Termální lázně Eger - LUX

Lázeňské historické město EGER leží uprostřed známé vinařské oblasti, cca 120 km severovýchodně od Budapešti. Za návštěvu stojí středověký hrad, bazilika, barokní budovy a kostely, výjimečné je místní egerské víno.
Lázně nabízí dva typy léčivé vody - první pramen o teplotě 28°C obsahuje radon, druhý o teplotě 47°C obsahuje síru.
Lázně jsou vhodné při léčbě poruch pohybového ústrojí a revmatismu, chronického pocení, opotřebení kloubů, degenerace páteře, kožních onemocnění, zažívacího ústrojí, nebo gynekologických potíží.

Lázeňský areál o rozloze 5 ha se nachází v parku nedaleko centra města. Léčebné bazény, sportovní zařízení a turecké lázně se nachází v těsném sousedství hotelu Flóra. Areál je vhodný pro návštěvníky všech věkových kategorií.
Léčebná a zážitková část: venkovní (37°C) a polokrytý bazén s obsahem síry (31°C), 2 vnitřní bazény s obsahem síry (32-37°C), 3 venkovní bazény s obsahem radonu - léčebný (27-29°C), sedací (32-34°C) a velký (22-26°C), velký venkovní plavecký bazén (28°C), vnitřní plavecký bazén, venkovní zážitkový bazén s vodním hradem,
skluzavkou a atrakcemi (30°C), dětský bazén (30-32°C) a 3 tobogány.
Turecké lázně: turecký bazén, bublinkový bazén, třpytivý bazén a 3 relaxační a zážitkové bazény, tradiční turecké lázně Hammam a léčebné procedury, sauny a odpočinkové místnosti. Turecké lázně (za poplatek, platí se na místě) jsou přímo propojené s lázeňským areálem.

Doprava autobusem:
Doprava do lázní Eger je zajišťována moderními klimatizovanými autobusy s možností občerstvení.
Standardní trasa: ČR - Bratislava - Budapešť (obchvat M0) - Eger. Odjezd autobusu z ČR je ve večerních hodinách, příjezd do Egeru je v ranních hodinách. Odjezd z Egeru je ve večerních hodinách, příjezd do ČR je v časných hodinách.

HOTEL IMOLA PLATÁN****
- přímo u lázeňského areálu
- cca 10 min. chůze od centra
- Hotel je určen pouze pro osoby starší 16 let.

WELLNESS CENTRUM
vnitřní termální bazén, vnitřní bazén se slanou vodou, vnitřní zážitkový bazén (krční sprcha, perličková koupel,
masáž zad), jacuzzi, venkovní termální bazén, saunový svět (finská, aroma, bio a alpská senná sauna), parní kabina, infra kabina, solná komora, Kneippův chodník, různé druhy masáží, zábalů a rituálů, venkovní fitness park.

STRAVOVÁNÍ
Polopenze - snídaně formou bohatého bufetu, večeře formou menu o 3 chodech.

FAKULTATIVNÍ VÝLETY
Pěší prohlídka Egeru (v ceně zájezdu)
Procházka městem se zastávkou u nejznámějších památek v Egeru. Středověký hrad, minaret - nejseverněji situovaná památka na tureckou nadvládu v Evropě, klasicistní bazilika - druhá největší v Maďarsku.

Ochutnávka vín
Ochutnávka egerských bílých a červených vín s možností nákupu.

Výlet úzkokolejkou do pohoří Buk
Půldenní výlet autobusem do Szilvásváradu, poté úzkokolejkou. Procházka podél potoku Szalajka s vodní kaskádou a vodopádem, možnost ochutnávky pečených pstruhů.
  • ubytování: hotel ****ubytování: hotel ****
    strava: polopenzestrava: polopenze
    doprava: autokaremdoprava: autokarem
    • Poznávací zájezdy
    • Pobytové zájezdy