlet z Prahy.
2. den: Přílet do Tokia, transfer z letiště na hotel, ubytování.
3. den: Celodenní prohlídka nejkrásnějších míst Tokia s průvodcem. Prohlídku Tokia začneme  ve čtvrti Asakusa, duchovním centru Starého města. Zde si prohlédneme nejnavštěvovanější tokijský buddhistický chrám Sensódži a vedlejší šintoistickou  svatyni Asakusa džindža. V uličce Nakamise budeme moci zakoupit tradiční suvenýry nebo ochutnat typické rýžové krekry. V odpoledních hodinách nás čeká plavba lodí po řece Sumidě. Po cestě uvidíme fascinující stavbu Duhového mostu (Rainbow Bridge) a dopravíme se na ostrov Odaiba, do nákupního a administrativního centra, na kterém se nachází  kopie newyorské sochy Svobody, sídlo japonské televize Fuji, a odkud je také krásný výhled na tokijskou napodobeninu Eiffelovy věže. Na závěr dne se pak metrem dopravíme do čtvrti Šibuja plné neonových poutačů, obchodů a barů. Zde si prohlédneme památník psa Hačikó, u kterého si obyvatelé města dávají schůzky. Odpoledne volný čas na nákupy nebo návštěvu restaurací a barů, návrat na hotel s průvodcem nebo individuálně.
4. den: Dnes pronikneme do tajů japonské kuchyně, uvidíme Císařský palác a mrakodrapovou čtvrť v Tokiu. V ranních hodinách navštívíme fascinující rybí trh, na kterém ochutnáme snad to nejčerstvější sushi a rybí pochoutky v celém Japonsku (Může se stát, že trh bude ve dnech, kdy budeme v Tokiu, uzavřen. V tom případě zvolíme náhradní program). Poté nás čeká procházka čtvrtí Ginza, vyhlášené výstavní oblasti, jejíž hlavní tepně se říká „tokijská Pátá Avenue“. V odpoledních hodinách se metrem přesuneme k Císařskému paláci   a od něj se pěšky vydáme ke kontroverzní svatyni Yasukuni Jinja, oslavující japonské padlé vojáky, včetně válečných zločinců druhé světové války. Zájemci budou moci navštívit přilehlé zajímavé muzeum Jasukuni júšúkan   s torpédem letadla kamikaze a samurajskými brněními. Na závěr dne nás čeká návštěva  mrakodrapové čtvrti Šindžuku, která patří k těm nejmodernějším v celém Tokiu a je vyhlášená množstvím restaurací, barů a nočních klubů. Návrat na hotel s průvodcem nebo individuálně.
5. den: Celodenní výlet k posvátné hoře Fudži a na závěr odpočinek v tradičních termálních lázních onsen. Ráno se vydáme autobusem k jednomu z nejkrásnějších symbolů Japonska, posvátné hoře Fudži. Zastavíme u nádherné šintoistické svatyně Fudži Sengen-džindža, stojící uprostřed malého cypřišového háje. V městečku Fudži-Jošida, nalézajícím se na páté stanici, v tradičním výchozím bodě pro výstup na horu, nás čekají úchvatné výhledy na majestátní vrcholek hory. Po obědě nás pak bude čekat příjemně strávený čas a pár hodin odpočinku v  tradičních japonských termálních lázních nazývaných „onsen“,   jichž jsou po celé zemi rozesety stovky a do kterých místní rádi chodí za odpočinkem a očistou. Po pobytu v lázních návrat autobusem na hotel v Tokiu. 
6. den: Výlet k chrámovému komplexu Nikkó uprostřed hor, kde budeme moci obdivovat pagody a tradiční japonské zahrady.  Ráno se vydáme objdnaným transferem do vyhlášeného  poutního města Nikkó s úchvatným chrámovým komplexem uprostřed hor. Z vlakového nádraží půjdeme na krátkou procházku po hlavní městské třídě a dojdeme až k půvabnému červenému  mostu Šin-kjó , k němuž se vážou četné místní legendy. Odtud nás bude čekat výstup k  buddhistickému chrámovému komplexu Rinnó-dži. Zde si prohlédneme hlavní budovu  Sanbuco-dó  s působivými sochami bohů uvnitř, podíváme se i do chrámové pokladnice a  tradiční japonské zahrady. Dále budeme pokračovat kolem  pětipatrové pagody  zdobené znameními asijského zvěrokruhu až ke vstupu do hlavní svatyně celého komplexu  Tóšó-gú  zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO. Uvidíme známý  reliéf tří opic , z nichž jedna si zakrývá oči, druhá ústa a třetí uši, jeden ze symbolů Nikkó. Postupně dorazíme až k  proslulé bráně Kugurimon , na níž je vyobrazena tajemná spící kočka. Odtud se vydáme cedrovým lesíkem po 207 kamenných schodech až k  hrobce Hótó , odkud se nám naskytne překrásný výhled do okolí. V odpoledních hodinách budou moci zájemci navštívit další chrámy, případně se občerstvit v některé z restaurací, nakoupit suvenýry nebo se vydat do některého z místních muzeí. Před odjezdem zpět do Tokia se společně vydáme na krátkou příjemnou  procházku kolem řeky , podél jejíhož břehu uvidíme asi  padesát buddhistických soch, které jsou ozdobeny červenými čepičkami . V odpoledních hodinách návrat s průvodcem na ubytování v Tokiu.
7. den: Prohlídka města Ósaky z vyhlídkové plošiny, procházka neonovou čtvrtí a plavba výletní loďkou po místním kanálu. V brzkých ranních hodinách se vydáme vlakem z Tokia do Ósaky, kde se po příjezdu ubytujeme. Odpoledne si prohlédneme Ósaku, rušné město, které kdysi plnilo funkci hlavního obchodního centra celé země. Nejprve se zájemci budou moci na město podívat pěkně shora – na programu je totiž vyhlídková plošina v působivé futuristické budově ze skla a oceli Umeda Sky Building, což je jeden z moderních symbolů města. Místní vyhlídka nese název „Plovoucí zahrada“ a je zavěšena ve výšce 170 metrů nad zemí mezi oběma věžemi mrakodrapu. Dále budeme pokračovat ke známé  nákupní pasáži Šinsaibaši – ráji všech milovníků nakupování. Zde nás bude čekat volný čas na ochutnání specialit nebo prozkoumání místních obchodů. Procházkou přes most Ebisu-bashi následně dorazíme až do  fascinující neonové čtvrti Dótombori s množstvím restaurací, karaoke barů, heren, kin a divadel. Atmosféru této čtvrti si nejlépe užijeme z krátké plavby výletní loďkou po místním kanálu a poté už si může každý po svém vychutnávat zdejší lákadla. Návrat na ubytování v Ósace s průvodcem nebo individuálně.
8. den: Po snídani se vypravíme na celodenní výlet do města Kjóto, které je doslova poseto historickými památkami. Dnešní den bude patřit   městu Kjóto, které po dlouhá staletí plnilo funkci hlavního města celé země a je doslova poseto chrámy a historickými památkami. Jako první nás čeká návštěva jedné z nejznámějších  kjótských svatyní, Fušimi Inari, která je tvořena dlouhými klikatými chodbami složenými z tradičních červených a oranžových bran torii, které se postupně zmenšují. Následně se přesuneme k působivému  Klášteru třiceti tří komnat (Sandžúsangendó) , v jehož sále je umístěno 1000 pozlacených soch bohyně milosrdenství, z nichž každá je jiná. Až si užijeme tajemnou atmosféru tohoto místa dosyta, navštívíme jednu z těch vůbec nejznámějších památek ve městě, Klášter čisté vody (Kijomizudera), zapsaný v UNESCO. Tento chrámový komplex je v Kjótu jedním z nejstarších a byl vybudován u pramene posvátné léčivé vody, ze které japonští věřící chodí pít. Navečer se přesuneme do slavné kjótské čtvrti Gion , staré čtvrti, ve které se dodnes školí japonské gejši . Třeba se také nám podaří nějakou gejšu během naší procházky zahlédnout. V odpoledních hodinách návrat vlakem s průvodcem na ubytování v Ósace.
9. den: Dnes se vydáme do města Hirošima, na které byla koncem druhé světové války svržena atomová bomba.  Odpoledne se vypravíme na ostrov Mijadžima s proslulou plovoucí bránou, jedním ze symbolů Japonska. Ráno pojedeme vlakem a dorazíme na jedno z nejsmutnějších míst novodobé historie,  do města Hirošima, které je známé celému světu kvůli svržení atomové bomby na sklonku druhé světové války. V Hirošimě si nejprve prohlédneme působivé Mírové pamětní muzeum   s dojemnými exponáty, které snad nikoho nenechají chladným. Následně se projdeme okolo četných památníků obětem útoku v tzv.  Mírovém parku . Budeme moci zazvonit na Zvon míru a podívat se na Plamen míru, který bude uhašen teprve tehdy, až se svět zbaví nukleárních zbraní. U  Mírového pomníku dětí  se dozvíme o příběhu dívky, která věřila, že když složí tisíce jeřábů z papíru, uzdraví se z následků atomového útoku, a prohlédneme si také papírové jeřáby, které sem na její památku zasílají děti z celé země. Zastavíme se také u  budovy bývalého Průmyslového paláce postaveného českým architektem, jehož stavba útok částečně přestála. Odpoledne se vydáme speciální rychlolodí po kanálu přes vnitřní moře na  kouzelný výlet  na nejposvátnější šintoistický ostrov Mijadžima. Dominantou tohoto kouzelného místa, na kterém nám budou společnost dělat desítky malých jelenů procházejících se mezi turisty, je plovoucí brána svatyně Icukušima-džindža, před kterou si snad každý návštěvník Japonska udělá „povinný snímek“. Večer můžeme věnovat procházkám po ostrově nebo třeba návštěvě některé z místních restaurací. Návrat vlakem na ubytování v Ósace.
10. den: Opět se vypravíme do Kjóta, vydáme se stezkou filozofů a navštívíme překrásné chrámy. Ráno se opět vrátíme vlakem do Kjóta, kde nás bude čekat prohlídka dalších impozantních chrámů a památek. Vydáme se k nádhernému Zlatému pavilonu  (Kinkaku-dži) obklopenému krásnou zahradou. Nemineme ani  Stříbrný pavilon (Ginkaku-dži)  z 15. století, od kterého podél kanálu vede asi dvoukilometrová Stezka filozofů   – jedno z nejoblíbenějších míst ve městě k příjemným procházkám. Projdeme se po ní i my a dojdeme až k  chrámu Nanzen-dži  na samém konci kanálu. Návrat vlakem s průvodcem na ubytování v Ósace.
11. den: Celodenní výlet šinkanzenem k nejznámějšímu japonskému hradu Himedži a návštěva zahrad.  Ráno se vydáme šinkanzenem k působivému sněhově bílému hradu Himedži, jednomu ze symbolů Japonska, zapsanému na seznamu světového dědictví UNESCO. Tento hrad je známý z mnoha filmů, např. z Posledního samuraje s Tomem Cruisem. Hrad na břehu řeky Senbagawa je největším ze všech středověkých hradů v Japonsku a také jediný, který se zachoval ve své původní podobě. Zájemci si budou moci prohlédnout fascinující hradní areál. V odpoledních hodinách se vypravíme do nedalekého  parku Kóko-en , který je tvořen devíti propojenými tradičními japonskými zahradami s různými tematickými založeními. Poté bude následovat volný čas v městečku, který bude moci každý využít po svém – např. k procházkám nebo návštěvě muzeí. Návrat do Ósaky na ubytování s průvodcem nebo individuálně.
12. den: V závislosti na čase odletu možnost volného programu ve městě, poté odlet zpět do ČR. Dle letového řádu budete mít případně možnost individuální prohlídky města nebo některé z jejích atraktivit.  Následuje transfer z hotelu na letiště, odlet z Ósaky zpět do ČR.
13. den: Návrat do ČR .